اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه پروگرم کردن در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه پروگرم کردن در بسکام

سلام>خسته نباشید>لطفا نحوه پروگرم کردن(send to chip و غیره)رو تو بسکام از سیر تا پیازش بگید(حتما تو خود محیط بسکام) :arrow:>>پروگرمرم هم همونیه که تو کتابه علی کاهه هستش(stk 200/300)>>پیشاپیش ممنونم>>

پاسخ : نحوه پروگرم کردن در بسکام

نوشته اصلی توسط H_A_M_E_D
    سلام>خسته نباشید>لطفا نحوه پروگرم کردن(send to chip و غیره)رو تو بسکام از سیر تا پیازش بگید(حتما تو خود محیط بسکام) :arrow:>>پروگرمرم هم همونیه که تو کتابه علی کاهه هستش(stk 200/300)>>پیشاپیش ممنونم>>
    سلام دوست عزیز
    برای پروگرام کردم میکروکنترلر avr پس از این که برنامه رو نوشتید باید با زدن دکمه F7 کیبرد کامپیوتر برنامه رو به اصطلاح کامپایل کنید که این کار با زدن همان دکمه F7 به طور خود کار انجام می شود با این کار اگر شما در نوشتن برنامه اشکال دستوری داشتید نرم افزار به شما هشدار می دهد وگرنه که هیچ اتفاقی نمی افتد . بعد از این کار شما باید از قسمت OPTIONS نرم افزار گزینه PROGRAMMER رو انتخاب کنید بعد یک پنجره باز می شود در این پنجره شما باید گزینه STK 200 300 PROGRAMMER رو که داخل یک کشویی هستش رو انتخاب کنید بعد OK رو بزنید که احتمالا یک پیغام خطایی میده که مهم نیست بعد پنجره رو ببندید و دوباره دکمه F7 رو بزنید که تغییرات ذخیره بشه توجه داشته باشید که نوع میکروکنترلر رو قبلا از داخل نرم افزار انتخاب کرده و بازدن دکمه F7 تغییرات را ذخیره کرده باشید. بعد باید کانکتور رو به پورت موازی یا همون پورتی که پرینتر بهش وصل می شه رو وصل کنید ( این پورت تابلو هستش ) . بعد از اتصال پورت تغذیه پروگرامرتان را وصل کنید .توجه داشته باشید که میکروکنترلر روی محل خود قرار داشته باشد. سپس وارد نرم افزار شده و دکمه F4 رو بزنید تا برنامه ای که نوشتید روی میکروکنترلر پروگرام شود .
    موفق باشید :smile:
    انجمن LABVIEW
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
    اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nex2004
      بعد از این کار شما باید از قسمت OPTIONS نرم افزار گزینه PROGRAMMER رو انتخاب کنید بعد یک پنجره باز می شود در این پنجره شما باید گزینه STK 200 300 PROGRAMMER رو که داخل یک کشویی هستش رو انتخاب کنید بعد OK رو بزنید که احتمالا یک پیغام خطایی میده که مهم نیست بعد پنجره رو ببندید
      اگه این پیغامی که میده مربوط به تنظیمات printer بود کافیه در control panel یک printer دلخواه رو add کنی.دیگه این پیغام ظاهر نمیشه.
      اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

سلام>با تشکر از دوستان>>چنتا سوال>>
        >1)برای هر بار پروگرم باید حتما erase chip کنم یا وقتی f4 رو میزم هم erase میشه و هم پروگرم؟
        >2)تو قسمت options>programmer>univesal چه گزینه ای باید انتخاب بشه؟
        >3)fusebit ها نباید دستکاری(تنظیم ) بشن؟
        البته من با bascom ،کامپایل میکنم بعد هم با codevison پروگرم(مشکلی هم پیش نمی اد) ولی 2 روزه می خوام با خود بسکام پروگرم بکنم(تنظیماتی هم که دوستان اشاره کردن اعمال شده بود) ولی باز ادا در میاره(نمیدونم مشکل از کجاست)!!
        باز هم پیشاپیش از پاسختون ممنونم>>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H_A_M_E_D
          سلام>با تشکر از دوستان>>چنتا سوال>>
          >1)برای هر بار پروگرم باید حتما erase chip کنم یا وقتی f4 رو میزم هم erase میشه و هم پروگرم؟
          >2)تو قسمت options>programmer>univesal چه گزینه ای باید انتخاب بشه؟
          >3)fusebit ها نباید دستکاری(تنظیم ) بشن؟
          البته من با bascom ،کامپایل میکنم بعد هم با codevison پروگرم(مشکلی هم پیش نمی اد) ولی 2 روزه می خوام با خود بسکام پروگرم بکنم(تنظیماتی هم که دوستان اشاره کردن اعمال شده بود) ولی باز ادا در میاره(نمیدونم مشکل از کجاست)!!
          باز هم پیشاپیش از پاسختون ممنونم>>

1- نیازی نیست فقط کافیه f4 رو بزنید
          2- بزارید همونی که پیش فرض خودش گذاشته باشه من که اون قسمت رو تاحالا کار نداشتم و مشکلی هم پیش نیومد
          3- نه نیازی نیست
          یک چیز دیگه در قسمت options گزینه پروگرامر رو انتخاب کنید و گزینه های aotoflash و aotoverify رو تیک زده و در پنجره lpt-address رو روی 378 نتظیم کنید
          موفق باشید :smile:
          انجمن LABVIEW
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
          اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X