اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه انرژی ذخیره شده خازن.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه انرژی ذخیره شده خازن.

سلام

میخام یه مدار رو که پیک های جریانی داره (حدود 6 آمپر ) توی ورودیش خازن بزارم نمیدونم چقدر لازمه یه دفه یه فرمول پیدا کردم که میشد محاسبه کنی ولی الان یادم نیست! کسی بلده؟ :smile:

پاسخ : محاسبه انرژی ذخیره شده خازن.

با همون رابطه ولتاژ جریان خازن نمی تونی؟
    v= (1/C) S i(t) dt
    که S علامت انتگراله.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

w=(1/2)*c*(v^2) انرژی ذخیره شده در خازن
      هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

خوب چطوری میشه حساب کرد که چه مقدار ریل آمپر رو میتونه کم کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          خوب چطوری میشه حساب کرد که چه مقدار ریل آمپر رو میتونه کم کنه؟
          باید از جریان انتگرال بگیری دیگه. حالا اگه تو فقط ریپل رو می خوای، می تونی از همون لحظه هایی که جریان ریپل میاد انتگرال بگیری، که با در نظر گرفتن یه مقدار ولتاژ قابل قبول برای خازن، ظرفیتش به دست میاد.
          و از جریان انتگرال می گیره و به همون اندازه ولتاژ رو تغییر می ده، اما جریانش ریپل دار نمیشه، چون اگه بشه حالت ضربه ای پیدا می کنه و اون وقت باید تو مدارت منبع ضربه باشه، که البته هیچ نویزی در این حد سریع و قوی نیست که بشه اسمش رو ضربه گذاشت.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X