اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور جستجوی آینده : Divvio . دکتر حسین اسلامبولچی و سایت Divvio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور جستجوی آینده : Divvio . دکتر حسین اسلامبولچی و سایت Divvio

اولا سلام
    دوما اینکه قسمت بیوگرافی دکتر حسین اسلامبولچی که اینجا می ذارم ،از هیچ سایتی گرفته نشده .
    آهان ..یه چیز دیگه هم بگم اگر فرصت دارید حتما این متن رو (که کلی هم طول کشید تایپ کردم ) با دقت وکامل بخونید ، چیز های مفیدی یاد می گیرید .

بیوگرافی : حسین اسلامبولچی ، تا پایان مقطع دبیرستان رادر ایران گذراند ودیپلم خود را از ایران گرفت ،سپس به امریکا رفت . با بالاترین رتبه از دانشگاه کالیفرنیا مدراج لیسانس ،فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته مهندسی برق -مخابرات کسب نمود . :surprised:
    وی راهبری تغییرات اساسی مربوط به شبکه وسیستم ها در شرکت AT&T -از معتبرترین شرکت های مخابراتی امریکایی -را بر عهده داشت .
    در سال 2005 و در زمان خروج وی پس از 20 سال همکاری با این شرکت و همزمان با ادغام شرکت ،
    با کمپانی SBC ،مجله معتبر Business week وی را از عوامل مهم در اعتبار شرکت در سال های اخیر برشمرد.و او را به عنوان الهام بخش ترین رهبر سازمانی قرن 21 شناسایی کرد .

دکتر اسلامبولچی ،به عنوان "مدیر ارشد تکنولوژی "در شرکت AT&T خدمت کرد ودر ایجاد واجرای استراتژی فن آوری های شرکت نقش اساسی داشت .
    علاوه بر هدایت مدیریت فناوری شرکت AT&T ،وی به عنوان "رییس آزمایشگاه های این شرکت " رهبری تیمی از بهترین مهندسان ودانشمندان جهان را بر عهده داشت .

:agree:دکتر اسلامبولچی ،بیش از 1000 حق اختراع را به خود اختصاص داه وهمین موضوع باعث شد که او به عنوان ابداع گر سال 2001 معرفی گردد . عنوانی که پیش از این به افرادی چون
    توماس ادیسون و آلبرت انیشتین داده شده است. او در یک گفت و گوی مفصل با «دنیای اقتصاد» از استعدادهای فوقآ‌العاده و چشمگیر ایرانی می گوید.
    وی از اولین کسانی بود که که به نقش بنیادین "فن آوری اینترنت " در شکل دهی به تمامی سرویس های ارتباطی پی برد و نوشته ها وفعالیت های وی به تحقق این ایده در سطح دنیا کمک کرد .

کتاب جدبد او با عنوان "vision 2020 " جهت گیری پایه ای صنعت ارتباطات در 20 سال آینده را پیش بینی می کند .
    وی سابقا عضو هیات مدیره شرکت های NAB و Wytec بوده است و در حال حاضر علاوه بر اینکه مدیر عامل شرکت ** Divvio ** می باشد .در هیات مدیره شرکت Litescape ،عضویت دارد .

همچنین در سال 2002 وی عنوان برجسته ترین جایزه فنی تاریج شرکت AT&T را از آن خود کرد .

* Dr.hosein Eslamboolchi *

وی چندی پیش مصاحبه ای با روزنامه " دنیای اقتصاد " انجام داد و در آ ن اینگونه اعلام شد :

" مدیرعامل سابق بزرگترین غول مخابراتی جهان:

ایران می تواند به یک قدرت تکنولوژیک تبدیل شود . "

شما می توانید این گفتگو را از این سایت بخوانید : http://www.itiran.com/?type=interview&id=7527
    (او در این مصاحبه حتی در مورد آینده VOIP ، web2 ، فراگیر شدن شبکهآ‌های IP و مفاهیم جدیدی مثل NGN نیز سخن گفته است . از من می شنوید حتما این گفتگو رو حداقل یکبار بخوانید )

اما بخوانید در مور د * ِDivvio * :
    جستجو چند رسانهآ‌ای در اعماق اینترنت با Divvio
    سایت Divvio که بتازگی راهآ‌اندازی شده و چند روزی بیشتر از عمر آن نمیآ‌گذرد، یکی از اولین سایتهای پرقدرت جستجوی محتوای چند رسانهآ‌ای در اینترنت محسوب میآ‌شود. Divvio با دارا بودن تکنیکآ‌های مخصوص به خود، به جستجو در اینترنت میآ‌پردازد و به اصطلاح معروف ویدئوها و موزیکهای مختلف را اندیکس میآ‌کند. با این روش، دیگر شما نیازی ندارید که برای پیدا کردن یک ویدئو یا موزیک خاص، به دهآ‌ها سایت سر بزنید زیرا Divvio این جستجو را برای شما انجام میآ‌دهد. از آنجا که حجم فایلهای صوتی و تصویری موجود در سایتهای چند رسانهآ‌ای بسیار بالاست، نباید توقع داشت که Divvio در همان روز اول بتواند عمده این محتوا را پوشش دهد. من زمانی که شروع به آزمایش Divvio کردم، متوجه شدم که برای بسیاری از Keywordهای من، هنوز پاسخ مناسبی ندارد و نشان میآ‌دهد که هنوز Divvio در حال یادگیری است.
    به گفته دکتر حسین اسلامبولچی (مدیر ارشد اجرایی این شرکت) دیویو از فناوری درک زبان طبیعی بهره برده و با بکارگیری الگوریتمآ‌های مخصوص، به کاربران اجازه میآ‌دهد تا شبکهآ‌های تصویری و شنیداری اختصاصی خود را راهآ‌اندازی کنند.

در دیویو شما قادر خواهید بود که کانالی مخصوص بخود بسازید و سپس ویدئوآ‌های دلخواه خود را به آن کانال اضافه کنید. دوستان شما میآ‌توانند با مراجعه به کانال شما، ویدئوهای شما را تماشا کنند.
    البته به نظر من مزایای نسبی دیویو همچنان پوشیده است و اگر شما از کاربران همیشگی YouTube و یا MySpace باشید، شاید پس از مراجعه به دیویو احساس کنید که هنوز فاصله زیادی با آنها دارد ولی به گفته مدیران این سایت، دیویو در حال گذر از نسخه آزمایشی است و حتی رابط کاربری آن تغییر خواهد کرد و تا آن زمان، تعداد بیشتری از فایلهای صوتی و تصویری در دیویو قابل جستجو خواهد بود. حتی دیویو امکان مشاهده کانالهای اختصاصی را بر روی گوشی موبایل فراهم خواهد کرد.
    چنانچه دیویو در طول ماههای آتی، رشد مناسبی پیدا کند، باید انتظار داشت که این سایت تبدیل به یکی از محبوبآ‌ترین مراجع جسجتوی محتوای دیجیتالی در وب خواهد شد. ناگفته نماند که دیویو نیز رقیبانی جدی را پیش رو دارد ولی با اینحال هر کدام از رقبا مزایایی خواهند داشت که بخشی از بازار را به خود اختصاص خواهند کرد.
    سرویس دیویو در حال حاضر بصورت رایگان ارائه میآ‌شود و انتظار میآ‌رود که در آینده نیز به همین صورت باشد. با افزایش کاربران دیویو، شاید شانس کمتری برای ثبت نام کاربری دلخواه خود پیدا کنید. لذا ثبت نام در دیویو را پیشنهاد میآ‌کنم.
    نکته مهم دیگر در مورد دیو، میزان استقبال آن در ایران است. به نظر میآ‌رسد با توجه به سرعت نسبتا پایین اینترنت در ایران و جامعه مخاطبان خانگی که معمولا اینترنت پر سرعت ندارند، جستجو و تماشای ویدئو برای ایرانیان امری پر زحمت باشد بخصوص که سایتهای ویدئویی پر طرفداری همچون YouTube نیز فیلتر شدهآ‌اند. با اینحال پیشنهاد میآ‌کنم که دیویو را امتحان کنید و ببینید که کدام سایت ویدئویی هنوز شانس فیلتر شدن را از دست نداده است.
    بعضی از سایتهای معروف محتوای ویدئویی عبارتند از: YouTube، Grouper، MetaCafe،Sharkle،Google Video، MySpace

اینجا را هم ببینید : http://www.businessweek.com/the_thread/techbeat/archives/2007/03/divvio_not_your.html : درباره سایت divvio .

اگر مطالب نوشته شده رو خوندید حتما نظر خودتون رو بفرمایید .

پاسخ : دکتر حسین اسلامبولچی و سایت divvio

بسیار جالب و خواندنی بود.

جاذبه خاک به ماندن میخواند و آن عهد باطنی به رفتن
    عقل به ماندن میخواند و عشق به رفتن
    و این هر دو را خداوند آفریده است تا وجود انسان در آوارگی و حیرت
    میان عقل و عشق معنا شود. ( سید اهل قلم : ش.آ.)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X