اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط چند AVR با یکدیگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط چند AVR با یکدیگر

سلام
    من توسط 8 AVR در هر لحظه 64 نمونه گیری از محیط انجام میدهم و همزمان باید داده ها ی آنها را برای پردازش به AVR دیگری بفرستم لطفا در مورد ارتباط این 8 تا با یک AVR راهنمایی کنید و اگر نمونه برنامه دارید بفرستید متشکر

پاسخ : ارتباط چند AVR با یکدیگر

سلام.
    برای ارتباط میکروها چندین روش وجود داره. از کدومش میخواهید استفاده کنید؟ SPI, serial, .......؟
    موفق باشید
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
      سلام.
      برای ارتباط میکروها چندین روش وجود داره. از کدومش میخواهید استفاده کنید؟ SPI, serial, .......؟
      موفق باشید
      از روش SPI رفته ام 2 میکرو جواب داده از سرور به SS هرکدام ارتباط داده ام که با ست کردن هرکدام اطلاعات از ان دریافت شود اما چند slave به یک master کار نمیکند. ایا اتصالات باید عوض شود؟
      چ

دیدگاه

روش پیچوندن لقمه ای دور سر :
        از ارتباط هر میکرو با یک درایور شبکه lan و نهایتا تجمع در یک سوئیچ شبکه
        فقط بحث هزینه هست که برای هر سوکت شبکه 10-20 تومن هزینه میشه.
        اگه توی این طرح برات به صرفه هست بگو تا بریم جلو اگرم این هزینه برای طرح شما زیاده که هیچ روشهای ارزونتر را باید دنبالش رفت...

i2C را امتحان کردی ؟

آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام.
          از روش SPI رفته ام 2 میکرو جواب داده از سرور به SS هرکدام ارتباط داده ام که با ست کردن هرکدام اطلاعات از ان دریافت شود اما چند slave به یک master کار نمیکند. ایا اتصالات باید عوض شود؟
          من که خودم تا16 تا رو باهم شبکه کردم (با spi). احتمالاً مشکل شما توی انتخاب slave ها باشه.
          اگه دقت کنید برای ارتباط spi از یه سیم اصلی mosi, miso, sck استفاده میشه و یه پین دیگه بنام cs. شما باید زمانی که دیتا برای میکروی مورد نظر ارسال میکنید cs همون میکرو رو فعال کنید.
          اگه خواستین میتونم بیشتر توضیح بدم.

موفق باشید.
          تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X