اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 24ولت به 5ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 24ولت به 5ولت

سلام من میخوام ولتاژ یک ماشین سنگین رو به 5ولت 20 آمپر تبدیل کنم آیا این کار با توجه به بالا بودن جریان خروجی شدنی هست ؟ و اگه هست چطور میشه این کارو انجام داد

پاسخ : تبدیل 24ولت به 5ولت

نوشته اصلی توسط BAMDAD 86
    سلام من میخوام ولتاژ یک ماشین سنگین رو به 5ولت 20 آمپر تبدیل کنم آیا این کار با توجه به بالا بودن جریان خروجی شدنی هست ؟ و اگه هست چطور میشه این کارو انجام داد
    از رگولاتورlm338kاستفاده کن که میتونه5آمپر جریان بده با موازی کردن 4عدد از اون میتونی به جریان 20آمپر برسی روش موازی کردنش هم تو دیتاشیتش برا 15 آمپر خودش رسم کرده.
    ازLM396هم می توانید استفاده کنید که10آمپر است اما نمی دونم در بازار پیدا کنی
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

این رگولاتور ها را میشه 24 ساعته زیر بار قرار داد به نظر شما استفاده از منبع تقذیه سوئیچینگ بهتر نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        از رگولاتورlm338kاستفاده کن که میتونه5آمپر جریان بده با موازی کردن 4عدد از اون میتونی به جریان 20آمپر برسی روش موازی کردنش هم تو دیتاشیتش برا 15 آمپر خودش رسم کرده.
        ازLM396هم می توانید استفاده کنید که10آمپر است اما نمی دونم در بازار پیدا کنی
        با توپولوژی خطی در این مدار حداقل 5-24 یعنی به عبارتی حدود 19 ولت افت ولتاژ خواهید داشت با 20 آمپ مصرفی که دوستمون گفتند توان تلفاتی میشه 380 وات فکر کنم قضیه از هیت سینک و فن بگذره
        حالا راندمان رو بگذریم که حدود 25% میشه

بنظر من بهتره که دنبال روش سویچ مد برین
        دوستان با تجربه ای هم در این فروم در زمینه تغذیه سویچینگ هستند که مطمئنا کمکتون خواهند کرد

دیدگاه

می تونی بیای توی تاپیک زیر دایی جان:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45420.msg230872#msg230872
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X