اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول های hm-r و hm-t

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول های hm-r و hm-t

با سلام به همه ، من برای دریافت وارسال اطلاعات از ماژول hm-r و hm-t استفاده کردم ولی وقتی مدار شروع به کار می کنه گیرنده عدد دریافت می کنه و برنامه ارسال به هم می ریزه وقتی که بجای ماژول از سیم استفاده می کنم مدار درست کار می کنه از دوستان اگه کسی می تونه به من کمک کنه

پاسخ : راه اندازی ماژول های hm-r و hm-t

نوشته اصلی توسط balabe
    گیرنده عدد دریافت می کنه
    این یعنی چی دقیقاً؟ میشه یه کم توضیح بدی؟
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

مدار من اینجوری کار می کنه که فرستنده چند عدد را برای گیرنده ارسال می کنه و گیرنده باید این اعداد را دریافت می کنه و با توجه به عدد دریافتی چند کار را انجام می ده

دیدگاه

اگه پایه این منم هستم خریدم 12000 هزار با انتن 4000 تومنی یکی شده 16000 با بیسکام راه اندازی کنیم

test
        enabele
        config
        drx
        gnd
        dtx
        vcc

اینا چیه پایه هاشه ؟
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

به این میگن خطای ارتباطی مهندس اگه بخوای درست بشه مثلا اعداد رو چند بار بفرست
          از اعداد بلند استفاده کن
          از شرو و پایان استفاده کن
          140 دیتای شما پایان 150
          140 شروع
          150 پایان مثاله اینها که میکروت بعد از دریافت عدد 140 منتظر اطلا عات باشه و بعد از دریافت 150 ورودی رو ببنده
          :nerd: که نویز و اطلا عات غلط نگیره
          و قاطی نشه از اعداد بلند بالا استفاده کنی بهتره
          :applause:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

آها، پس منظورت اینه.
            بهترین و عاقلانه ترین راه حل همینه که حامد جان (اون یکی حامد گفت :biggrin
            شما توی گیرنده هیچ وقت یه عدد خاص رو سنس نکن، همیشه یه بازه برای عدد در نظر بگیر.
            در ضمن آقا حامد HMT و HMR خیلی ارزونتره ها. دوستم همین تابستون خرید فکر کنم 6000 تومن. تازه برای مسافت کم آنتن هم نمی خواست. اون برای 100 متر یه تیکه سیم زد جای آنتنش خوب کار کردا
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

به نظر می رسه که شما مشکل برنامه ندارید و فقط در ارسال اطلاعات دچار مشکل شدید اگر گیرنده اطلاعات را دریافت می کنه و فرستنده نمی تونه خوب ارسال کنه و یا بعضی مواقع ارسال می کنه و بعضی مواقع نمی کنه
              حداقل می تونه دو دلیل داشته باشه
              مهمتر از همه تغذیه ای که شما استفاده می کنید است حتما تغذیه شما باید از باتری کتابی و یا از باتری های شارژی استفاده کنید نه از منبع تغذیه 30 ولتی و یا مشابه آن در ضمن ولتاژ فرستنده وگیرنده در این نوع مازول ها باید 5 ولت با جریان بیش از 200MA باشد
              و مورد دیگر حداقل آنتن فرستنده وصل باشه
              فکر کنم منظور شما این بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen diod
                به نظر می رسه که شما مشکل برنامه ندارید و فقط در ارسال اطلاعات دچار مشکل شدید اگر گیرنده اطلاعات را دریافت می کنه و فرستنده نمی تونه خوب ارسال کنه و یا بعضی مواقع ارسال می کنه و بعضی مواقع نمی کنه
                مهمتر از همه تغذیه ای که شما استفاده می کنید است حتما تغذیه شما باید از باتری کتابی و یا از باتری های شارژی استفاده کنید نه از منبع تغذیه 30 ولتی و یا مشابه آن در ضمن ولتاژ فرستنده وگیرنده در این نوع مازول ها باید 5 ولت با جریان بیش از 200MA باشد
                ببخشید میشه دقیق تر بگید تغذیه چه فرقی می کنه؟ مثلاً نمیشه من از منبع DC استفاده کنم؟
                به نظرم اینکه ایراد توی درست نگرفتن اطلاعات باشه خیلی منطقی تره ها.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen diod
                  سلام
                  دوست عزیز فرقی نمیکنه که منبع باشه یا باتری و ....
                  در ضمن مدار هر چی جریان لازم داشته باشه میکشه. شما اگر می خواهید نویز تغذیه را بگیرید بهتره بین تغذیه مثبت و منفی ماژول یک خازن 104 موازی کنید. این خازن برای حذف نویز تغذیه است.
                  موفق باشید

دیدگاه

با سلام
                    برای عملکرد درست hmr باید پایه enable ماژول گیرنده را چند لحظه بعد از وصل تغذیه فعال کنید....
                    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                      آها، پس منظورت اینه.

در ضمن آقا حامد HMT و HMR خیلی ارزونتره ها. دوستم همین تابستون خرید فکر کنم 6000 تومن. تازه برای مسافت کم آنتن هم نمی خواست. اون برای 100 متر یه تیکه سیم زد جای آنتنش خوب کار کردا
                      مال من هم فرستندست هم گیرنده یعنی
                      hm-tr
                      10000 تومنه راه اندازی کردم پدرمو در اورد خیلی اشتباه میکنه
                      با بیت توازن تو هر 100 تا حرف 2 تا قاطی میندازه :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                        مال من هم فرستندست هم گیرنده یعنی
                        hm-tr
                        10000 تومنه راه اندازی کردم پدرمو در اورد خیلی اشتباه میکنه
                        با بیت توازن تو هر 100 تا حرف 2 تا قاطی میندازه :eek:
                        hm-tr؟ اینو ندیده بودم. جالبه.
                        کانالت نویز نداره؟ منظورم اینه که برای فرستنده و گیرنده آنتن گذاشتی؟ اگه فاصله زیاد باشه آنتن لازم حتماً ها.

البته 2 درصد خطا انقدر هم بد نیستا :mrgreen:

دیدگاه

با اجازتون فاصله 5 سانت بود :NO:
                          تو یه برد برد طرف چپش یه ماژول طرف راست یه ماژول oo:
                          بدون بیت توازن که هیچی با بیت توازن انگشتم میزاشتم رو یه حرف بعد اینکه چند خط شد میشمردم 2 یا 3 درصد :eek: اگه فاصله بشه 100 متر هیچی دی گه پررررررررررررررررررر :mrgreen:

دیدگاه

راه اندازی این ماژول ها سخت نیست. مشکل اساسی اینه که باید یک پروتکل ارتباطی رو پیاده کنی که شامل Preambleآ‌ و Synchwordآ‌ و آدرس و طول داده و در انتها هم در صورت لزوم CRCآ‌ داشته باشه!
                            وقتی که یک گیرنده روشن میشه برای خودش شروع می کنه به دریافت و هر چیزی رو دریافت می کنه تا زمانی که فرستنده ی هم فرکانس و هم پروتکل با اون در محدوده روشن بشه و داده های صحیح رو ارسال کنه. زمانی هم که فرستنده چیزی ارسال نکنه (ولی روشن باشه) باز هم گیرنده داده های Dummy دریافت می کنه. اینه که شما باید یک Linkآ‌ درست و حسابی پیاده سازی کنی.
                            ماژول های hmآ‌ به درد کار درست و حسابی نمی خورن و در قسمت نرم افزار باید برای خطا یابی و تصحیح خطا خیلی وقت بذاری.
                            بهترین گزینه استفاده از بلوتوث هستش که همه ی این کارا رو خودش انجام میده و ما نگران هیچی نخواهیم بود. قیمتش یکم بیشتره وقتی شما اون وقتی رو که می خوای برای راه اندازی Hm بذاری رو اگر حساب کنی، میبینی خیلی بالاتر میره و بلوتوث خیلی به صرفه تر خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neopisha
                              راه اندازی این ماژول ها سخت نیست. مشکل اساسی اینه که باید یک پروتکل ارتباطی رو پیاده کنی که شامل Preambleآ‌ و Synchwordآ‌ و آدرس و طول داده و در انتها هم در صورت لزوم CRCآ‌ داشته باشه!
                              وقتی که یک گیرنده روشن میشه برای خودش شروع می کنه به دریافت و هر چیزی رو دریافت می کنه تا زمانی که فرستنده ی هم فرکانس و هم پروتکل با اون در محدوده روشن بشه و داده های صحیح رو ارسال کنه. زمانی هم که فرستنده چیزی ارسال نکنه (ولی روشن باشه) باز هم گیرنده داده های Dummy دریافت می کنه. اینه که شما باید یک Linkآ‌ درست و حسابی پیاده سازی کنی.
                              ماژول های hmآ‌ به درد کار درست و حسابی نمی خورن و در قسمت نرم افزار باید برای خطا یابی و تصحیح خطا خیلی وقت بذاری.
                              بهترین گزینه استفاده از بلوتوث هستش که همه ی این کارا رو خودش انجام میده و ما نگران هیچی نخواهیم بود. قیمتش یکم بیشتره وقتی شما اون وقتی رو که می خوای برای راه اندازی Hm بذاری رو اگر حساب کنی، میبینی خیلی بالاتر میره و بلوتوث خیلی به صرفه تر خواهد بود.
                              یعنی شما می گی نمیشه بدون الگوریتم کدگذاری دیتایی رو با خطای کم با اینا ارسال کرد؟ :eek:عجیبه، من دیدم که تا فاصله های 100 متر هم با اینا کار می کنن. البته با اون ماژول های جدا از هم.

بلوتوث یه کم بردش کم نیست برای این کارا؟ فکر نمی کنم بتونیم با بلوتوث 100 متر رو هم تحت پوشش بدیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X