اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط c.net با اکسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط c.net با اکسل

با سلام به تمام دوستان
    من میخوام یه سیستمی درست کنم که چند از متغیر که تو یه برنامه با c.net به دست اومده رو تو یه فایل اکسل ذخیره کنم لطف کنین اگه مثالی دارین بزارین.
    :eek:

پاسخ : ارتباط c.net با اکسل

اگر بخواهید ستونهائی را که در فایلی با فرمت نرم افزار اکسل وجود دارد را در یک دیتا گرید بر نامه نوشته شده با CSharp نمایش دهید یا اطلاعاتی را به انتهای یک sheet یک فایل Excel اضافه کنید مراحل گفته شده در زیر می تواند موفقیت شما را تضمین نماید.
    برای مثال زیر یک فایل با فرمت Excel با نام Book1.xls ایجاد کرده ام و در آن در Sheet اول در ستون A1 نوشته ام UserName ودر ستون B1 نوشته ام PassWord ودر ستونهای زیرین این ستونها مقادیر مورد نظر خود را نوشته ام فایل مورد نظر را ذخیره کرده و از برنامه Excel خارج می شوم.
    در برنامه C# خود متدی را به شکل زیر جهت خواندن اطلاعات از یک فایل Excel و اضافه کردن محتوی آن به یک Dataset را مینویسیم.

private void Use_ADONET()
    {
    string strconstring="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4. 0;Data Source=" + m_strSampleFolder + "Book1.xls;Extended Properties=Excel 8.0;";

System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter da=
    new System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter("select UserName,PassWord from [Sheet1$]",strconstring);
    DataSet ds =new DataSet();
    da.Fill(ds);
    }
    همانطور که در بالا نشان داده شده است با استفاده از ADO.Net توانسته ایم فایل Excel را خوانده و محتوی آنرا در یک Dataset بریزیم توجه کنید اگر بخواهید محتوی را از برنامه گرفته و در داخل Excel بریزید باید شی هائی از نوع OleDbConnection ,OleDbCommand بسازید و دقیقا مانند بالا عمل کرده و به Sheet مورد نظر وصل شده و به ستونهای مورد نظر بریزید.
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X