اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش نویز

چطور میتونیم در مداری که از پالس pwm با فرکانس بالا استفاده میکنیم(ویا اینکه مدام کلید ها در حال سویچ کردن هستند) نویز را کاهش دهیم که سایر قسمتها مثل uart یا ماژولهای FRدچار مشکل نشوند؟ :question:
    هرگز زانو نخواهم زد,حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از
    قامتم شود 'کوروش بزرگ'

پاسخ : کاهش نویز

به نظر من مهمترین منبع نویز شما که بخواد روی مدارهای مخابراتی تاثیر داشته باشه همون سوئیچ ها هستند که اگه از mosfet برای سوئیچ استفاده کنید هم تلفات مدار کمتره هم نویز خیلی کم میشه.البته من اینطور متوجه شدم که منظور شما از سوئیچ همون رله باشه! درست متوجه شدم یا...؟ :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Jiimbo
      به نظر من مهمترین منبع نویز شما که بخواد روی مدارهای مخابراتی تاثیر داشته باشه همون سوئیچ ها هستند که اگه از mosfet برای سوئیچ استفاده کنید هم تلفات مدار کمتره هم نویز خیلی کم میشه.البته من اینطور متوجه شدم که منظور شما از سوئیچ همون رله باشه! درست متوجه شدم یا...؟ :read:
      منظورم بیشتر تکنیک های کاهش نویز هست به غیر از استفاده از مثلا خازن 100nF وخطوط ground وجدا کردن تغذیه digital and analog ...در فرکانس های کاری avr ها مشکل چندانی نیست.اما در ARM با فرکانس های 100MHz چی؟
      قامتم شود 'کوروش بزرگ'

دیدگاه

راستش من بطور تخصصی در این رابطه تحقیق نکردم ولی اینم بگم که اگه همین چیزایی که خودتون گفتیدو درست به کار ببرید حتما نتیجه میگیرید.
        مثلا خازن 100nF رو در نزدیکترین جای ممکن از چیپ هاتون با خط تغذیه چیپ ها موازی کنید.
        یا در طراحی PCB تو قسمت های فرکانس بالا از زاویه دادن به Track ها اجتناب و از Arc استفاده کنید.
        و بیشتر دنبال این باشید که اصول طراحی PCB و حداقل رساندن نویز در اون رو هم مطالعه کنید.
        روش طراحی PCB مدارهای مخابراتی رو هم مطالعه کنید مطمئنن پارامتر های خوبی برای به حداقل رسوندن نویز گیرتون میاد.
        :read:

دیدگاه

احتمالا میدونی ولی اگه از کریستال خارجی استفاده میکنی به پایه ها بچسبون یعنی 2میلی و خازنهای بین VCC&GND رو هم 2میلی بزار
          جانم به فدای ائمه اطهار
          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
            احتمالا میدونی ولی اگه از کریستال خارجی استفاده میکنی به پایه ها بچسبون یعنی 2میلی و خازنهای بین VCC&GND رو هم 2میلی بزار
            1میلی فاراد!!!؟؟؟
            قامتم شود 'کوروش بزرگ'

دیدگاه

نوشته اصلی توسط innovation
              1میلی فاراد!!!؟؟؟
              نه نه نه نه نه منظورم اینه که پایه های خازن و کریستال 2mm از پایه های میکرو فاصله داشته باشن تا جریان گردابی در حلقه ایجاد شده بین خازن و 2پایه میکرو مینیمم بشه.
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X