اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری گوشی های موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری گوشی های موبایل

سلام دوستان چرا باطری گوشی موبایل 3 پایه داره < کار پایه وسط چیه >
    من میخوام خودم با یه مدار تغذیه یه گوشی رو راه بندازم ولی نمیدونم اون پایه چه کار میکنه؟ ممنون میشم مشکل منو حل کنید :applause:
    گر بر سر نفس خود امیری مردی
    گر بر دگران خورده نگیری مردی
    مردی نبود فتاده را پای زدن
    گر دست فتاده ای بگیری مردی

پاسخ : باطری گوشی های موبایل

نوشته اصلی توسط FERESHTEMARG
    سلام دوستان چرا باطری گوشی موبایل 3 پایه داره < کار پایه وسط چیه >
    من میخوام خودم با یه مدار تغذیه یه گوشی رو راه بندازم ولی نمیدونم اون پایه چه کار میکنه؟ ممنون میشم مشکل منو حل کنید :applause:
    گوشی از طریق پایه ی وسط میفهمه که باطری شارژ شده یا نه. البته این یکی از وظایف پایه ی وسطه. در گوشیهای نوکیا در شناسایی سیم کارت هم موثره. در بعضی از گوشیها اگر این پایه قطع و یا خراب شده باشه، گوشی روشن نمیشه ( اکثرا سامسونگ).
    از طریق پایه وسط باتری اطلاعات زیادی دریافت میشه که در بالا به چند مورد اشاره شد. که متناسب با نوع گوشی، اطلاعات متفاوتی دریافت میشه.
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

خب نمیشه مداری رو معرفی کنید که با بستن اون کار این پایه رو انجام بده . من خودم میخوام یه منبع تغذیه برای موبایل بسازم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

من فکر میکردم واسه شارز از این پایه استفاده میشه
        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FERESHTEMARG
          خب نمیشه مداری رو معرفی کنید که با بستن اون کار این پایه رو انجام بده . من خودم میخوام یه منبع تغذیه برای موبایل بسازم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
          من از اصولش زیاد اطلاع ندارم اما در همین حد میتونم بهتون کمک کنم که برای درست کار کردن گوشیهای نوکیا، باید به پایه ی وسط منفی بدی و برای گوشیهای سامسونگ از دو تغذیه ی مجزا استفاده کنی به طوری که منفی هر دو تغذیه به هم وصل میشه، 4+ ولت به پایه ی تغذیه و مثبت منبع دوم هم به پایه ی اطلاعات (که پایه وسط باطری بهش وصل میشه.)
          نا گفته نمونه که همیشه پایه ی اطلاعات در وسط نیست. یا اینکه همیشه باطری دارای سه پایه نیست. مثلا در موتورولا چهار پایه وجود داره که این وظایف رو به عهده داره

دیدگاه

خب اگر یه باطری رو باز کنم و قسمت مداری که به باطری وصل هست رو جداکنم و به منبع وصل کنم برای گوشی مشکلی به وجود نمی یاد ؟؟

دیدگاه

این دو تا عکس که کیفیتش خوب نشد از مداری هست که داخل باطری گوشی بود :biggrin: :mrgreen:

دیدگاه

من از باطری و مداراش اطلاعی ندارم. و تا الان هم باطری رو باز نکردم ببینم توش چیه. فقط وظیفه اون پایه سوم رو میدونستم که عرض کردم. اما اینکه "اگه مدار باطری رو برداری مشکلی پیش میاد یا نه" رو نمیدونم. اون مدار قطعا باید همون وظایف پایه سوم باطری رو انجام بده اما از جایی که اطلاعات کاملی در زمینه باطریها ندارم، نمیتونم این قول رو به شما بدم که به مشکلی بر نمیخوری!
                به هر حال اگه اطلاعات جدیدی دستت رسید، حتما در همینجا بزار تا ما هم استفاده کنیم.
                موفق باشید

دیدگاه

سلام
                  به پایه وسط باطری میگن bsi
                  در بعضی گوشیها اگه قطع بشه گوشی روشن نمیشه مثل 7610 .6600 .6630 .3230 و ...
                  در واقع پایه وسط برای ارسال اطلاعاتی مثل: میزان شارز باطری.گرمای ایجاد شده هنگام شارز.سلامت باطری.میزان جریان دهی(اگه باطری خراب باشه و نتونه جریان لازم رو تهیه کنه موبایل روشن نمیشه) و خیلی از اطلاعات دیگه.بکار گرفته میشه
                  اگه پایه وسط قطع باشه یا به منفی وصل بشه مشکلی بوجود نمیاد.ولی موقعی که شارزر رو وصل میکنی گوشی شارز نمیشه(مینویسه:شارز نمیشود یا باطری ساپورت نمیشود یا اشکال در شارز)
                  برای استفاده از باطری موبایل به عنوان منبع تغذیه نیازی به پایه وسط نداری.برای شارز مجددش هم مشکلی بوجود نمیاد(اگه برای موبایل استفاده نشه).
                  اگه مطلبی رو اشتباه گفتم اصلاح کنید.

دیدگاه

با عرض سلام مجدد
                    گوشی های موتورولا و نوکیاهای قدیمی مثل 3310 و غیره .بجز منفی و مثبت دو پایه دیگه هم داره.یکی برای میزان شارز باطری و دومی برای اطلاعات دیگه(مثل گرمای حاصل از شارز)(در واقع همون bsi هست ولی بصورت جدا)
                    که در گوشیهای موتورولا در صورت قطع این دو پایه پیام(باطری متفرقه یا اشکال در باطری یا باطری نامطلوب) نوشته میشود.

دیدگاه

باطری اچ تی سی ۴باسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X