اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی 3 مصرف کننده حداقل 25 ولتی با یک باطری 9 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی 3 مصرف کننده حداقل 25 ولتی با یک باطری 9 ولت

سلام به دوستان عزیز
    داشتم دنبال یه راهنما میگشتم که گذرم افتاد به یه سایت که آدرسشو میدم خدمتتون..
    تو این راهنمای خیلی باحال یه موضوعی هست که حسابی گیجم کرده.
    وسیله ای هست با 3 تا مصرف کننده.یکی یه دوربین 9 ولت و یکی دیگه 14 تا ال ای دی 1.4 ولت یعنی 19.6 و یه ویو فایندر که نمیدونم چقدر مصرف داره
    حالا این آقا همه این وسایل رو با یه باطری 9 ولت تغذیه کرده!!چطور ممکنه؟؟
    البته برای ال ای دی ها گفته به هر کدوم 1.28 ولت میرسه که باز هم 14*1.28=17.92 !!
    با عقل من جور در نمیاد!!
    این آدرس صفحه اول راهنما:

http://www.lucidscience.com/pro-night%20vision%20viewer-1.aspx
    اینم آدرس نقشه کلی و عکس وسیله:

http://www.lucidscience.com/pro-night%20vision%20viewer-19.aspx

پاسخ : راه اندازی 3 مصرف کننده حداقل 25 ولتی با یک باطری 9 ولت

با سلام
    دوست عزیز تغذیه تمام متعلقات این دستگاه 9 یا در حدود 9 ولت است و فقط جریان کشیده شده مهم است که حتماً جریان باتری برای آنها کافی بوده است .
    درضمن محاسبه شما در مورد led ها اشتباه است که فکر کردید که ولتاژ آنها بیشتر از 9 است اگر دقت کنید led ها در دو ردیف موازی هفتایی هستند که برابر 8.96 ولت می باشد پس مشکل دیگه ای نیست .
    احتمالا این نکته را که ولتاژ در مدارات موازی برابر است و جریان متغیر فراموش کرده اید . یعنی ولتاژها با هم جمع نمی شوند و جریان آنها جمع می شود .
    اگه متوجه نشدی بگو یه جور دیگه توضیح بدم . :nerd:
    موفق باشید
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

خیلی ممنون.راستش روم نمیشه بگم متوجه نشدم اما میدونم اگه نگم کلا گیجی واسم میمونه :redface:
      اگر براتون سختهه توضیح یه منبع معرفی کنید هم کفایت میکنه.حقیقتش من اصلا آدم تنبلی نیستم اما چون ناواردم نمیدونم دنبال چی بگردم و کلی وقت میزارم آخرش گیج تر از اول داستان میشم.زبان واقعا به درد بخوره.حیف وقتی میشد دنبالش نرفتم :sad:

دیدگاه

دوست عزیز این عکس هایی که برات میزارم رو نگاه کن
        متوجه میشی آلان درست میکنم برات میزارم
        موفق باشی

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

سلام اینم اون عکسی که گفته بودم

این رو هم باید بگم من هیچ وقت نتونستم خوب یاد بدم اگه بازم نفهمیدی بازم توضیح بدم . :mrgreen:
          موفق باشی

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

سلام به همه مخصوصا نوید عزیز
            از حوصله و جواب روشنتون یه دنیا ممنون.
            فکر نمیکردم اینقدر بار روحی داشت این ابهام انگار سرم سبک شده من میگم چی متوجه شدم اگر جایی اشتباه کردم بفرمایید(درس پس دادن برای اطمینان)
            مدار سری ولتاژ و مدار موازی جریان جمع میشه.
            این مدار یه مدار مرکب هست.
            اون دو ردیف ال ای دی با هم موازی هستن.اما هر ردیف 7 تایی به تنهایی سری بسته شده.بعد همشون با هم موازی شدن.
            پس با این حساب اگر همه ال ای دی ها رو موازی ببندیم ولتاژ مصرفی میشه همون ولتاژ یک ال ای دی یعنی 1.2 ولت اما جریان مصرفیشون بالا میره.مثلا اگه 10 تا 100 میلی آمپر 1 ولتی ال ای دی داشته باشیم و اونا رو موازی کنیم
            مداری میشه با 1 ولت و 1000 میلی آمپر مصرف و توان مصرفیش هم میشه 1 وات.
            اگر هم همه رو سری ببندیم مداری میشه با 10 ولت و 100 میلی آمپر مصرف باز هم 1 وات توان مصرفی.
            با این حساب اگر 10 تا سری 7 تایی هم به مدار اضافه کنیم(به صورت موازی) ولتاژ مصرفی تغییر نمیکنه و فقط جریان بیشتر میکشه..
            واقعا آدم کلی احساس راحتی میکنه وقتی معما حل میشه.پدرم اومد جلوی چشمام بس که خیره شدم به صفحات انگلیسی و مرتب بابیلون رو احضار میکردم.
            تا اینجاش درست فهمیدم؟
            تازه متوجه شدم چرا آزمایش احمقانه پریروز من برای روشن کردن ماشین با 10 تا باطری قلمی ناکام موند و تازه فهمیدم باید حداقل 10 تا پک 10تایی سری شده باطری قلمی رو با هم موازی کنم تا بشه ماشین رو روشن کرد(با فرض نیاز 20 آمپر برای استارت و هر باطری 2000 میلی آمپر)
            ایکاش برای یادگیری این دنیای شیرین یه منبع فارسی خوب بود که امثال من مزاحم شما نشن برای این مسایل.

یه موضوع که متوجه نشدم (تو رو خدا ببخشید اینقد پر رویی میکنم:( ):
            توی اینترنت و همین سایت وقتی برای ساخت یه چراغ قوه ال ای دی میگشتم همه یه موضوع رو میگفتن که من نقل به مضمونش رو میگم:
            میگفتن باید جریان و ولتاژ رو درست تقسیمم کرد بین ال ای دی ها و همه مدارات پیشنهادی توش مقاومت و کلی دنگ و فنگ داشت.اما این بنده خدا خیلی ساده همه رو به هم وصل کرد.نه از رگلاتور خبری بود نه از مقاومت که کلی توان مصرفی داره.این داستانش چی هست؟میشه همیطوری من هم بسازم؟
            باز هم ممنون از اینکه اینقدر با حوصله جواب میدید.من هم کاری از دست برنمیاد جز همین تشکر خشک و خالی:(

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              اولاً همه چیز هایی که یاد گرفتی کاملاً درست هستن . :nice:
              دوماً من تو سایت عضو شدم که یاد بگیرم و اگه توانستم به کسی هم چیزی یاد بدم پس خجالت نکش هر چی خواستی بپرس .
              نوشته اصلی توسط 7703160
              تازه متوجه شدم چرا آزمایش احمقانه پریروز من برای روشن کردن ماشین با 10 تا باطری قلمی ناکام موند و تازه فهمیدم باید حداقل 10 تا پک 10تایی سری شده باطری قلمی رو با هم موازی کنم تا بشه ماشین رو روشن کرد(با فرض نیاز 20 آمپر برای استارت و هر باطری 2000 میلی آمپر)
              با این کارت خیلی حال کردم جالب بود باتری ماشین 12 ولت و 60000 تا 70000 میلی آمپر هستش !!! :mrgreen:
              نوشته اصلی توسط 7703160
              توی اینترنت و همین سایت وقتی برای ساخت یه چراغ قوه ال ای دی میگشتم همه یه موضوع رو میگفتن که من نقل به مضمونش رو میگم:
              میگفتن باید جریان و ولتاژ رو درست تقسیمم کرد بین ال ای دی ها و همه مدارات پیشنهادی توش مقاومت و کلی دنگ و فنگ داشت.اما این بنده خدا خیلی ساده همه رو به هم وصل کرد.نه از رگلاتور خبری بود نه از مقاومت که کلی توان مصرفی داره.این داستانش چی هست؟میشه همیطوری من هم بسازم؟
              در این مورد هم باید بگم که کلاً کار نشد نداره ولی خوب همون طور که میدونی led یک قطعه الکترونیکی هستش و اگه درست تغذیه نشه عمرش کاهش پیدا می کنه . :read:
              مقاومت ها برای جلوگیری از جریان زیادی در مدار است و رگولاتور هم برای جلوگیری از ولتاژ اضافی در مدا . :nerd:
              موفق باشی

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

نوید عزیز یه دنیا ممنون.تا حالا داشتم تمرین میکردم اینا رو.واقعا آدم اگه اصول یه چیز رو نفهمیده باشه هر چی بیشتر توش فرو بره بیشتر گیج میشه.
                بازم ممنون

دیدگاه

با سلام
                  اگه بازم موضوع گنگی وجود داره بگو تا برات توضیح بدم ؟
                  موفق باشی

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

نوید عزیز سلام و شب خوش
                    ابهام که زیاده مثل روی من :redface: و حوصله شما :redface:
                    منتها فعلا دارم کاغذ سیاه میکنم تا اینجا رو که گفتید برام ملکه بشه تا بعد مزاحمتون بشم.
                    شاد باشی و سر بلند

دیدگاه

دوست عزیز، به نظر من بهترین و سریعترین پیشنهاد برای یادگیری درس مدار، کتاب مدارهای الکتریکی هیت هست. یه کتاب خوب و کامل، که انصافاً هیچی رو باقی نذاشته. سطحش بالا نیست، و به همین خاطر مباحث رو جوری یاد داده که هر کی که از مشتق و دیفرانسیل و معادله حل کردن سر در بیاره (درسای دبیرستان) راحت بتونه اون رو بخونه.

بهت پیشنهاد می کنم هر رشته ای که هستید، اگه به مدار علاقه دارید حتماً اون کتاب رو بخونید
                      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X