اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این همه دردسر؟؟؟؟آمپلی ماسفت سام استار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این همه دردسر؟؟؟؟آمپلی ماسفت سام استار

سلام دوستان من این موضوع رو واسه دوستانی گذاشتم که سوالات وسردرگمی های زیادی واسه ساخت آمپلی فایر دارن.

من خودم هم این ابهاماتو داشتم و خیلی هم هزینه کردم تا این که مدیر شرکتمون گفت این همه دردسر چرا؟؟ می تونی ازبرد آمپلی فایرهای آماده استفاده کنی که هم ارزون وهم باکیفیتن.
    دقیقا هم اینطور بود چون من یه STK4432رو خریدم هفت تومن ولی برد آمادش پنج تومن بیشتر نبود!!!!
    آخرشم یه آمپلی ماسفت 500وات گرفتم که معرکس وفقط چارده تومن قیمتش بود.
    منم به دوستان پیشنهاد می کنم آمپلی ماسفت 500وات سام استارو تهیه کنن.

ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم

پاسخ : چرا این همه دردسر؟؟؟؟آمپلی ماسفت سام استار

با عرض سلام و صبح به خیر خدمت شما....
    اگر قرار بود همه مثل ما فکر کنند که هیچ چیزی ساخته نمیشد...چه آمپلی چه وسایل دیگر......
    اما ما اینجا اومدیم تا یاد بگیریم... وگرنه همه میدونند که آمپلی های آماده دردسر کمتری داره... ولی چیزی که خودت با زحمت خودت میسازی هم تجربه کسب کردی و هم به اطلاعاتت افزوده میشه......
    مثلا نمونش خود من اگه تایپک های قبلی منو نیگاه کنید میبینید که چند تا تایپیک برای کراس اور و آمپلی زدم.....و من هم مثل شما میگفتم یه مدار آماده بزارید من برم بسازمش.. اول یه معمولی بعد یه حرفه ای ... اما بلا خره ساختمشو فوق العاده هم داره جواب میده... و تنها چیزی که منو تشویق کرد به ادامه دادن این کار ها اول توکل بر خدا..بعد پشتکار و بعد دوستان عزیز این انجمن که از تمامی دوستان تشکر بی نهایت دارم...... مخصوصا ASHK که در تایپیک ها به بنده واقعا عنایت داشتند و این گفته ای از ASHK هست که بعد از ساختن اولین کراس اوور به من گفتند:
    (((خوب خدارو شکر.همینه دوست من باید زحمت بکشی تا به نتیجه برسی. 1000 تا پیچ و خم داره. کم کم به نتایج دلخواه و مدارات بهتر میرسی.))

یا علی
    در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز
      من هم با dr.lizard کاملا موافقم اگر همه میخواستند مداراته اماده بخرند که علم پیشرفت نمیکرد و تجربه ای به دست نمی اومد باید یه امپلی خودت بسازی تا وقتی ازش صدا میگیری از حاصل دست رنجت کیف کنی بعد این برد امپلی های اماده تو بازار هم قدرت بالایی ندارند

دیدگاه

سلام دوستان.
        من خودم هم با شما موافقم. منظور من این بود که شما می تونی با کالبد شکافی و تحلیل مدارهای آماده وتغیرات تو اون کم دردسر تر وموثرتر این کارو بکنید.
        مثلا خود من تونستم با باز کردن اسپیکرم کراس اورشو تحلیل و با تغیر چندتا المان یه کراس اور خیلی کاردرست با کمترین هزینه که حتی از فابریکش بهتر بود بسازم.
        اگر قرار باشه این روندی که شما می گین طی بشه پیشرفت به سختی حاصل میشه.ماباید محصولات دیگران رو ارتقا بدیم و جمعی کار کنیم. این آمپلی سام استارو هم روش کار کردم و تونستم با تغیر مدار پیش تقویت کننده تا هرقدر ماسفت خاستم باهم موازی کنم و به یه توان خیلی بالا برسم.
        البته من خیلی کوچیکتر از اونم که این حرفا رو به شما اساتید بزنم ولی شیوه درست ارتقا محصولات همدیگست. همون روشی که باعث پیشرفت کشورهایی مثل آمریکا و ژاپن شده.نه اینکه هرکدوم به ساز خودمون برقصیمو هرروز نوآوری کنیم ولی کسی پی گیری ادامشو نکنه واگه خودمون تنها بخایم اینکارو بکنیم نه عمر نه دانش ونه سرمایمون کفاف میده.قبول دارین؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TDAxx
          سلام دوستان من این موضوع رو واسه دوستانی گذاشتم که سوالات وسردرگمی های زیادی واسه ساخت آمپلی فایر دارن.

من خودم هم این ابهاماتو داشتم و خیلی هم هزینه کردم تا این که مدیر شرکتمون گفت این همه دردسر چرا؟؟ می تونی ازبرد آمپلی فایرهای آماده استفاده کنی که هم ارزون وهم باکیفیتن.
          دقیقا هم اینطور بود چون من یه STK4432رو خریدم هفت تومن ولی برد آمادش پنج تومن بیشتر نبود!!!!
          آخرشم یه آمپلی ماسفت 500وات گرفتم که معرکس وفقط چارده تومن قیمتش بود.
          منم به دوستان پیشنهاد می کنم آمپلی ماسفت 500وات سام استارو تهیه کنن.
          500 وات rms اونوقت 14000 تومن غیر ممکنه!!! :eek:
          خروجیش چند تا ماس فت داشت ولتاژ تغذیه مونو یا استریو؟؟؟

دیدگاه

منم باهات موافقم. 500وات RMSکه خیلی زیاده ولی بدون شک صد وات در هرکنالو داره. تغذیه 24ولت 5آمپره تاحالا نتونستم ولومشو تا آخر ببرم آخه زلزله می کنه و همسایه ها شاکی می شن!! ولی حریف باند آیوا ژاپنی شد. دوتا ماسفت در هر کانال که میشه چارتا ماسفت قدرت داره. وپیش تقویت کنندش هم دو وات قدرت داره که تونستم به ده وات ارتقا بدم

دیدگاه

اولاً اینکار شما نوعی تبلیغ تلقی میشه که خلاف مقررات سایته.
              دوماً 200 وات 14000 تومن؟؟ پس ما باید بریم غاز بچرونیم.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

من همین امروز این مدار رو تهیه کردم موقع خرید فکر کردم ولتاژ کارش 24ولت دور هست اما باز کردم دیدم فقط 24 ولت؟
                حالا موندم ! چون محاسبه میکنم این برد با این مقدار تغذیه نهایتا 200 وات استریو اخرش میتونه بده؟!
                اما روش نوشته 500 وات یعنی دروغ هست و تبلیغه؟
                چطور موندم از این برد 500وات توان بکشم اخه من 400 یا 500 وات توان خروجی لازم دارم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ESN HARDWARES
                  منم باهات موافقم. 500وات RMSکه خیلی زیاده ولی بدون شک صد وات در هرکنالو داره. تغذیه 24ولت 5آمپره تاحالا نتونستم ولومشو تا آخر ببرم آخه زلزله می کنه و همسایه ها شاکی می شن!! ولی حریف باند آیوا ژاپنی شد. دوتا ماسفت در هر کانال که میشه چارتا ماسفت قدرت داره. وپیش تقویت کنندش هم دو وات قدرت داره که تونستم به ده وات ارتقا بدم
                  یادی از حاجی اروین :nice:
                  " حرف زدن به زبان ریاضی برای اثبات حرف خیلی لذت بخشه"

شما میگی 200 وات میده دیگه کلا" ؟

برای 200 وات شما به حداقل 400 وات منبع تغذیه نیاز دارید. (حلا بحث اینکه استریو هست و تو پیک وات 4 برابر میکشه به کنار)

از طرفی هم این مدار با 24 ولت 5 امپر کار میکنه

که اونم میشه 24*5=120

یعنی این امپ کلا به 120 وات برای 2 کانال تغذیه نیاز داره.

که اگه 120/2=60 رو در نظر بگیریم میشه برای هر کانال 60 وات.

با احتساب بازده 50 درصدی مدار باز توان رو تقسیم بر 2 میکنیم که میشه 30 وات بریا هرکانال و جمعا 60 وات استریو!!!

200 وات ؟!
                  با عقل جور درمیاد به نظر شما؟

دوستانی که اینجا امپ و ... میسازن مطمینن به دنبال یه تجربه ی خاص هستن که امپ ها معمولی و بازاری جوابگو نیستند.

یه سوال هم دارم:
                  چجوری با دستکاری تو قسمت اولیه قدرت رو زیاد کردید؟
                  زکات علم نشر آن است
                  بیشتر با من اشنا بشین :
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                  ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezabeirag
                    من همین امروز این مدار رو تهیه کردم موقع خرید فکر کردم ولتاژ کارش 24ولت دور هست اما باز کردم دیدم فقط 24 ولت؟
                    حالا موندم ! چون محاسبه میکنم این برد با این مقدار تغذیه نهایتا 200 وات استریو اخرش میتونه بده؟!
                    اما روش نوشته 500 وات یعنی دروغ هست و تبلیغه؟
                    چطور موندم از این برد 500وات توان بکشم اخه من 400 یا 500 وات توان خروجی لازم دارم!
                    سلام
                    اون مدار رو منم دیدم با 24 تک کار میکنه.
                    این مدار برای هر کانالش نهایت 50 وات میده .به شرطی که یک ترانس 5 آمپر داشته باشید. در ضمن ماسفت هم نیست بلکه از ترانزیستورهای دارلینگتون استفاده کرده .
                    حالا چند خریدید ؟؟؟ 400 یا 500 وات رو برای چی میخواهید ؟؟ کاربریتون چی هست ؟؟

دیدگاه

پاسخ : چرا این همه دردسر؟؟؟؟آمپلی ماسفت سام &

اون رو امروز 25تومن خریدم هنوز هم نصب نکردم چون من به قذرت 400 یا 500 وات کمش احتیاج دارم
                      این هم عکسش
                      http://vmrc.tk/img/db947f2bbceb.jpg

اضافه شده در تاریخ :
                      [img][http://vmrc.tk/upload.php/img]

اضافه شده در تاریخ :
                      عکس بالا

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چرا این همه دردسر؟؟؟؟آمپلی ماسفت سام &

نوشته اصلی توسط rezabeirag
                        اون رو امروز 25تومن خریدم هنوز هم نصب نکردم چون من به قذرت 400 یا 500 وات کمش احتیاج دارم
                        این هم عکسش
                        http://vmrc.tk/img/db947f2bbceb.jpg
                        هنوز نگفتید این مدار رو برای چی می خواهید ؟؟؟
                        400 وات قدرت کمی نیست برای چه کاری به این قدرت احتیاج داری؟

دیدگاه

این یه چیزی تو مایه های همون دارلینگتون ما یا همون مازیتون خودمونه. تازه من فکر کنم اون بهتر جواب بده. تغذیه هم که دوبل 35 بود. استریوش فکر کنم 10 تومن خرج داشته باشه.
                          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

من یه پاور میکسر ROLAND PA410حرفه ای دارم که خروجی اون 200 وات استریو واقعی هست!
                            ولی این مقدار خروجی برای ما که در موحیط باز و نیز تالار های بزرگ برنامه اجرا میکنیم کم هست

دیدگاه

اگه نظر من رو میخوای (البته در حد نظر ) از سری av استفاده کن.
                              چیزیه که امتحانش رو پس داده.
                              فقط حواست باشه که 200 واتش یعنی 200 وات

یه مثال بگم بهت بهتر متوجه بشی (البته باز من کمتر از اونم که بخوام به کسی چیزی یاد بدم)

بخاری برقی های سه المنت رو دیدی؟

هر کدوم از اون المنت ها 600 ار ام اس هستن.

یعنی امپی که بتونه 600 وات واقعی رو بده باید بتونه یکی از اونارو روشن کنه.
                              با این اوصاف باز همون 400 وات رو میخوای؟

یادم رفت بگم.
                              برای 400 وات حدود 200 تومن فقط پول ترانسش میشه (تابستون من پرسیدم گفت 120 تومن)
                              زکات علم نشر آن است
                              بیشتر با من اشنا بشین :
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X