اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مکان یابی با ADXL330K

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مکان یابی با ADXL330K

من توی یه پروژه نیاز داشتم که موقعیت مکانی رو نسبت به یک نقطه مبدا و باسرعت اولیه مشخص پس از حرکت محاسبه کنم و با دقت 1mm اندازه گیری کنم . مکان جابجایی هم از یه مربع 5cm X 5cm افقی در دو بعد تجاوز نمیکنه .
    به نظر شما امکانش هست از ADXL330 برای اینکار استفاده کنم و از شتاب دوبار انتگرال گیری کنم ؟ اگه میشه مشکلاتی رو که پیش رومون هست بیان کنید که روش فکر کنیم.
    1- برای compensate کردن اثر دما چه کاری باید انجام داد ؟ ( یه مقاله فارسی برای ADXL202 بود ولی من چیزی ازش نفهمیدم !؟ http://www.4shared.com/get/ALtbNS7f/adxl-202.html
    2- اگه جسم شروع به حرکت کنه و بعدش بایسته , انتگرال منحنی شتاب باید 0 بشه که اگه نشه ( یه مقدار ناچیز باقی بمونه ) به این معنیه که سرعت صفر نشده که حالا اگه این سرعت در زمان ضرب بشه , هرچی زمان بگذره مکان ما تغییر میکنه و فاجعه رخ میده .

از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که باید چیکار کرد ؟
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

پاسخ : مکان یابی با ADXL330K

کسی نظری , صحبتی , چیزی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [move] :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:[/move]
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

سلام دادا.
      من که نتونستم مقاله رو بگیرم
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

این باید کار کنه : http://www.4shared.com/get/59924165/.../adxl-202.html

دوستانی که تجربه دارن یه راهنمایی بکنن بد نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

تعیین موقعیت بوسیله سنسورهای سرعت هم بسایر کار پیچیده ایه چه برسه به استفاده از شتاب.
          خطا حتی با وجود تمهیدات بالا بعد از چند لحظه زیاد میشه و .......
          سعی کن روش دیگه ای پیدا کنی

دیدگاه

مگه سنسور سرعت هم داریم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (به نظر من امکان نداره!!)
            حالا با سنسور شتاب چیکار میشه کرد که خطا کاهش پیدا کنه ؟

-اگه ما بخوایم اثر نیروی جاذبه رو که استاتیک هست از خروجی حذف کنیم ( در صورتی که زاویه سنسور نسبت به افق در حرکت تغییر کند ) چی کار باید انجام بدیم ؟

دیدگاه

این که می خوای وسیله نقلیه است یا ساپورت ( کشو ) های تراش و دریل و فرز
              اگه حرکت روی خط راست یا دایره کامل باشه و سنسور شتاب هم خیلی دقیق باشه امکان هست
              ولی اولا
              به ندرت حرکت اجسام نقلیه روی خط راست کامل یا دایره کامل است مگه ساپورت های میز تراش و دریل و فرز
              و ثانیه سنسور شتاب مگه چقدر میتونه دقیق باشه ؟
              ولی به هر حال برای تشخیص شدنی بودن باید این کار رو انجام بدی سنسور را از نقطه آ ببری به نقطه ب و بعد دوباره از نقطه ب برگردونی به نقطه آ در این صورت باید جابجایی صفر باشه
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نه . حرکت Random هستش . البته اندازه شتاب از 0.2 گرانش تجاوز نمیکنه و همونطور که گفتم در یه مربع 5 در 5 سانتیمتر هست . به نظرتون شدنیه که با دقت 1 میل مکان رو سنجید ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X