اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عبور امواج از بدن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عبور امواج از بدن

میزان تضعیف امواج الکترو مغناطیسی مرتبط با فرکانسی و ضریب گذردهی الکتریکی بدن است
    اما من نمی فهمم چرا امواج ماکروویو از بدن رد می شود اما نور نمی تواند در حالی که دوباره امواج گاما از بدن رد می شوند.
    این در حالی است که فرکانس امواج گاما بیشتر از نور و فرکانس نور مرئی بیشتر از امواج ماکروویو است
    کسی می داند علت چیست
    ^^^^^^^^^^^^^
    خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

پاسخ : عبور امواج از بدن

سلام
    شاید بدن انسان مثل یه فیلتر میان گذر باشه.

دیدگاه

همون ط.ر که میآ‌دونیم ، نور علاوه بر ماهیت موجی ، ماهیت ذرهآ‌ای هم داره
      شاید به این خاطر باشه

دیدگاه

من نمیدونم ضریب گذر دهی الکتریکی بدن چیه ولی نور به خاطر میدان الکتریکی ای که داره جذب بدن میشه و توان تشعشع امواج ماکروویو هم بیش تر از نور :read:

دیدگاه

من هنوز متوجه نشدم . دوستان مخابراتی علت چیست
          ^^^^^^^^^^^^^
          خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

دیدگاه

برای توصیف پدیده های فیزیکی ما از دو اصل قانون های کوانتومی و نیوتنی استفاده می کنیم
            جاهایی که نمی تونیم پدیده های مختلفی رو تفسیر کنیم از یکی از دو قانون بالا استفاده می کنیم

برای این حالت از قانون ذره ای موج بهره می گیریم که ذره نمی تونه از جسم حرکت کند (اگر قانون کوانتومی ریسمان ها بود می تونستیم بیان کنیم که موج قابلیت عبور رو داره اما با احتساب این موضوع نه)

سعی می کنم فرمول یا قاعده ی دیگری رو برای اثبات حرف بالا بیارم یا توضیحات تکمیل تری بدهم
            هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

این مسئله یه پاسخ واضح داره .
              اگه نور از بدن عبور میکرد اونوقت دیگه آدم سایه نداشت و اگه آدم سایه نداشت چطوری میتونستیم زیر سایه بزرگترامون زندگی کنیم!
              وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad_ravaee
                میزان تضعیف امواج الکترو مغناطیسی مرتبط با فرکانسی و ضریب گذردهی الکتریکی بدن است
                اما من نمی فهمم چرا امواج ماکروویو از بدن رد می شود اما نور نمی تواند در حالی که دوباره امواج گاما از بدن رد می شوند.
                این در حالی است که فرکانس امواج گاما بیشتر از نور و فرکانس نور مرئی بیشتر از امواج ماکروویو است
                کسی می داند علت چیست
                خوب این ضریب گذردهی بدن چیه؟
                رابطه ش خطی یه؟

چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

نور میدان الکتریکی و مغناطیسی داره که با ماده بر هم کنش نشون میدن میدان الکتریکی با الکترون هایی که در ترکیبات مواد وجود داره بر هم کنش دارد که هماهنگ با موج نور وارده نوسان می کنند و باعث میشه نور به چند طریق از میان یک ماده عبور کنه:1-پخش کردن:موج نور از مسیر اصلی منحرف میشه 2-انعکاس:موج به داخل محیطی خارج از ماده برمیگردد3-انتقال:موج با کمترین تغییر شدت از ماده عبور می کند4-جذب:مهمترین پروسه جذبه که انرژیه موج نور در ماده باقی میماندومقدارزیادی ازانرژی باعث ایجاد حرارت وتغییر در خواص ماده میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X