اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه طراحی PCB برای اتصال آنتن به ماژول RF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه طراحی PCB برای اتصال آنتن به ماژول RF

سلام
    من تو یه پروژه میخوام از ماژول SIM20 استفاده کنم . میخواستم بدونم وقتی که این ماژول رو روی بورد قرار دادم , Track آنتن رو به چه صورت باید روی PCB تا کانکتورش بکشم ؟ آیا باید اطرافش و زیرش رو با زمین Polygon کنم یا نه ؟ اگه بکنم یا نکنم چه تفاوتی داره ؟ البته طول Track از 2 سانتیمتر بیشتر نمیشه . قطر Track چقدر یاید یاشه ؟
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

پاسخ : نحوه طراحی PCB برای اتصال آنتن به ماژول RF

سلام
    اولاً برای پیدا کردن عرض Track باید امپدانس مورد نظر مشخص باشه (معمولاً 50 اهم است) که در این صورت با در نظر گرفتن ضخامت مس و دی الکتریک، نوع دی الکتریک، تعداد لایه برد و ... می شه ضخامت Track برای امپدانس مورد نظر را پیدا کرد. (این کار را می تونی در نرم افزار polar انجام بدی)
    polar impedance calculator

دوماً Polygon در زیر و اطراف Trackخوبه (رو جریان برگشتی تاثیر داره) و بهتره با via این Polygon های اطراف و زیر Track را به هم وصل کنی.
    البته این کارها در فرکانس های بالا مهم تر است.

یا علی

دیدگاه

آیا تاثیر امپدانس یه track مثلا 2 سانتی خیلی زباده ؟ فرکانس کاری ماژول 434MHz هستش تا 902MHz . یه سوال دیگه : این امپدانس آنتن رو نسبت به چی میگیرن ؟
      با تشکر فراوان
      فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

ماژولی که میخوام استفاده کنم این هستش :

دوتا سوال دیگه هم داشتم .
        1- می خواستم بدونم فرق این دوتا آنتن در چیه ؟ گین هردو 1dBi هستش ؟ کدوم بهتره ؟

NO. 1

NO. 2

2- اگر ما آنتن و ماژول رو داخل یک استوانه آلومینیومی که فقط یک سطح مقطعش باز هست ( یعنی آلومینیومی نیست ) , نزدیک به سطح مقطع بازش قرار بدیم , تضعیف شدید هستش یا میشه ازش صرف نظر کرد ؟

ببخشید اگه سوالای در پیتی میپرسم ، آخه از مخابرات چیزی نمیدونم و توی یه پروژه مجبور شدم از یه ماژول transceiver استفاده کنم .

دیدگاه

سلام

این امپدانسی که صحبتش است؛ به طول ترک ربطی نداره و به عرض ترک و نوع دی الکتریک وابستس.

بغیر از گین آنتن موارد دیگری مثل پترن، فرکانس، امپدانس و ... رو باید در انتخاب آنتن در نظر بگیری. باید معیارهای انتخاب آنتن و مشخصات آنتن رو بدونی.

گذاشتنش ماژول تو قوطی اثر نویز را بهش کم می کنه اما گذاشتن آنتن اون تو رابطه زیادی به پترن داره ولی این کار رو نکن که فکر نکنم جواب بده!

یا علی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X