اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال امن اطلاعات به مسافت طولانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال امن اطلاعات به مسافت طولانی

سلام و خسته نباشید..........
    از دوستان می خوام در مورد 2 موضوع زیر من را راهنمایی کنند ممنون
    1-برای انتقال اطلاعات در مسافتهای طولانی از چه ماژول یا راهی استفاده کنم که هم در هزینه صرفه جویی بشه و هم امنیت برقرارباشه...اگر ماژول وایرلس یا روشی هست ممنون میشم من را در جریان بزارین فقط امنیت ارسال داده خیلی مهمه برام...(انتقال از طریق اینترنت یا خط تلفن امکان پذیر نیست)

2-من خودم انتقال از طریق خطوط برق به ذهنم خورد اگر این روش خوبیه کسی میدونه چه طور باید این کار رو بکنم آیا ماژول اماده ای هست قیمتش چنده و امنیت و سرعت چطوره.......باز هم از لطف شما ممنونم..

پاسخ : ارسال امن اطلاعات به مسافت طولانی

اولا: امنیت رو معمولا با استفاده از تکنیک های نرم افزاری میشه ایجاد کرد (امنیت دسترسی به اطلاعات) یا شناسائی کرد (امنیت تبادل اطلاعات).
    دوما: یک تخمینی از این "مسافات طولانی" بدین. چند متر؟ چند کیلومتر؟ چند سال نوری؟
    سوما: کار درستی نیست که یک تاپیک رو دوبار ایجاد کنین. زشته.
    چهارم: اینو دیگه یادم نمیاد.

دیدگاه

شبکه های مبتنی بر خط تلفن یه جورائی P2P محسوب میشوند و امن.
      وایرلس و کلا اینترنت و یا هر ارتباطی اگه رمزنگاری نشه موقع ارسال ، ذاتا بهش میگن نا امن
      ولی اگه درست اطلاعات رمز بشن و ارسال بشوند ( الگوریتمهای AES - DES و ... ) اشکالی در امنیتشون پیش نمیاد. مشکل مسافت هم ندارید ،
      آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
      تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
      آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
      هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        اولا: امنیت رو معمولا با استفاده از تکنیک های نرم افزاری میشه ایجاد کرد (امنیت دسترسی به اطلاعات) یا شناسائی کرد (امنیت تبادل اطلاعات).
        دوما: یک تخمینی از این "مسافات طولانی" بدین. چند متر؟ چند کیلومتر؟ چند سال نوری؟
        سوما: کار درستی نیست که یک تاپیک رو دوبار ایجاد کنین. زشته.
        چهارم: اینو دیگه یادم نمیاد.
        lممنون از پاسخت دوست من....
        اولا! من اشتباه دوبار فرستادم به خاطر قطعی نتم بود...... :redface:
        دوما!:مسافت در حد --20km-10km حدودا!
        سوما:اگر لطف کنید بهترین روش ارسال را از نوع وایرلس توضیح بدین ممنون میشم دوست من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
          شبکه های مبتنی بر خط تلفن یه جورائی P2P محسوب میشوند و امن.
          وایرلس و کلا اینترنت و یا هر ارتباطی اگه رمزنگاری نشه موقع ارسال ، ذاتا بهش میگن نا امن
          ولی اگه درست اطلاعات رمز بشن و ارسال بشوند ( الگوریتمهای AES - DES و ... ) اشکالی در امنیتشون پیش نمیاد. مشکل مسافت هم ندارید ،
          دوست من از راهنماییت ممنونم....
          این الگوریتم هایی که گفتینا می تونی بهترینشو یکم توضیح بدی که چه طوری هست؟با چه روشی من مشکل مسافت ندارم متوجه نشدم...
          دوست من به جز روش تلفن یا موبایل چه طور میتونم اطلاعاتم را ارسال کنم با این مسافت ممنون از کمکت

دیدگاه

بحث ارسال و مسافت جدا
            بحث امنیت هم جدا

وایرلس برای مسافتهای 20 کیلومتری یه نموره گرونه ، میلیونی. از نظر امنیت فیزیکی هم در حد صفر هم میتونه باشه ( به علت برادکست بودن آنتهای وایرلس و امکان SNIFF در شبکه )
            در حالی استفاده از زیربنای اینترنت یا خط تلفن خیلی ارزون میشه و در حالت خط تلفنی امکان اسنیف از بین میره ( توی مخابرات قصد کنن فرق فوکوله ها)

اونها هم الگوریتمهای رمزنگاری معروف دنیا هستند که شکستنشون بدون داشتن کلید معتبر گاها نیاز به صدها سال وقت داره
            آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
            تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
            آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
            هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
              بحث ارسال و مسافت جدا
              بحث امنیت هم جدا

وایرلس برای مسافتهای 20 کیلومتری یه نموره گرونه ، میلیونی. از نظر امنیت فیزیکی هم در حد صفر هم میتونه باشه ( به علت برادکست بودن آنتهای وایرلس و امکان SNIFF در شبکه )
              در حالی استفاده از زیربنای اینترنت یا خط تلفن خیلی ارزون میشه و در حالت خط تلفنی امکان اسنیف از بین میره ( توی مخابرات قصد کنن فرق فوکوله ها)

اونها هم الگوریتمهای رمزنگاری معروف دنیا هستند که شکستنشون بدون داشتن کلید معتبر گاها نیاز به صدها سال وقت داره
              از جوابت ممنونم دوست من
              من صورت مسئله را یکم!! تغییر دادم...برای ارسال اطلاعات به مسافت 400 تا 500 متری با ماژول fsk که بشه فرکانس رو تغییر دادمن از چه ماژولی استفاده کنم بهتره و اینکه هزینه اون هم زیاد نباشه و ایا میتونم خودم این ماژول بسازم!؟ممنون میشم راهنماییم کنید
              زاستی اطلاعات دقیقتری میشه در مورد این الگوریتم ها در اختیارم بزارین ممنون میشم...... :read:

دیدگاه

اتمل دو تا APP تو این زمینه واسه XMEGA داره که پروتکل این جور رمزنگاری هارو توضیح داده.
                تلاش رمز ظفر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X