اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای روشن کردن همزمان 400LED با منابع دو آمپری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای روشن کردن همزمان 400LED با منابع دو آمپری

با سلام
    من 4 تا دسته 100تایی LED دارم که میخواهم با استفاده از ترانزیستور با میکرو آن ها را روشن کنم هر 100 LED با هم موازی شده اند و با مقاومت آماده برای ولتلاژ 5 ولت هستند من برای اینکه LED ها نور خوبی داشته باشند 20میلی آمپر برای هر کدام در نظر گرفتم که هر100 LED برای روشن شدن 2 آمپر احتیاج دارند من در کل منابع تغذیه ای که دارم 2 آمپر میدهند حالا اگه بخوام هر 4 دسته را با هم روشن مکنم میشه که 4 تا منبع 2 آمپری بزارم و زمیناشون را به هم وصل کنم و به زمین مدارم بدم و هر کدام از سرهای مثبت منابع ام را به یک دسته از LED ها بدم آیا اینجوری وقتی که ترانزیستور با میکرو روشن شد از کلکتور , منفی به سر دسته LED مورد نظر میرسد و روشنش میکند یا در کل این کار اشتباه است؟

پاسخ : راهنمایی برای روشن کردن همزمان 400LED با منابع دو آمپری

سلام دادا.
    20 میلی آمپر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگه led هات چیه؟!!!!!!!!
    ما که برا یه تابلو روانی که 2000 led داره یه پاور کامپوتر میذاریم. نورشم خوبه. معمولاً اینا 3.3 میلی آمپر جریان میکشن.
    برای درایو کردن led هم معمولاً ترانزیستور PNP میذارن. به امیتر vcc میدن و بار مصرفی روی کلکتور قرار میگیره. (در حالت اشباع). البته مدل های دیگه هم جواب میده.
    موفق باشید
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام به نظر من برای هر کانال از مدار زیر استفاده کنید .

موفق باشید .
      حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

سلام
        بدونه اینکه خودت رو به دردسر بنداری روشی بهت می گم که به راحتب مب تونب حل کنی

یه جفت سیم مفتولی به طول مورد نیاز از نقطه شروع منبع تا چهارمین سری نوارت می کشی و برای هر ردیف 100 تاییت از اون سیم یه انشعاب میدی و حل میکنی میره یک آمپر هم باشه جواب می ده

بنده تا حالا چندصدتا نوار ال ای دی به جای نئون به مشتری ها ارائه کردم با این روش
        ب حرف کسی گوش نده در این مورد من هزار راه حل امتحان کردم

دیدگاه

من الان خدوم دارم تابلو روان میسازم و از led لیزری استفاده میکنم که کارخونه 20 آمپر و 3.4 ولت معرفیش کرده
          اما با این تغذیه نور ال ای دی هام بشدت زیاد شد طوری که حتی توی روز هم نمیشد نگاش کرد
          در نهایت فهمیدم که نهایت 2 تا 4 آمپر باید داد(حتی برای دید در روز) و با ولتاژ 12+
          البته این در صورتیه که از روش ماتریسی استفاده نکنی و دونه دونه led رو به ترانزیستور وصل کنی
          *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
          *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
            با سلام
            من 4 تا دسته 100تایی LED دارم که میخواهم با استفاده از ترانزیستور با میکرو آن ها را روشن کنم هر 100 LED با هم موازی شده اند و با مقاومت آماده برای ولتلاژ 5 ولت هستند من برای اینکه LED ها نور خوبی داشته باشند 20میلی آمپر برای هر کدام در نظر گرفتم که هر100 LED برای روشن شدن 2 آمپر احتیاج دارند من در کل منابع تغذیه ای که دارم 2 آمپر میدهند حالا اگه بخوام هر 4 دسته را با هم روشن مکنم میشه که 4 تا منبع 2 آمپری بزارم و زمیناشون را به هم وصل کنم و به زمین مدارم بدم و هر کدام از سرهای مثبت منابع ام را به یک دسته از LED ها بدم آیا اینجوری وقتی که ترانزیستور با میکرو روشن شد از کلکتور , منفی به سر دسته LED مورد نظر میرسد و روشنش میکند یا در کل این کار اشتباه است؟
            سلام دوست عزیز
            این روشی که گفتید ، از نظر تئوری مشکلی نداره. یعنی وقتی زمین های تغذیه و مدار یکی باشن اشکالی تو درایو پیش نمیاد.
            فقط من هم مثل بقیه دوستان عقیدم بر اینه که 20 میلی آمپر برای هر LED جریان زیادیه و عمر LED ها کم میشه و ضمنا مصرف مدار هم بی دلیل بالا میره! یه بازنگری انجام بدید :read:
            راستی ، برای درایو هر شاخه 2 آمپری بهتره از ماسفت استفاده کنید که تو حالت وصل ، توان کمتری تلف میکنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
              من الان خدوم دارم تابلو روان میسازم و از led لیزری استفاده میکنم که کارخونه 20 آمپر و 3.4 ولت معرفیش کرده
              اما با این تغذیه نور ال ای دی هام بشدت زیاد شد طوری که حتی توی روز هم نمیشد نگاش کرد
              در نهایت فهمیدم که نهایت 2 تا 4 آمپر باید داد(حتی برای دید در روز) و با ولتاژ 12+
              البته این در صورتیه که از روش ماتریسی استفاده نکنی و دونه دونه led رو به ترانزیستور وصل کنی
              سلام دوست عزیز میشه یه توضیحی راجع به اینکه
              چه جوری تک تک led ها رو به ترانزیستور وصلکردین بدید؟
              منظورم اینه که حتی اگر فکر کنیم که شما یک تابلو روان 16*8 هم که درست کرده باشید میشه 128 led
              و 128 ترانزیستور بعد شما این ترانزیستور هارو به کجا وصل کردین ؟
              اگر از میکرو هم استفاده کرده باشید میکرو بیشتر از 28 pin نداره؟ :eek:
              در کل یه توضیحی اگر میشه راجع به کارتون بدین. :smile:

دیدگاه

باید از منطق لچ برای افزایش پایه های میکروکنترلر استفاده کنی و جریان خروجی لچ برای یدونه led کافیه(اگه بزرگ نباشه)
                آیسی 74373 برای لچها مناسبه
                *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
                *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

سلام دایی سینا
                  اینکار خیلی ساده است.
                  در تاپیک زیر هم اومده:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=2560
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X