اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد جریان

سلام
    دیود 1n4007 تا چند آمپر جریان از خودش میتونه عبور بده؟
    مثلا اگه من سر ورودی (پایه ی 1)رگلاتور سوئیچینگ lm2576 یه دونه دیود 1n4007 بزارم،در صورتی که مدار بخواد جریان از آدابتور بکشه ،این دیود میتونه که مانع عبور جریان بشه؟

گذاشتن خازن بشکه ای بعد از این رگلاتور تو جریان مدار چه تاثیری داره؟

پاسخ : سوال در مورد جریان

گذاشتن خازن رو خودت با تحلیل بدست بیار(مدار الکتریکی)و منم نمی دونم ولی این دیود فکر کنم تا 1 آمپر میتونه تحمل کنه.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام در مورد خازن نمی دونم ولی با تحلیل الکتریکی میشه فهمید اثرش رو.دیود های 1N4001-4007 همگی جریان FORWARD BIAS برابر و 1 آمپر دارن و تفاوتشون در ولتاژ قابل تحملشونه.البته مطمئن نیستم 100% و از بقیه هم بپرس :mrgreen:
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام. دوست عزیز یه سری چیز هست که می خوام بگم.
        اول از همه اینکه بهتره یه همچین سوالایی رو اول یه سرچی تو اینترنت بزنی، مثلاً فقط اگه 1n4001 رو گوگل کنی، تو همون صفحه نتایج می تونی چیزی رو که می خوای پیدا کنی. البته منظورم این نیست که من یا کس دیگه ای دوست نداره جواب بده ها، اما این کارا رو راحت می تونی خودت انجام بدی.
        اما در مورد سوالات:
        نوشته اصلی توسط mehdiit
        سلام
        دیود 1n4007 تا چند آمپر جریان از خودش میتونه عبور بده؟
        مثلا اگه من سر ورودی (پایه ی 1)رگلاتور سوئیچینگ lm2576 یه دونه دیود 1n4007 بزارم،در صورتی که مدار بخواد جریان از آدابتور بکشه ،این دیود میتونه که مانع عبور جریان بشه؟

گذاشتن خازن بشکه ای بعد از این رگلاتور تو جریان مدار چه تاثیری داره؟
        تو دیتاشیتش نوشته 1 آمپر، و برای یک بار و مدت زمان کم می تونه تا 30 آمچر هم رد کنه از خودش. اما جریان رو محدود کنه؟ :-B
        نه عزیزم، جریان رو محدود نمیکنه. آب میشه و می سوزه :cry: که اینکه آب شه یا بسوزه به اندازه جریان بستگی داره.

خازن بشکه ای هم فقط به اندازه جریان معکوسش جریان می کشه دیگه. مگه اینکه مجبورش کنی جریان بکشه که اون وقت یه انفجار باحال می بینی :applause:
        اما خازن برای چی می خوای بذاری؟ واسه مداره یا واسه صاف کردن ولتاژ؟
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

ممنون حامد جان
          رشته ی من فناوری اطلاعاته و هیچ چیزی راجع به تحلیل مدار نمیدونم و بر حسب علاقه ی شدیدی که به الکترونیک دارم کار میکنم :read:
          اگه ممکنه یه توضیح کوچولو راجع به جریان معکوس بده
          چون تو مدار من 8 تا رله و lcd وجود داره،احتمال دادم اگه بخوام تمام رله ها رو وصل کنم بعضی مواقع جریان کم بیارم
          برا همین گفتم شاید خازن بتونه کمک کنه
          یه سوال دیگه هم اینکه بعد از روشن کردن مدار چون جریان زیادی از رگلاتور عبور میکنه ،حسابی داغ میشه،شما قطعه ی دیگه ای به غیر از lm2576 سراغ ندارید که آمپر بیشتری ازش عبور کنه؟

دیدگاه

این رگولاتور که خیلی قویه. تا 3 آمپر هم جریان میده. شما از هیت سینگ استفاده می کنی یا نه؟
            برای جریان کشی خازن نمی تونه کمکی بکنه. بافر هم پیشنهاد خوبیه، منتها من بافری رو نمی شناسم که از این بیشتر بتونه جریان بده.
            جریان معکوس برای خازن:
            جریان معکوس خازن جریانیه که تو جهت عکس جریان اصلیش حرکت می کنه. اونم به خاطر ایده آل نبودن خازنه که یه مقدار بار تو جهت معکوس عبور می ده.
            توی خازن های الکترولیت این جریان خیلی خطرناکه. یکی از باحال ترین راه های ترکوندن خازن الکترولیت (همونایی که ظرفیتاش تو رنج میکروفاراده) اینه که بهش ولتاژ معکوس بدی :rolleyes: :rolleyes:
            که البته برای خازن های بزرک بشکه ای اصلاً پیشنهاد نمیشه. چون ترکیدنش مثل انفجار می مونه :NO: :NO:
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

بازم ممنون
              چطوری میتونم بفهمم وقتی مدارم روشنه،چقدر داره جریان میکشه؟
              باید آمپرمتر رو با کل مدار سری کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdiit
                بازم ممنون
                چطوری میتونم بفهمم وقتی مدارم روشنه،چقدر داره جریان میکشه؟
                باید آمپرمتر رو با کل مدار سری کنم؟
                آره. بعد رگولاتور سری کن خوبه. فقط حواست باشه که پایه های درستشو وصل کنیا. اون پایه عادی آمپر معمولاً زیر 1 آمپره ها. برای تست اول به اون بیشتره وصل کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X