ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2008/12/24
    81
    4

سوال در مورد جريان

سلام
    ديود 1n4007 تا چند آمپر جريان از خودش ميتونه عبور بده؟
    مثلا اگه من سر ورودي (پايه ي 1)رگلاتور سوئيچينگ lm2576 يه دونه ديود 1n4007 بزارم،در صورتي که مدار بخواد جريان از آدابتور بکشه ،اين ديود ميتونه که مانع عبور جريان بشه؟

گذاشتن خازن بشکه اي بعد از اين رگلاتور تو جريان مدار چه تاثيري داره؟
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    21

پاسخ : سوال در مورد جريان

گذاشتن خازن رو خودت با تحليل بدست بيار(مدار الكتريكي)و منم نمي دونم ولي اين ديود فكر كنم تا 1 آمپر ميتونه تحمل كنه.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    21

سلام در مورد خازن نمي دونم ولي با تحليل الكتريكي ميشه فهميد اثرش رو.ديود هاي 1N4001-4007 همگي جريان FORWARD BIAS برابر و 1 آمپر دارن و تفاوتشون در ولتاژ قابل تحملشونه.البته مطمئن نيستم 100% و از بقيه هم بپرس :mrgreen:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

سلام. دوست عزيز يه سري چيز هست که مي خوام بگم.
    اول از همه اينکه بهتره يه همچين سوالايي رو اول يه سرچي تو اينترنت بزني، مثلاً فقط اگه 1n4001 رو گوگل کني، تو همون صفحه نتايج مي توني چيزي رو که مي خواي پيدا کني. البته منظورم اين نيست که من يا کس ديگه اي دوست نداره جواب بده ها، اما اين کارا رو راحت مي توني خودت انجام بدي.
    اما در مورد سوالات:
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiit
    سلام
    ديود 1n4007 تا چند آمپر جريان از خودش ميتونه عبور بده؟
    مثلا اگه من سر ورودي (پايه ي 1)رگلاتور سوئيچينگ lm2576 يه دونه ديود 1n4007 بزارم،در صورتي که مدار بخواد جريان از آدابتور بکشه ،اين ديود ميتونه که مانع عبور جريان بشه؟

گذاشتن خازن بشکه اي بعد از اين رگلاتور تو جريان مدار چه تاثيري داره؟
    تو ديتاشيتش نوشته 1 آمپر، و براي يک بار و مدت زمان کم مي تونه تا 30 آمچر هم رد کنه از خودش. اما جريان رو محدود کنه؟ :-B
    نه عزيزم، جريان رو محدود نميکنه. آب ميشه و مي سوزه :cry: که اينکه آب شه يا بسوزه به اندازه جريان بستگي داره.

خازن بشکه اي هم فقط به اندازه جريان معکوسش جريان مي کشه ديگه. مگه اينکه مجبورش کني جريان بکشه که اون وقت يه انفجار باحال مي بيني :applause:
    اما خازن براي چي مي خواي بذاري؟ واسه مداره يا واسه صاف کردن ولتاژ؟
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2008/12/24
    81
    4

ممنون حامد جان
    رشته ي من فناوري اطلاعاته و هيچ چيزي راجع به تحليل مدار نميدونم و بر حسب علاقه ي شديدي که به الکترونيک دارم کار ميکنم :read:
    اگه ممکنه يه توضيح کوچولو راجع به جريان معکوس بده
    چون تو مدار من 8 تا رله و lcd وجود داره،احتمال دادم اگه بخوام تمام رله ها رو وصل کنم بعضي مواقع جريان کم بيارم
    برا همين گفتم شايد خازن بتونه کمک کنه
    يه سوال ديگه هم اينکه بعد از روشن کردن مدار چون جريان زيادي از رگلاتور عبور ميکنه ،حسابي داغ ميشه،شما قطعه ي ديگه اي به غير از lm2576 سراغ نداريد که آمپر بيشتري ازش عبور کنه؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

اين رگولاتور که خيلي قويه. تا 3 آمپر هم جريان ميده. شما از هيت سينگ استفاده مي کني يا نه؟
    براي جريان کشي خازن نمي تونه کمکي بکنه. بافر هم پيشنهاد خوبيه، منتها من بافري رو نمي شناسم که از اين بيشتر بتونه جريان بده.
    جريان معکوس براي خازن:
    جريان معکوس خازن جريانيه که تو جهت عکس جريان اصليش حرکت مي کنه. اونم به خاطر ايده آل نبودن خازنه که يه مقدار بار تو جهت معکوس عبور مي ده.
    توي خازن هاي الکتروليت اين جريان خيلي خطرناکه. يکي از باحال ترين راه هاي ترکوندن خازن الکتروليت (همونايي که ظرفيتاش تو رنج ميکروفاراده) اينه که بهش ولتاژ معکوس بدي :rolleyes: :rolleyes:
    که البته براي خازن هاي بزرک بشکه اي اصلاً پيشنهاد نميشه. چون ترکيدنش مثل انفجار مي مونه :NO: :NO:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2008/12/24
    81
    4

بازم ممنون
    چطوري ميتونم بفهمم وقتي مدارم روشنه،چقدر داره جريان ميکشه؟
    بايد آمپرمتر رو با کل مدار سري کنم؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiit
    بازم ممنون
    چطوري ميتونم بفهمم وقتي مدارم روشنه،چقدر داره جريان ميکشه؟
    بايد آمپرمتر رو با کل مدار سري کنم؟
    آره. بعد رگولاتور سري کن خوبه. فقط حواست باشه که پايه هاي درستشو وصل کنيا. اون پايه عادي آمپر معمولاً زير 1 آمپره ها. براي تست اول به اون بيشتره وصل کن.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8