اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلرdspic

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلرdspic

سلام
    من در برنامه نویسی میکرو dspic با mikrobasic pro برای راه اندازی تایمر مشکل دارم اگر ممکن در مورد برنامه نویسی مرا راهنمایی کنید یا مرجعی در این مورد به من معرفی کنید.
    باتشکر

پاسخ : میکروکنترلرdspic

سلام
    بهترین منبع برای کار با این کامپایلر یکی هلپ خود برنامه و دیگری مثالهای فراوان داخل پوشه نصب شده برنامه هست
    البته می تونی از مثالهای خود سایت mikroe هم استفاده کنید.
    (خوندن و تسلط بر دیتا شیت هم جای خودشو داره)
    موفق باشید :bye

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام.کتاب mikro paskal dspic کتاب خوبیه.paskal و C هم ییلی شبیهن.راستی شما کامپایلرتون کرک شده هست.در غیر اینصورت مشکل بهم میزنه

دیدگاه

سلام
        یه سوال:
        چرا این dspic ها رو برد برد درست کار نمی کنه؟(dspic4013)
        برنامه درسته و هیچ خطایی نمیده ولی رو برد برد درست کار نمی کنه
        من از اسیلاتور داخلی استفاده می کنم
        اگر کسی چیزی میدونه لطفا کامل جواب بده
        با تشکر
        نمیدونم چی بگم
        نکاتی در رابطه با Altium Designer 6.9
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42247.15

دیدگاه

خب از کجا مطمینی که برنامه درست باشه.شبیه سازیش جواب میده؟

دیدگاه

با سلام
            واسه راه اندازی تایمر در کامپایلرهای mikroe باید مستقیما از رجیسترهای میکرو استفاده کنید ... باید به دیتاشیت آی سی مورد نظر مراجعه کنید ... بعنوان مثال رجیستر t1con مربوط به تایمر یک میباشد ... معمولا بیت15 همین رجیستر برای روشن خاموش کردن تایمر است ... رجیستر pr1 برای مقدار دهی اولیه تایمر یک است و پس از سرریز بیت T1IF یک میشود ... برای استفاده از اینتراپت هم باید بیت T1IE را فعال کنید .همچنین رجیستر ipcx رو برای اولویت اینتراپت مقداردهی کنید...
            دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

سلام
              شما برای شبیه سازی dspic30f4013 از چه برنامه ای استفاده می کنید؟
              proteous از سری dspic30f پشتیبانی نمی کنه و فقط سری 33f و سری 24 رو داره
              در ضمن برنامه من مثال برنامه Micro C میباشد(فکر می کنم که اون برنامه دیگه مشکلی نداره؟)
              شما وقتی از dspic رو برد برد استفاده میکنید به مشکل بر نمی خورید؟
              :angry: :angry: :angry:
              نمیدونم چی بگم
              نکاتی در رابطه با Altium Designer 6.9
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42247.15

دیدگاه

نوشته اصلی توسط habib-avr
                سلام
                شما برای شبیه سازی dspic30f4013 از چه برنامه ای استفاده می کنید؟
                proteous از سری dspic30f پشتیبانی نمی کنه و فقط سری 33f و سری 24 رو داره
                در ضمن برنامه من مثال برنامه Micro C میباشد(فکر می کنم که اون برنامه دیگه مشکلی نداره؟)
                شما وقتی از dspic رو برد برد استفاده میکنید به مشکل بر نمی خورید?
                سلام ... در قدم اول بهتره برنامتونو با یکی از آی سی هایی که پروتئوس پشتیبانی میکنه تست کنید (قاعدتا اگر از رجیسترها استفاده نکنید فقط باید شماره آی سی رو عوض کنید و مشکلی هم نباید پیش بیاد) .... اگر کار کرد پس دنبال مشکل سخت افزاری باشید و در ابتدا سعی کنید از کریستال خارجی استفاده کنید ... و موقع پروگرام کردن چک کردن فیوز بیت فراموش نشه... اگر بازم کار نکرد آی سی رو عوض کنید شاید آی سی سوخته باشه چون بعضی وقتها آی سی پروگرام میشه ولی کار نمیکنه .... (اگر بازم نشد روی همون بردبورد یک آی سی دیگه مثل سری 18f رو تست کنید شاید برد مشکل داره) ... شاید بعضی از این کارا رو قبلا انجام داده باشید ولی گفتم چیزی از قلم جا نمونه...
                دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X