اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت چراغ قوه led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت چراغ قوه led

سلام به همه
    راستش میخوام یه چراغ قوه ال ای دی بسازم اما ظاهرا پیچیده تر از اونی هست که فکر میکردم و اصلا به کاردستی هایی که تو دبستان میساختیم شبیه نیست!!دو تا باطری و یه لامپ!
    ظاهرآ حساب کتاب داره و برد داره واسه سوار کردنش و باطری باید رگلاتور سر راهش باشه(میخوام از باطری اسیدی استفاده کنم)
    راهنمای کامل برای مبتدی مثل من موجود هست که کامل توضیح بده چطور باید حساب کتاب کنم و کلا بسازمش؟
    مثلا میخوام با20 تا ال ای دی 200 میلی وات با ولتاژ 1.4 تا 1.7 یه چراغ قوه بسازم.از کجا شروع کنم.
    هر منبعی باشه خوبه.ممنون میشم اساتید نیم نگاهی داشته باشن..

پاسخ : ساخت چراغ قوه led

دوست عزیز
    توی لینک زیر یک ماشین حساب انلاین برای ledهست.کاری از مهندس لاچینی هست.انشالله بتونه بهت کمک کنه.

http://www.hlachini.com/led.wiz
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

احسان عزیز ممنون از توجهت.
      منتها من خیلی ناشی هستم.بیشتر میخواستم یه جایی باشه که از پایه توضیح بده.مثلا جایی دیدم چند تا ال ای دی رو همینطوری بدون بورد و مقاومت و این حرفا سری کرده بود.اما جای دیگه میبینم که با بورد این کار رو میکنن.یا مثلا فرق بین موازی کردن و سری کردن چیه و چرا بعضیا سری میکنن و بعضیا موازی.
      بازم ممنون

دیدگاه

دوست عزیز
        مدار را روی برد بورد فقط برای تست بسته می شود.حالا شما میتونی برد را روی یک فیبر سورخدار ببندید.تو این سایت چند روش پیشنهاد میده که تو هر حالت مقدار جریان مصرفی کل مدار و خود هر led را میده.بسته به کاری که داری و نوع باطری که میخوای استفاده کنی میتونی انتخاب کنی.فقط توی مصرف باطری تاثیر دارد.
        هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X