اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم کشی ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیم کشی ساختمان

لطفاً تصویر ساده ای از سیم کشی برق ساختمان 4واحدی به من بدید من برق نخواندم الان کارگر نیمه ماهر برق ساختمانم لطفا اگه کسی تصویر سیم کشی ساختمان داره که من بتونم بخونم بهم بده.ممنون :biggrin:

پاسخ : سیم کشی ساختمان

سلام من خودم جسته و گریخته کار ساختمان انجام دادم ولی طبق این کارا و درس و کارگاه نقشه کشی طراحی رو اصولی یاد گرفتیم و کوتاهی از خودمونه البته نیازی به برق ساختمان ندارم :biggrin:اما بهت میگم که آقا شما تا نقشه معماری داخلی نداشته باشی که نمیتونی چیزی پیاده کنی!! بر طبق اون باید جای وسایل و کلید پریزها رو با گچ مشخص و بعد شیار بدی دیوار رو.بعد قاب اونها و لوله گذاری و در نهایت سیمکشی و بعد از تعمیر سفید هم نصب کلید پریز. :rolleyes: ولی من توصیه میکنم این ساختمان رو کامل وردست یه استادکار خوب که همه چیز رو میگه بهت کار کنی از بعدی ایشالا خودت :applause:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
      من هم می خوام نقشه کشی ساختمان رو یاد بگیرم میشه کمی از تجربیاتتون بگید.
      من پیش یکی از آشنایان که برق کار هست هم رفتم اما چیز زیادی دستگیرم نشد جز مسخره شدن بخاطر اینکه من مهندسم و این چیزا رو یاد ندارم. :sad:
      http://multiprocessor.mihanblog.com
      ترجمه مقالات تخصصی برق و کامپیوتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza-naseri
        لطفاً تصویر ساده ای از سیم کشی برق ساختمان 4واحدی به من بدید من برق نخواندم الان کارگر نیمه ماهر برق ساختمانم لطفا اگه کسی تصویر سیم کشی ساختمان داره که من بتونم بخونم بهم بده.ممنون :biggrin:
        سلام
        قسمت جستجو رو تو سایت بزنید اطلاعات خوبی پیدا می کنید.
        سوالی بود در خدمتیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasedak21
          سلام
          من هم می خوام نقشه کشی ساختمان رو یاد بگیرم میشه کمی از تجربیاتتون بگید.
          من پیش یکی از آشنایان که برق کار هست هم رفتم اما چیز زیادی دستگیرم نشد جز مسخره شدن بخاطر اینکه من مهندسم و این چیزا رو یاد ندارم. :sad:
          سلام
          اگه منظورتون نقشه کشی برق ساختمان باشه تو قسمت جستجو مورد سوالتون رو بنوسید. شما هم اطلاعات خوبی پیدا می کنید.

دیدگاه

سلام
            دوستان تو یه ساختمون سه طبقه سه تا کنتور داریم که نمیدونیم با هم اختلاف فاز دارن یا نه
            برای اینکه تعداد مصرف کننده هامون زیاده تقریبا همه کنتورها نزدیک به جریان مجازشون دارن کار میکنن
            حال یک نفر پیشنهاد داد که سه فاز خروجی از کنتورها رو بهم وصل کنیم تا بار رو همه کنتورها یکسان تقسیم بشه
            قبلا تو یه ساختمون دیگه اینکارو کرده بودیم منتهی اونجا میدونستم که اختلاف فاز ندارن کنتورها اما اینجا رو نمیدونم
            به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟غیر از استفاده از R,S,T متر جور دیگه ایی میشه تشخیص داد نسبت بهم اختلاف فاز دارن کنتورها یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalalp1
              سلام
              دوستان تو یه ساختمون سه طبقه سه تا کنتور داریم که نمیدونیم با هم اختلاف فاز دارن یا نه
              برای اینکه تعداد مصرف کننده هامون زیاده تقریبا همه کنتورها نزدیک به جریان مجازشون دارن کار میکنن
              حال یک نفر پیشنهاد داد که سه فاز خروجی از کنتورها رو بهم وصل کنیم تا بار رو همه کنتورها یکسان تقسیم بشه
              قبلا تو یه ساختمون دیگه اینکارو کرده بودیم منتهی اونجا میدونستم که اختلاف فاز ندارن کنتورها اما اینجا رو نمیدونم
              به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟غیر از استفاده از R,S,T متر جور دیگه ایی میشه تشخیص داد نسبت بهم اختلاف فاز دارن کنتورها یا نه؟
              ینی میخواهید باهم جامپ کنید دیگه .منظور از اختلاف فاز ینی اینکه همه کنتور ها از یک پست برق تغذیه میشن؟خب اینو میشه از اداره برق منطقه سوال کرد (اگه خط هوایی باشه که خودتونم میتونید تشخیص بدید)

دیدگاه

آره همون جامپ
                فازها مشخص نیست از کدوم خطها گرفته شده و کابل روکش دار اومده تو ساختمان و از سر تیر نمیشه تشخیص داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalalp1
                  آره همون جامپ
                  فازها مشخص نیست از کدوم خطها گرفته شده و کابل روکش دار اومده تو ساختمان و از سر تیر نمیشه تشخیص داد
                  فکر کنم یه دستگاهی هست که بهش میگن توالی فاز سنج .حالا نمیدونم واقعاً کار می کنه یا نه.ولی به نظرم یکسی رو از اداره برق بیارین بهتون دقیق بگه

دیدگاه

سلام
                    اقا جلال چی کار کردی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X