ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2010/08/24
    23
    0

شروع یادگیری عملی!

سلام من دانشجوی ترم4 مخابرات هستم وخیلی شنیدم برای اینکه مهندس خوبی بشم باید کنارتئوری که دردانشگاه یادمیگیریم بایدازلحاظ عملی هم خودم روتقویت کنم ولی هیچ کس نمیگه که ازکجابایدشروع کنم؟لطفاکمک ام کنیدعملی من درحدصفره
    به نظرتون ازکجابایدشروع کنم توخونمون هیچ نوع وسایل آزمایشگاهی نداریم وساکن شهرستان هستم برای شروع بایدبرم ازتبریز یه سری وسایل آزمایشگاه الکترونیک بخرم؟وتوخونه مدارببندم یانه اینکه نرم افزار هارویادبگیرم؟نیازه که توخونه آزمایشگاه داشته باشم؟وکسایی که اینجاهستن وتو دوست عزیزکه عملی هم کارمی کنی ومدارو...می بندی اول اولش ازکجاشروع کردی؟
    aram_fateme@yahoo.com
    2006/10/07
    تهران
    888
    17

پاسخ : شروع یادگیری عملی!

هیچوقت برای شروع دیر نیست !! حتی طراحان حرفه ای هم یه روزی حتی رنگ مقاومتهارو بلد نبودن بخونن وشاید شروع اولین مدارشون یه LED چشمک زن بوده اونم به صورت کیت آماده که مونتاژش کردن .
    باید از طراحی های کوچیک و ساده شروع کنی . خریدن کامل وسایل یه آزمایشگاه خیلی گرون برات در میاد با نرم افزارهای شبیه ساز شروع کن بعد کم کم وسایل آزمایشگاهتو بسته به نیازت بخر
    A-Hosseini
    2009/04/20
    تهران
    385
    12

شما رشتت مخابراته ، به عنوان یه دانش آموخته مخابرات یه راهنمایی کلی میکنم :

1- خوندن درس های دانشگاه و دنبال کردن مطالب ، برداشتن درس ها با اساتیدی که پروژه محور هستند ، یاد گرفتن نرم افزار هایی نظیر Matlab از لحاظ یاد گرفتن برنامه نویسی با تولباکس هایی نظیر شبکه عصبی ، الگوریتم ژنتیک ، سیگنال و سیستم و DSP ، پردازش تصویر ، تحلیل سیستم های کنترلی SISo.

شبیه سازی مدار های مخابراتی نرم افزار هایی نظیر Advanced design system به اختصار ADS

شبیه سازی مدارهای پایه با نرم افزار هایی مثله Spice

شبیه سازی مدار های میکروکنترلی با نرم افزار پروتئوس

2-استفاده از کلاس های بیرون مثه جهاد دانشگاهی ها یا مطالعه کتاب هایی در حوزه هایی نظیر :

PLC بعدا تو کار خونه ها و... کار واسش زیاده اگه این کاره باشین

میکروکنترلر(انواع و اقسام دارند از AVR گرفته تا ARM......): طراحی مدار ، برنامه نویسی و ... نیاز به کمی اینکه شما هوش خلاقانه در انجام امور داشته باشین داره، کار واسش زیاده اگه این کاره باشید

دورهای Network+ و کلا کلاس های شبکه و دریافت مدارک شبکه و کار عملی کردن ، کار واسش زیاده اگه این کاره باشید

درس های مورد اول برای مقاله دادن و انجام کار دانشگاهی به دردت می خوره

درس های مورد دوم واسه اینکه احساس رضایت کنی از خودن و مهندس عملی بشی

اگرچه خیلی هم نمیشه تفکیک کرد.

در رابطه با کار عملی هم در زمینه مدار مخابراتی فقط به یه اسیلوسکوپ نیاز داری(که قسمت پر خرج ماجراست)که من می گم از آزمایشگاه های دانشگاتون استفاده کنی
    از مدار های ساده ی امیتر مشترک و .... برای گرفتن بهره و پاسخ فرکانسیو ... باید شروع بشه
    تا فهمیدن کامل روابط و بعدش هم اسیلاتو رو میکسر و ... که تو جزوه ِ آزمایشگاه مدار مخابراتی تون هست.
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)
    2010/08/24
    23
    0

آقای وزیری ازتون بی نهایت ممنونم یکی مثل شما اینقدرخوب راهنمایی میکنه یکی هم مثل بالایی برتری خودشوبه رخ میکشه!
    درس های دانشگاه رودنبال می کنم .درمورداساتیدهم هردرس فقط بایه استادارائه میشه ویه جورایی انتخاب استادزیاددست دانشجونیست چون دانشکده کوچیکه.
    نرم افزارمطلب رودرحدالفباش بلدم والان هم روزهایی که کلاس ندارم مطلب کارمیکنم ولی ازاینها(نظیر شبکه عصبی ، الگوریتم ژنتیک ، سیگنال و سیستم و DSP ، پردازش تصویر )سردرنیاوردم.
    (شبیه سازی مدار های مخابراتی نرم افزار هایی نظیر Advanced design system به اختصار ADS )این هم اولین بارمیشنوم.
    pspice روهم ازتابستون شروع کردم والان می تونم باهاش کارکنم.
    درموردنرم افزار پروتیوس هم توفکرتهیه ی نرم افزازویادگیری اش هستم
    (دورهای Network+ و کلا کلاس های شبکه و دریافت مدارک شبکه و کار عملی کردن ، کار واسش زیاده اگه این کاره باشید)نمی دانم چیه؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

پاسخ : شروع يادگيري عملي!

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه آرام
    سلام من دانشجوي ترم4 مخابرات هستم وخيلي شنيدم براي اينکه مهندس خوبي بشم بايد کنارتئوري که دردانشگاه يادميگيريم بايدازلحاظ عملي هم خودم روتقويت کنم ولي هيچ کس نميگه که ازکجابايدشروع کنم؟لطفاکمک ام کنيدعملي من درحدصفره
    به نظرتون ازکجابايدشروع کنم توخونمون هيچ نوع وسايل آزمايشگاهي نداريم وساکن شهرستان هستم براي شروع بايدبرم ازتبريز يه سري وسايل آزمايشگاه الکترونيک بخرم؟وتوخونه مدارببندم يانه اينکه نرم افزار هارويادبگيرم؟نيازه که توخونه آزمايشگاه داشته باشم؟وکسايي که اينجاهستن وتو دوست عزيزکه عملي هم کارمي کني ومدارو...مي بندي اول اولش ازکجاشروع کردي؟
    aram_fateme@yahoo.com
    به نظرم زياد توي اين فکر کردنتون نمونيد. گير آوردن پروتئوس توي اينترنت از باز کردن جي ميل هم ساده تره. اگه عقب بندازيد کم کم تنبل مي شيدا!!!
    به نظر من تا توي محيط دانشگاهتون هستيد بريد سراغ گروه تحقيقاتي، مثلاً با هم کلاسي ها گروه ربات تشکيل بديد. توي همين کاراي به نظر ساده خيلي چيزا هست که ياد مي گيريد. اولين بردي که طراحي مي کنيد، اولين خازني که مي ترکونيد، اولين لحيم کاري و چگونگي فهميدن گرم شدن هويه با لپ!!! :redface:
    ما واقعاً توي همين گروه ها خيلي کارا رو ياد گرفتيم. مثلاً من خودم تو گروه ربات فوتباليست دانشکده نبودم، اما واسه يه کاري اومدن با من مشورت کردن و من اونجا اولين فرستنده گيرنده HMT رو بستم!!!
    اين کارا مخصوصاً اينکه امکانات وسايل آزمايشگاهيتون تو خونه کمه مي تونه خيلي کمک کنه. چون معمولاً تو دانشگاه ها يه اتاق پروژه اي، چيزي هست که از اين جور قطعه ها توش ريخته باشه :job:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2009/12/25
    تهران
    877
    5

درس سیگنال سیستم + کنترل خطی + مخابرات 1 + الکترونیک 2 (البته نه همش!) مهمترین درس هایی هستند که دقیقا کاربرد عملی پیدا می کنند . اگر این پایه ها قوی نباشه حتما یه روزی و یه جایی توی کار عملی کارت لنگ می مونه .هرچند من خودم دل خوشی از سیستم دانشگاه نداریم اما این درس هایی که گفتم واقعا اساسیه! باقی مباحث پیشرفته هم با بلد بودن همین پایه ها به دست میاد . البته یه مهندس به نظر من لازم نیست همه ی مباحث رو با جزئیات بلد باشه فقط یه مجموعه ای از اطلاعات رو باید داشته باشه که بتونه یه کارو انجام بده و مهمترین کار مهندس اینه که بدونه چی باید بدونه و چه کاری در چه مراحلی و با چه ابزاری انجام بده .
    مثلا اگر قرار باشه یه دستگاهی ساخته بشه و این دستگاه یه بخش پردازش سیگنال داشته باشه! یه مهندس زرنگ(!) که درک عمیق از مباحث پردازش سیگنال داره ( الزاما شاید تبدیل فوریه یه پالس مربعی هم حفظ نباشه!) اول تشخیص میده که چه جور پردازشی باید روش پیاده بشه ( مثلا 2 تا سیگنال رو هم کرلیت بشند) بعد میره مباحث ریزکاری و کاملا تخصصی و روش های پیاده سازیش رو از مباحث DSP می خونه ! اینجا دیگه لازم نیست این مهندس ما کل مباحث DSP و DSP پیشرفته و احیانا ریاضی مهندسی پیشرفته وکلی از این جود مباحث رو بدونه! البته مثال های جالتری هم هست! که پیش زمینه در موردش می خواد . میشه بهشون گفت راه های میانبر توی مهندسی که نیازشم اینه بدونی دقیقا چه چیزایی امروزه توسط چه نرم افزار هایی به سادگی در اختیار مهندسا قرار می گیره و دیگه برای ساخت گاری لازم نیست اول چرخ رو اختراع کنید!!!

البته زمینه های کاری استثنایی هم این وسط هست که یه مهندس با تعریف بالا نمیتونه انجامشون بده .
    در هر صورت اولین کار عملیم توی برق( غیر از بازی با پیریز و بعد درست کردن برد هایی که فقط باید لحیمشون می کردیم و کار گاه برق 1و2و3 ) ساخت یه لد چشمک زن با میکرو بود !
    [size=10pt]Gracias A La Vida [/size]
    [size=14pt][glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow][/size]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6