اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه VHDL برای LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه VHDL برای LCD کاراکتری

سلام
    کسی از دوستان برنامه LCD کاراکتری 2*16 به زبان VHDL داره. کل اینترنت گشتم همش به زبان VERILOG بود oo: oo: oo:

پاسخ : برنامه VHDL برای LCD کاراکتری

سلام کتاب آقای کاوه فارغی یه کد VHDL برا LCD نوشته.من تستش نکردم ولی شما اگه جواب گرفتی یه خبر بده.ممنون

دیدگاه

من تست کردم هیچ کدام از مثال ها جواب نمی ده........... :angry:

دیدگاه

سلام دوستان
        من بعنوام کسی که تو این زمینه کار کردم راهنماییتون می کنم
        به FPGA نباید اینقدر سطح پایین نگاه کرد.
        مهمتر از طراحی تو FPGA نوع دیدگاه به این المانه. این المان برای طراحی هسته های دیجیتالی ساخته شده.
        چیزهایی مثل عملیات های DSP، پردازش های موازی و هوش مصنوعی، ایده های اولیه پیاده سازی IC و ...
        عملیاتی مثل راه اندازی LCD تو FPGA فقط صرف وقت و هزینه اضافه است. اصولا در کنار همه FPGA ها در یک طراحی خوب یک میکروکنترلر خوب قرار داره که کارهایی به این شکل به اون سپرده میشه و با FPGA در ارتباطه. چون هر خط کد در FPGA تبدیل به سخت افزار میشه و اصلا چیزی بعنوان برنامه نویسی وجود نداره. شما فقط سخت افزار رو با کد تعریف می کنید. پس راه اندازی یک LCD که به راحتی با یک ATMega8 هم امکان پذیره، نیاز به این همه هزینه نداره. LCD و ارتباطات معمولی و کارهای روتین میتونه توسط میکرو انجام شه و با یک باس به FPGA متصل بشه
        فقط بعنوان تجربه عرض کردم
        موفق باشید
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

یسر به http://opencores.com/projects بزن
          حتما پیدا میکنی چون یکی از بزرگترین های سایت های موجود در مورد core های fpga هستش.
          یا علی...

دیدگاه

پیدا کردم . ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X