اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان یک تابلوروان با قابلیت پخش فیلم رنگی یا عکس ساخت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان یک تابلوروان با قابلیت پخش فیلم رنگی یا عکس ساخت؟

با سلام خدمت همه دوستان آیا این کار با FPGA امکان پذیر هست ؟
    لطفا کمکم کنید.
    http://www.sharjweb.com/

پاسخ : چگونه می توان یک تابلوروان با قابلیت پخش فیلم رنگی یا عکس ساخت؟

سلام دادا.
    نیازی به fpga نداری. دیگه باید از یه کامپیوتر استفاده کنی.
    اینطور تابلوها دیگه با این پروسورها راه نمی دازن. چون هم تعداد پین ها کمه و باید لچ بزنی و ..... و هم سرعت کمی نسبت به pc دارن.
    تابلوهای رنگی تقریباً realtime هستند. تعنی برنامه نویس با یه برنامه دیتاهای دسکتاپ رو برمیداره و از طریق usb و یا pci میریزه روی تابلو.
    میکرو توی اینگونه تابلوها صرفاً یه اینترفیس هستند.
    موفق باشید.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
      سلام دادا.
      نیازی به fpga نداری. دیگه باید از یه کامپیوتر استفاده کنی.
      اینطور تابلوها دیگه با این پروسورها راه نمی دازن. چون هم تعداد پین ها کمه و باید لچ بزنی و ..... و هم سرعت کمی نسبت به pc دارن.
      تابلوهای رنگی تقریباً realtime هستند. تعنی برنامه نویس با یه برنامه دیتاهای دسکتاپ رو برمیداره و از طریق usb و یا pci میریزه روی تابلو.
      میکرو توی اینگونه تابلوها صرفاً یه اینترفیس هستند.
      موفق باشید.
      سلام داش ایمان . درسته ولی آیا تو تلویزیون های بزرگی که با ال ای دی RGB ساخته میشن یه PC توش بکار می برن ؟ اینTV رو من تو لاهیجان دیدم . بعید میدونم که از PC استفاده شده باشه . نظره شما چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenjooon
        سلام داش ایمان . درسته ولی آیا تو تلویزیون های بزرگی که با ال ای دی RGB ساخته میشن یه PC توش بکار می برن ؟ اینTV رو من تو لاهیجان دیدم . بعید میدونم که از PC استفاده شده باشه . نظره شما چیه ؟
        سلام

تا جایی که من اطلاع دارم ، بله (!)
        این تلویزیون های شهری (همون تابلو ها) از یه PC برای راه اندازی کمک میگیرن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیزرو
          سلام

تا جایی که من اطلاع دارم ، بله (!)
          این تلویزیون های شهری (همون تابلو ها) از یه PC برای راه اندازی کمک میگیرن
          ممنون از پاسختون .
          کسی میدونه چطوری میشه دیتای صفحه نمایش مانیتور رو دریافت کرد . و اونو به پورت USB ارسالش کرد . یا اینکه این موضوع خیلی سخته و بیخیالش شم ؟

دیدگاه

سلام دادا.
            کار سختی نیست اما سنگینه.
            من یه برنامه نوشتم که پشت سرم هم از دسکتاپ در هر اندازه ای مه میخواستم عکس میگرفت، پردازش میکرد و می ریخت روی پورت usb. البته این برنامه ها رو نمیشه با vb و #C و اینا نوشت. بهترین گذینه برا این کارا ++C و Delphi هست.
            اگه بتونی یه مادربرد عهد بوق پیدا کنی (اونایی پورت آیزا دارن) و از او استفاده کنی کارت خیلی راحت میشه.
            موفق باشی.
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان آیا این کار با FPGA امکان پذیر هست ؟
              لطفا کمکم کنید.
              برای اینکه تصاویر رنگی روی تابلو روان ایجاد کنید نیاز به تعداد خروجی زیاد PWM دارید...

شما میتونید با استفاده از FPGA سیگنال PWM مورد نیاز خود را تولید و از طریق میکروکنترولر کنترلش کنید

البته در مورد میکرو کنترولر فکر AVR رو از سرتون بیرون کنید بهتره
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
                سلام دادا.
                کار سختی نیست اما سنگینه.
                من یه برنامه نوشتم که پشت سرم هم از دسکتاپ در هر اندازه ای مه میخواستم عکس میگرفت، پردازش میکرد و می ریخت روی پورت usb. البته این برنامه ها رو نمیشه با vb و #C و اینا نوشت. بهترین گذینه برا این کارا ++C و Delphi هست.
                اگه بتونی یه مادربرد عهد بوق پیدا کنی (اونایی پورت آیزا دارن) و از او استفاده کنی کارت خیلی راحت میشه.
                موفق باشی.
                یعنی کد هر پیکسل رو ( کد رنگ مورد نظر برا هر LED ) جداکونه به پورت USB می فرسته ؟ و سه PWM برا هر پیکسل (LED ) تولید میکنه ؟ . اینجوری آیا پورت USB کم نمیاره . منظورم میتونه یه صفحه به بزرگی 1024 * 768 رو با سرعت بالا رفرش کنه ؟ یا شاید هم اصلا روال کار به صورت دیگه ای هست . میشه کمی بیشتر توضیح بدین . درمورد پورت آیزا هم اگه میشه کمی بیشتر توضیح بدین .
                یه دنیا ممنونم .
                :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهری
                  برای اینکه تصاویر رنگی روی تابلو روان ایجاد کنید نیاز به تعداد خروجی زیاد PWM دارید...

شما میتونید با استفاده از FPGA سیگنال PWM مورد نیاز خود را تولید و از طریق میکروکنترولر کنترلش کنید

البته در مورد میکرو کنترولر فکر AVR رو از سرتون بیرون کنید بهتره
                  موفق باشید
                  آقا حامد منظور شما چه میکرویی هست ؟ در ضمن من می تونم با FPGA و یه میکرو این کار رو به صورت عملی برای TV های بزرگ انجام بدم یا اینکه یه کار آزمایشی و توام با خطاست ؟برای یاد گیری FPGA کتابی یا یه منبع خوبی سراغ دارین ؟. ممنون از پاسختون .

دیدگاه

آقا حامد منظور شما چه میکرویی هست ؟ در ضمن من می تونم با FPGA و یه میکرو این کار رو به صورت عملی برای TV های بزرگ انجام بدم یا اینکه یه کار آزمایشی و توام با خطاست ؟برای یاد گیری FPGA کتابی یا یه منبع خوبی سراغ دارین ؟. ممنون از پاسختون .
                    منظورم از نظر سرعت بود...

برای مثال اگر برای هر رنگ در هر پیکسل یک بایت رو در نظر بگیرید هر پیکسل میشه 3 بایت و یک ماتریس 16*16 رو اگر بخواهید طراحی کنید میشه 16*16*3 بایت که میشه 768 بایت! همینطوریش AVR برای تابلو های متوسط با استفاده از MMC سرعت کم میاره و مجبوریم Over Clockش بدیم چه برسه به ماتریس های بزرگ تر از این

تابلو های خیلی بزرگ مثل تلوزیون شهری ها رو منظورم نبود...ولی در حد و اندازه ی کوچک تر رو میشه اجرا کرد

متاسفانه در زمینه ی FPGA هنوز خودم در حد صفر هستم و منبع آموزشی هم براش سراغ ندارم...

دیدگاه

دوست عزیز، برای اینکار از USB استفاده نمی کنند. کنترلر تلویزیون های LED دارای ورودی VGA یا DVI هستند که مستقیم به کارت گرافیک متصل می شوند. در کارت کنترلر تلویزیون های LED یک یا چند FPGA به همراه حافظه های مورد نیاز وجود داره که اطلاعات گرافیکی دریافتی از کامپیوتر رو به پیکسل های مناسب ارسال می کنه. بهتره این فایل رو نگاه کنی تا دید خیلی خوبی بدست بیاری:
                      http://www.maxim-ic.com/app-notes/index.mvp/id/4208
                      این شرکت چینی هم تولید کننده حرفه ای کارت های PCI برای کنترل تلویزیون های شهری هستش: http://www.linsn.com/indexen.htm
                      یک نرم افزار کنترل و شبیه سازی هم فکر کنم توی سایتشون وجود داشت.
                      --------------
                      در حال حاضر با قیمت هایی که چینی ها محصولاتشونو عرضه می کنن و تعداد زیاد وارد کننده ها در حال حاضر ساخت سیستم تلویزیون شهری اصلا عاقلانه و مقرون به صرفه نیست! باز هم خود دانی!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X