ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36

موضوع: اختراع

2010/09/04
    شیراز
    65
    2

اختراع

سلام دوستان
    این موضوع رو درست کردم تا هرکسی که یه ایده نو برای اختراع یه دستگاه به ذهنش رسد اینجا بگذاره تا اونایی که میتونن اون رو درست کنن تا کشور ما بتونه پیشرفتهایی زیادی بکنه . ممنون از همه دوستان :applause: :wow:
    گر بر سر نفس خود امیری مردی
    گر بر دگران خورده نگیری مردی
    مردی نبود فتاده را پای زدن
    گر دست فتاده ای بگیری مردی
    2010/09/04
    شیراز
    65
    2

پاسخ : اختراع

کسی نیست که نظر بده به خدا فکر خوبیه ببینید چقدر ما از کشور های دیگه عقب هستیم یه کم به فکر پیشرفت باشین لطفا نظر بدین خواهش میکنم :job: :cry: :angry:
    2008/12/29
    1,807
    439

اگه کسی ایده اختراعی که قابل ساخت با امکانات موجود و کاربردی باشه خوب خودش میره دنبال ثبتش. اینجا عنوان نمیکنه. :question: بعدشم ثبت اختراع و دادن مقاله باعث پیشرفت نمیشه. مخصوصا با این ثبت اختراع اعلامی داغون ایران یا مقاله های کپی شده و کاملا تئوری. وقتی اختراع میتونه کشوری را پیشرفته کنه که مردم بتونند مزه اون اختراع و زحمت شما را زیر دندونشون حس کنند .مگه سالی nعدد اختراع تو ایران ثبت نمیشه چندتاش کاربردی میشه؟؟؟؟؟ :angry:
    البته اینها را نگفتم که نا امید بشیم اما واقعیت فعلی علم تو کشور ما همینه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2007/05/02
    1,757
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    اگه کسی ایده اختراعی که قابل ساخت با امکانات موجود و کاربردی باشه خوب خودش میره دنبال ثبتش. اینجا عنوان نمیکنه.
    با این تکه از حرف جنب deremel440 کاملا موافقم
    ارزش ایده بالاتر از اجراست
    2010/06/24
    مشهد
    949
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط FERESHTEMARG
    سلام دوستان
    اين موضوع رو درست کردم تا هرکسي که يه ايده نو براي اختراع يه دستگاه به ذهنش رسد اينجا بگذاره تا اونايي که ميتونن اون رو درست کنن تا کشور ما بتونه پيشرفتهايي زيادي بکنه . ممنون از همه دوستان
    دوست عزيز من يه سري پيشنهاد دارم که اميدوارم بتونه يه کم مشکلت رو با کمبود اختراع توي ايران حل بکنه.
    ببين دوست من، اينکه يه نفر بياد اينجا و بگه من مي خوام فلان چيز رو اختراع بکنم، يه کم عجيب و اصولاً غير عملي به نظر ميرسه. اگه قرار به اختراع باشه، خوب اختراع يعني چيزي ساخته بشه که تا حالا نبوده، يا فکري در موردش نبوده. به نظرم بهتره ايده خودت رو اصلاح کني. چون اگر کسي طرحي داشته باشه، ايده خودش رو بصورت يه پژوهش عملي يا تئوري انجام ميده، حالا ممکنه از توش يه چيزي هم در بياد که به عنوان اختراع ثبت کنه.
    در ضمن حتي اگه بشه اسم همه اين طرحاي پژوهشي رو از اول اختراع گذاشت، بازم يه مساله اي هست که دوستان يه جورايي بهش اشاره کردن. اونم اينه که توي رشته ما، معمولاً يه طرح يا خيلي خيلي خامه، که بايد کلي روش کار کرد، يا اينکه پختس و کسي که اون ايده رو ارائه ميده، از کم و کيفش حداقل بصورت جزئي خبر داره؛ بنابراين، يه همچين آدمي اگر حتي قرار باشه بياد اين طرح رو توي سايت مطرح کنه ميره توي انجمن تخصصي تا اونجا بتونه تخصصي کمک بگيره.
    در ضمن هر طرحي اگه قرار باشه همه جنبه هاش مشخص بشه، کلي حرف زدن نياز داره تا کامل مشخص بشه قضيه چيه، و اگه توي اين تاپيک 2تا موضوع با هم قاطي بشه ديگه واويلا :rolleyes: :rolleyes:
    براي همين بهتر اينه که کسايي که يه همچين طرحهايي دارن خودشون يه تاپيک مستقل بزنن، اونم تو بخش مربوط به خودشون.
    اينم يه نمونه از طرحها که الان داره مطرح ميشه و مخالفها و موافقهاش ميان و نظر ميدن:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=44322.0

نقل قول نوشته اصلی توسط FERESHTEMARG
    تا کشور ما بتونه پيشرفتهايي زيادي بکنه
    اما انصافاً از اين جملت خيلي خوشم اومد، حسابي آدم رو سر ذوق مياره. اميدوارم بتوني توي اين سايت فعاليت کني و خودت از اين اختراع ها که مي گي رو ثبت کني، به ما هم شيريني شو بدي :read:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/09/04
    شیراز
    65
    2

خب من هم همه این چیزها رو میدونم ولی بعضی وقتها ما توی رویا به چیزایی فکر میکنیم که خیلی از واقعیت دور نیستند و از نظر ما غیر ممکن میاد ولی از نظر چهارتا مهندس یه طرع عالی هست . حالا دیگه نظر شما رو نمیدونم . موفق باشید.
    2010/09/04
    شیراز
    65
    2

اگر اینترنت پر سرعت دارید به این سایت برید و ببینید چه ایده های دارند و چه جالب به حقیقت تبدیل شدند .
    http://www.ted.com/talks/pattie_maes_demos_the_sixth_sense.html
    2010/09/04
    شیراز
    65
    2

این رو هم ببینید اگر خواستید زیر پنجره توی قسمن لنگویچ میتونید زیر نویس فارسی رو انتخاب کنید .
    http://www.ted.com/talks/david_merrill_demos_siftables_the_smart_blocks.htm l
    2010/09/04
    شیراز
    65
    2

کسی نظری نداشت ؟؟؟؟
    یعنی این دو اختراع جالب از نظر شما پیش پا افتاده بود ولی اگر اینجوره چرا ایده ساخت اونا به فکر شما نرسید ؟؟ من که دیگه حرفی برای گفتن ندارم.
    موفق باشید
    2010/06/24
    مشهد
    949
    9

نه عزيز، ناراحت نشو. آخه اين دوتا صفحه که گذاشتي دوتا فيلمه که يه کم سخته ديدنش. اينترنت پرسرعت مي خواد. منم فقط شبها بعد از 1 شب که اينترنتم مجاني ميشه ميرم سراغ ديدن اين چيزا.
    خوب نيست انقدر عصباني باشي. توي همين سايت هم کلي ايده جالب هست که ميشه واسش فيلم ساخت و روي اينترنت پخش کرد.
    امشب اين دوتا فيلم رو دانلود مي کنم و فردا مي بينم.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36