اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از کی پد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از کی پد

سلام
    من تونستم که برنامه خودم رو برای کی پد بنویسم
    الان تو یه جایی گیر کردم ، نمی دونم چجوری اعدادی که بوسیله کی پد میگیرم رو بریزم داخل یک متغیر !
    چون کیپد هر بار یک عدد میده ،
    چند تا کد دیدم، که بوسیله یک آرایه ، هر بار عدد گرفته شده از کی پد رو میریزن داخل آرایه .
    ولی از آرایه چجور برمیگردونند رو نمی دونم !
    می خوام اعدادی که بوسیله کی پد ریختم داخل آرایه ، یک عدد کامل کنم و بریزم داخل یک متغیر .
    ممنون میشم کمک کنید .

پاسخ : استفاده از کی پد

اگه با زبان سی کار می کنی شرمندهی شما هستم واگر با بیسکام کار می کنی حتما کمکت میکنم :agree:
    آموزش PIC

دیدگاه

دشمنت شرمنده
      من با c کار می کنم ، حالا شما الگوریتم کاری که می کنین رو بگو ، باز بهتر از هیچیه
      بازم ممنون از شما

دیدگاه

داخل bascom نیازی به الگوریتم خاصی نیست با دستور getkdb مقدار کی پد خوانده می شود و در متغییر مربوطه که به تابع انتصاب پیدا کرده است ریخته می شود مثال
        x=getkdb()
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نمی دونم بیسکتم چجوریاست !
          تا الان کار نکردم ،
          تو c که مشکل من اینه ، بعد از هر بار زدن کی پد یک عدد بر میگرده ، که نهایت یمشه یک عدد رو داخل یک متغیر ریخت ! 0 الی 9
          ولی الان می خوای عدد 546 رو بدیم ، من الان این رو یه رشته تعریف کردم ، که داخل هر خونه آرایه یک عدد از کیژد رو بنویسه
          یک یچزایی هم پیدا کردم ، الان نمی تونم تست کنم ، اگر از دوستان راه حل درست رو می دونند لطفاً بگند

اینی که من پیدا کردم بتدیل آرایه به عدد هست
          http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/atoi

دیدگاه

من تو بیسکام از این روش برای اعداد چند رقمی استفاده می کردم
            ابتدا عدد زده شده را به وسیله ی یک متغییر در 10 ضرب و سپس با عدد قبلی جمع کن
            در مرحله اول که عدد قبلی وجود نداره با صفر جمع کن
            مثال
            a=2=عدد خوانده شده به وسیله ی کی پد
            b=3=عدد دوم زده شده
            c=a*10 c=c+b
            آموزش PIC

دیدگاه

توی زبان سی ول باید دیبانس کنی نوی بسکام دستورش هست ولی توی سی باید خودت دیبانس کنی :nice:
              تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

دیبانس !
                این مگه واسه نویز گرفتن از کلید نیست !
                مطمئنی شما ؟

دیدگاه

دیبانس نکنی ممکنه دکمه ای رو که فشار میدی چند بار بخونه که نتیجش یا اشتباه برات شماره رو نشون میده یا چندبار میاره اصلا بدون دیبانس که نمیشه کیپد نوشت!حتی نشون دادن شماره اینکه بعد از برداشتن دست از کیپد باشه یا اینکه همون لحظه نشون بده با دیبانس مشخص میشه.
                  کلا اگه دیبانس نکردی برگرد اول دیبانس کن بعد برو دنبال بقیه بازی :nerd:
                  تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
                    دیبانس نکنی ممکنه دکمه ای رو که فشار میدی چند بار بخونه که نتیجش یا اشتباه برات شماره رو نشون میده یا چندبار میاره اصلا بدون دیبانس که نمیشه کیپد نوشت!حتی نشون دادن شماره اینکه بعد از برداشتن دست از کیپد باشه یا اینکه همون لحظه نشون بده با دیبانس مشخص میشه.
                    کلا اگه دیبانس نکردی برگرد اول دیبانس کن بعد برو دنبال بقیه بازی :nerd:
                    یه سوال دارم !
                    شما اصلاً سوالی که من کردم رو یه بار از اول نگاه کردید !
                    هیچ ربطی به دیبانس نداره !
                    ممنون از جوابتون ، ولی لطفاً اینجوری راهنمایی نکین ! فقط ادم رو سردرگم می کنین .

دیدگاه

دیبانس نکن چرا اعصبانی نیشی ولی بعدا پیدا کردی چیکار کنی جوابشو همین جا بزار
                      .
                      .
                      .
                      . دیبانسه پسرم :nerd:

دیدگاه

در بالا یه اشکال کوچلو داشت ویرایش کردم.اگه باز هم نتیجه نگرفتی بگو
                        آموزش PIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sfarm
                          در بالا یه اشکال کوچلو داشت ویرایش کردم.اگه باز هم نتیجه نگرفتی بگو
                          این روش شما درست
                          ولی یه مشکلی هست ، چطور هر بار کلیک کردن کی پد داخل یک متغیر بریزیم ؟
                          من تو روش خودم ، هر متغیر تو یک خونه آرایه میریزم ، ول یدیگه نیم تونم آرایه رو برگردونم و تو یک رشته بریزم !
                          مشکل بعدی تو روش شما اینه که اگر عدد 4 رقمی یا 3 رقمی ریخته شد ، از کجا مشخص میشه که عدد سمت چپی باید ضرب در 10000 بشه یا 1000 ؟

دیدگاه

در مورد سوال اول ذ
                            اگر کلیدها را بطور ماتریسی وصل کرده باشی و اگر پایه یکی از کلیدها مثلا به PORTA.0 متصل شده باشه
                            باید تو برنامت بنویسی که با هر بار یک شدن PORTA.0 عدد مربوط به آن کلید تو متغیری (مثلا A) ریخته بشه
                            اما در مورد سوال دوم
                            یک متغیر دیگری از جنس SINGLE تعریف کن(مثلا B)
                            ابتدا در هر بار زدن کلید کیپد عدد مربوط به آن در متغیر A ریخته میشه سپس متغیر B با خودش ضرب در 10 میکنیم(B=B*10) سپس متغیر ش را با متغیر ذ بوسیله ی متغیر B جمع میکنیم(B=B+A)به ترتیب متغیر B قابلیت تبدیل به اعداد چند رقمی را دارد(در مرحله ی اول چون B صفر است جواب B صفر و هنگام جمع شدن با متغیر A جواب همان A است)
                            مرحله ی اول
                            A=2
                            B=B*10:B=B+A
                            پس B برابر 2 میشه
                            مرحله ی دوم
                            A=4
                            B=B*10:B=B+A
                            B=24
                            در این مرحله B ضرب در ده میشه و سپس با ش (A=4) جمع میگرده.
                            با این روش درست کردن ماشین حساب ساده میشه
                            اگه باز هم متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح میدم
                            آموزش PIC

دیدگاه

حالا راحی وجود نداره یک آرایه رو تبدیل کنیم ؟
                              مثلاً

a[]={1,2,4,5}

کلش رو دربیاریم بزاریم داخل یک متغیر ،آ‌مثلاً متغیر b که اگه تبدیل بشه، میشه b=1245

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X