اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیموله سازی حرکت چپ یا راست سوزن با اعمال ولتاژ سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیموله سازی حرکت چپ یا راست سوزن با اعمال ولتاژ سه فاز

من می خوام سه فاز به مدار اعمال کنم بنابراین سه تا رله 220 ولت سر راه سه فاز می زارم که ورود سه فاز رو دیتکت کنه بعد که کنتاکت هایشان چسبید،آ‌ کنتاکت ها را با هم سری می کنم و یک مسیر جریان درست می کنم حالا دو تا دیگه رله NCNO سر راه مسیر جریان می گذارم که این رله ها باید خلاف هم عمل کنند یعنی تحریک یکی باعث عدم تحریک دیگری بشود ، درضمن می خوام که بعد از اینکه یکی از رله ها تحریک شد یک وقفه زمانی 5 ثانیه (بدون AVR یا میکرو )هم اعمال کنم ، کسی میتونه کمکی بکنه ؟

پاسخ : سیموله سازی حرکت چپ یا راست سوزن با اعمال ولتاژ سه فاز

سلام.
    بهتر بود این سوال رو توی بخش الکترونیک مطرح میکردید. اما بهرحال ......
    چرا نمیخواید از میکرو استفاده کنید. شما میتونید از سری های tiny استفاده کنید که هم پایه های کمیدارند(تا 8 پین) و هم کم مصرفند. اینطوری حجم مدارتون هم خیلی میاد پایین.
    اگه هم بخواهین با الکترونیک حلش کنید راحته. با یه آیسی اند و نات میشه بستش. برا قسمت وقفه هم در نهایت از یه 555 استفاده کنید یا حتی میتونید یه آستابل ببندید. در کل کار سختی نیست.
    بهتره به شمانیک کلی بذارید. یه توضیح هم در مورد نوع رله ها (ولتاژ بوبینهاش).
    بازم توصیه میکنم از میکرو استفتده کنید. حجم کار خیلی خیلی کمتر میشه. مانور بیشتری هم دارید.
    موفق باشید
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

مرسی از پاسختون حتما باید با رله مدار بسازم .

بزارید سوالم رو از اینجا شروع کنم که به سه خط 3 فاز رو اعمال کنیم و جریان ac از فاز 1 وارد و از فاز 3 خارج بشه و فاز 2 هم به زمین ختم بشه ما با قرار دادن 3 تا رله 220 ولت بر سر راه این سه خط آیا می توانیم بوبین رله های 220 ولت را تحریک کنیم یا وقتی 2 تا فاز توی یک مسیر جاری می شود رله ها می سوزند ؟؟؟؟؟

آیا می شود با ترانس جریان قرار داد و خروجی ولتاژی گرفت بعد آن را به رله متصل کرد ؟

دیدگاه

متاسفانه منظور شما رو متوجه نشدم.
        در مورد سوختن رله درصورتی که دو فاز برسر بوبین ها بیفته، رلیه آسیبی نمیبینه. چون جریانی نمیتونه عبور کنه.
        بهتر بود یه شماتیک میذاشتید.
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
          میشه واضح بفرمائید که چیکار میخواین بکنید و چی درست کنید.
          خیلی وقتها با گفتن اصل موضوع خیلی راههای بهتری برای حل اون پیدامیشه .
          وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

آقا ایمان تصمیم بر این شده که با میکرو بسازیم من ورودی برق سه فاز دارم که می خواد حرکت چپ یا راست یک موتور رو تغذیه کنه در دستگاهی به اسم ماشین سوزن اما برای سیمولاتورش دیگه نمی شه از موتور استفاده کرد بنابراین باید سر راه سه فاز یک ترانس کاهنده گذاشت و بعد به ورودی AtoD برد تا از سه ورودی سه فاز نمونه برداری کنه و حالا تو برنامه ای که توی میکرو نوشته می شه جهت حرکت سه فاز ( چپگرد یا راستگردش ) رو میکرو تشخیص بده و حالا از خروجی میکرو بعنوان فرمان کویل دو تا رله وصل می شویم که البته کنتاکت های این رله ها مستقیما به سه فاز ورودی وصل هستند، امیدوارم صورت مسئله و توضیحات واضح باشه این کلیت مدار اما در عمل چون به اندازه کافی تجربه در طراحی ندارم می خوام بدونم چنین تزی اصلا درست هست یا اینکه دوستان چه توصیه ای دارن ؟؟؟

دیدگاه

سلام
              یه چیزهایی دستم اومد. پس قراره میکرو چپ گرد و راست گرد رو تشخیص بده و متناظر با اون یه سری کارا رو انجام بده. اگه همینه که کاری نداره.
              فقط میمونه اون ترانس کاهنده. من نرم افزار eplan ندارم. اگه شما دارید (یا نرم افزار دیگه ای) یه شماتیک رسم کنید و بذارید تا شروع کنیم.
              تشکر لازم نیست!

دیدگاه

مرسی همین امروز یک شماتیک می کشم و براتون میزارمش

دیدگاه

بسته به نوع موتورت (dc یا ac) میتونی با برنامه نویسی داخل میکرئراحت جهت را بفهمی بستگی به درایو کردند داره
                  تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

سلام.
                    با اجازتون من عکس رو اینجا گذاشتم تا بقیه دوستان هم نظر بدن:

این که من از این شماتیک فهمیدم اینه که طبق گفته خودتون با برقراری جریان (در سه فاز) رله ها تحریک میشن. تحریک رله ها باعٍث دادن یه خروجی میشن.
                    اپتوکوپلرها هم که حله. فقط میمونه انتخاب نوع قطعات.
                    حالا بقیه دوستان نظری دارن؟
                    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X