ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2010/10/28
    1
    0

سيم كشي ساختمان

لطفاً تصوير ساده اي از سيم كشي برق ساختمان 4واحدي به من بديد من برق نخواندم الان كارگر نيمه ماهر برق ساختمانم لطفا اگه كسي تصوير سيم كشي ساختمان داره كه من بتونم بخونم بهم بده.ممنون :biggrin:
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    21

پاسخ : سيم كشي ساختمان

سلام من خودم جسته و گريخته كار ساختمان انجام دادم ولي طبق اين كارا و درس و كارگاه نقشه كشي طراحي رو اصولي ياد گرفتيم و كوتاهي از خودمونه البته نيازي به برق ساختمان ندارم :biggrin:اما بهت ميگم كه آقا شما تا نقشه معماري داخلي نداشته باشي كه نميتوني چيزي پياده كني!! بر طبق اون بايد جاي وسايل و كليد پريزها رو با گچ مشخص و بعد شيار بدي ديوار رو.بعد قاب اونها و لوله گذاري و در نهايت سيمكشي و بعد از تعمير سفيد هم نصب كليد پريز. :rolleyes: ولي من توصيه ميكنم اين ساختمان رو كامل وردست يه استادكار خوب كه همه چيز رو ميگه بهت كار كني از بعدي ايشالا خودت :applause:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2010/08/08
    تهران
    36
    0

سلام
    من هم می خوام نقشه کشی ساختمان رو یاد بگیرم میشه کمی از تجربیاتتون بگید.
    من پیش یکی از آشنایان که برق کار هست هم رفتم اما چیز زیادی دستگیرم نشد جز مسخره شدن بخاطر اینکه من مهندسم و این چیزا رو یاد ندارم. :sad:
    http://multiprocessor.mihanblog.com
    ترجمه مقالات تخصصی برق و کامپیوتر
    2013/05/12
    462
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza-naseri
    لطفاً تصوير ساده اي از سيم كشي برق ساختمان 4واحدي به من بديد من برق نخواندم الان كارگر نيمه ماهر برق ساختمانم لطفا اگه كسي تصوير سيم كشي ساختمان داره كه من بتونم بخونم بهم بده.ممنون :biggrin:
    سلام
    قسمت جستجو رو تو سایت بزنید اطلاعات خوبی پیدا می کنید.
    سوالی بود در خدمتیم.
    2013/05/12
    462
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak21
    سلام
    من هم می خوام نقشه کشی ساختمان رو یاد بگیرم میشه کمی از تجربیاتتون بگید.
    من پیش یکی از آشنایان که برق کار هست هم رفتم اما چیز زیادی دستگیرم نشد جز مسخره شدن بخاطر اینکه من مهندسم و این چیزا رو یاد ندارم. :sad:
    سلام
    اگه منظورتون نقشه کشی برق ساختمان باشه تو قسمت جستجو مورد سوالتون رو بنوسید. شما هم اطلاعات خوبی پیدا می کنید.
    2009/01/01
    2
    0

سلام
    دوستان تو یه ساختمون سه طبقه سه تا کنتور داریم که نمیدونیم با هم اختلاف فاز دارن یا نه
    برای اینکه تعداد مصرف کننده هامون زیاده تقریبا همه کنتورها نزدیک به جریان مجازشون دارن کار میکنن
    حال یک نفر پیشنهاد داد که سه فاز خروجی از کنتورها رو بهم وصل کنیم تا بار رو همه کنتورها یکسان تقسیم بشه
    قبلا تو یه ساختمون دیگه اینکارو کرده بودیم منتهی اونجا میدونستم که اختلاف فاز ندارن کنتورها اما اینجا رو نمیدونم
    به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟غیر از استفاده از R,S,T متر جور دیگه ایی میشه تشخیص داد نسبت بهم اختلاف فاز دارن کنتورها یا نه؟
    2011/07/24
    83
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalalp1
    سلام
    دوستان تو يه ساختمون سه طبقه سه تا کنتور داريم که نميدونيم با هم اختلاف فاز دارن يا نه
    براي اينکه تعداد مصرف کننده هامون زياده تقريبا همه کنتورها نزديک به جريان مجازشون دارن کار ميکنن
    حال يک نفر پيشنهاد داد که سه فاز خروجي از کنتورها رو بهم وصل کنيم تا بار رو همه کنتورها يکسان تقسيم بشه
    قبلا تو يه ساختمون ديگه اينکارو کرده بوديم منتهي اونجا ميدونستم که اختلاف فاز ندارن کنتورها اما اينجا رو نميدونم
    به نظرتون مشکلي پيش نمياد؟غير از استفاده از R,S,T متر جور ديگه ايي ميشه تشخيص داد نسبت بهم اختلاف فاز دارن کنتورها يا نه؟
    يني ميخواهيد باهم جامپ کنيد ديگه .منظور از اختلاف فاز يني اينکه همه کنتور ها از يک پست برق تغذيه ميشن؟خب اينو ميشه از اداره برق منطقه سوال کرد (اگه خط هوايي باشه که خودتونم ميتونيد تشخيص بديد)
    2009/01/01
    2
    0

آره همون جامپ
    فازها مشخص نیست از کدوم خطها گرفته شده و کابل روکش دار اومده تو ساختمان و از سر تیر نمیشه تشخیص داد

2011/07/24
    83
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalalp1
    آره همون جامپ
    فازها مشخص نيست از کدوم خطها گرفته شده و کابل روکش دار اومده تو ساختمان و از سر تير نميشه تشخيص داد
    فکر کنم يه دستگاهي هست که بهش ميگن توالي فاز سنج .حالا نميدونم واقعاً کار مي کنه يا نه.ولي به نظرم يکسي رو از اداره برق بيارين بهتون دقيق بگه
    2013/07/29
    300
    9

سلام
    اقا جلال چی کار کردی؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10