اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سنسور اندازه گیری سطح مایعات در ظرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سنسور اندازه گیری سطح مایعات در ظرف

یکی از سنسور اندازه گیر سح مایعات سنسور فشار است هرچه ارتفاع مایع بشتر بشه فشار در کف ظرف بیشتر میشه
    ولی سنسور فشار خیلی گرونه
    1- آیا میشه با یک بازر ساده این کار رو کرد ؟ چون بازر فشار رو تبدیل به ولتاز می کنه و اون توسط میکرو avr خونده میشه ؟
    آِا میشه این کار رو با یک میکروفن خازنی انجام دارد با کاهش فاصله دو صفحه ضرفیت خازن کم شده و ولتاز دو سر اون تغییر میکنه و این تغییر ولتاز رو میشه اندازه گرفت
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : ساخت سنسور اندازه گیری سطح مایعات در ظرف

سلام
    یه جایی دیدم که با اولتراسونیک سطح آب رو اندازه میگرفتند!!!!!!
    اما اینکارا بیشتر احتیاج به مکانیک داره. مثلاً استفاده از یک مقامت خطی (رئوستا). (درس ابزار دقیق خوراک این کاراست!)

من خودم یه پروژه داشتم که میخواسم با یه پمپ آب یه مخزن رو پر نگه دارم. در این پروژه من مخزن رو به چها بخش تقسیم کردم و با یه opamp و یه بایاس ساده وقتی آب به دوتا اتصال برخورد میکرد، خروجی رو یک میکردم.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لود سل هم میتونی استفاده کنی
      سنسور های IR معمولی هم میتونی استفاده کنی
      آلترا سونیک
      و ...

ارتفاع مخزن؟ حجم مایع موجود در اون؟ و ... رو یه توضیحی بده لطفا!
      گیرم که تو از سر گنه در گذری...
      زان شرم که دیدی که چه کردم چه کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر صادقی
        ارتفاع مخزن؟ حجم مایع موجود در اون؟ و ... رو یه توضیحی بده لطفا!
        سلام
        این سوالو مشکل حالا واسه من پیش اومده ، این شد که حالا من این تاپیک رو ادامه میدم و از دوستان خواهش می کنم راهنماییم کنند.
        ارتفاع حدود 5-6 متر
        حجمو نمیدونم اما فرض کنید ابعادش مثل ابعاد یک استخر باشه (فکر نکنم این موضوع به جز در مورد اندازه گیری فشار به درد بخوره)
        دقت مورد نیاز هر چی بیشتر بهتر . حداقل 1 سانتیمتر
        ضمنا این مورد هم واسم جالب بود

نوشته اصلی توسط iman-63
        من خودم یه پروژه داشتم که میخواسم با یه پمپ آب یه مخزن رو پر نگه دارم. در این پروژه من مخزن رو به چها بخش تقسیم کردم و با یه opamp و یه بایاس ساده وقتی آب به دوتا اتصال برخورد میکرد، خروجی رو یک میکردم.
        از این دوستمون خواهش می کنم راهنماییم کنند ببینم اگه بخوام همینکارو بکنم اولا واسه 5-6 متر عمق این ولتاژ مثلا 5 ولت که میکرو باهاش کار می کنه(می خوام از میکرو استفاده کنم) جواب میده یا ولتاژ تا میاد از مبدا برسه به مقصد صفر میشه ؟ و ثانیا اگه بخوام 500 تا سنسور اینطوری تومی مسیر بگذارم باید چطور اونا رو مثلا با 9 بیت که واسه 500 مورد کافیه ، کنترل کنم ؟ ضمنا این سنسورا (رساناها) به مدت طولانی توی آب میمونند روشون جرم میگیره و دیگه ممکنه خاصیت رساناییشونو از دست بدن . واسه اینم راه حلی دارید ؟

ممنونم
        منتظرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          یکی از سنسور اندازه گیر سح مایعات سنسور فشار است هرچه ارتفاع مایع بشتر بشه فشار در کف ظرف بیشتر میشه
          ولی سنسور فشار خیلی گرونه
          1- آیا میشه با یک بازر ساده این کار رو کرد ؟ چون بازر فشار رو تبدیل به ولتاز می کنه و اون توسط میکرو avr خونده میشه ؟
          آِا میشه این کار رو با یک میکروفن خازنی انجام دارد با کاهش فاصله دو صفحه ضرفیت خازن کم شده و ولتاز دو سر اون تغییر میکنه و این تغییر ولتاز رو میشه اندازه گرفت
          فکر جالبیه.
          ظاهرا باید بشه.
          وقتم خالی تر شد روش کار میکنم و خبرشو میدم.
          شمایم روش کار کنین و گزارش کار بدید تا ببینیم تا کجا میتونیم پیش بریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X