اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارکرد Altium Designer به صورت دو هسته ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارکرد Altium Designer به صورت دو هسته ای

سلام
    دوستان کسی راه حلی برای کارکرد Altium Designer به صورت دو هسته ای دارد؟
    اگر دقت کرده باشین فقط از یک هسته استفاده میکنه که این باعث کندی خیلی زیاد کار میشه.

متشکرم

پاسخ : کارکرد Altium Designer به صورت دو هسته ای

شرمنده می تونم بپرسم شما چطوری فهمیدید فقط با یک هسته کار میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidp3000
      شرمنده می تونم بپرسم شما چطوری فهمیدید فقط با یک هسته کار میکنه
      احیاناً اگر یه اتوروت یا کارایی با اسکریپت ها انجام میدادین که زمانش زیاد میشه
      داخل تسک منیجر بشین ، اگر به تب Performance برید ، می بینین که از 2 تا هسته فقط یک هسته کار می کنه و اونیکی بیکاره .

اضافه شده در تاریخ :
      رو لپتابم که 4 هسته ای هستش تست کردم
      عکس گرفتم تا دقیق ببینین منظورم چیه
      عکس اولی وقتیه که داره اتوروت می کنه
      از 4 تا هسته 2تا هسته فعال هستند ، اون 2 تا هم اگر دقت کنین به نمودارها وقتی یکی کار می کنه اونیکی خاموشه و برعکس . در آن واحد 2 تاشون کار نمی کنند

و این عکس هم وقتی با اسکریپ های پروتل کار می کردم ، این دیگه خیلی تابلو ! فقط یکی از هسته ها رو 100% و اون سه تای دیگه دارن به این یکی می خندند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
        سلام
        دوستان کسی راه حلی برای کارکرد Altium Designer به صورت دو هسته ای دارد؟
        اگر دقت کرده باشین فقط از یک هسته استفاده میکنه که این باعث کندی خیلی زیاد کار میشه.

متشکرم
        با سلام
        برای استفاده از چند هسته ، برنامه آلتیوم باید به صورت Multi Thread نوشته شده باشد(توسط کد نویسان شرکت مربوطه).
        در نتیجه به نظر نمی رسد که فعلا آلتیوم راه حل پردازش چند هسته ای داشته باشد.
        با سپاس

گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

فکر نمیکنم این امکان برای برنامه ها باشه که بتونید تنظیم کنید روی چند هسته کار کنند. خود برنامه ها باید برای چنین موضوعی طراحی شده باشند و مسائل مختلفی که براشون پیش میاد رو در نظر بگیرند بعد همچین امکانی رو بزارند
          تقریبا میشه گفت به جز خود ویندوز که مدیریت میکنه هسته ها رو هیچ برنامه ی دیگه ای از دو هسته استفاده نمیکنه. من نمیدونم این همه میگن برای برنامه های سنگین i7 بردارید منظورشون دقیقا چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
            فکر نمیکنم این امکان برای برنامه ها باشه که بتونید تنظیم کنید روی چند هسته کار کنند. خود برنامه ها باید برای چنین موضوعی طراحی شده باشند و مسائل مختلفی که براشون پیش میاد رو در نظر بگیرند بعد همچین امکانی رو بزارند
            تقریبا میشه گفت به جز خود ویندوز که مدیریت میکنه هسته ها رو هیچ برنامه ی دیگه ای از دو هسته استفاده نمیکنه. من نمیدونم این همه میگن برای برنامه های سنگین i7 بردارید منظورشون دقیقا چیه
            والا سیستم های مربوط به کارهای گرافیکی سنگین این امکان رو دارند که مشخص کنید از چند هسته و چه ظرفیتی از حافظه های مختلف سیستم استفاده کنید . برای مثال این تنظیمات برای رندر کردن خروجی نرم افزار هایی مثل 3DMAX و Lightwave هست . اینم کار برنامه نویساشونه
            البته من اجرای چند نرم افزار رو روی یکی از سیستم های دوستم (که یه جوارایی سیستم بازه بو قوله خودش !) دیدم که از CPU i7-6! CORE استفاده می کرد ! 32 گیگ هم رم DDR3 ! مصرف برق CPU 150وات!!! :rolleyes:با سیستم کولینک که روی خود CPU اورجینال بوده. البته نرم افزار متلب و اینجور چیزا نداشت اما رندر مشابه توی 3DMAX رو با سیستم PC اون و لبتاپ Quad Core ام چک کردیم می تونم بگم فرق مثل پنتیوم 133 (اولین کامپیوتر من 12 سال پیش) با پنتیوم 4 الانم بود! البته یکم پیاز داغشو زیاد کردم اما بسیار بسیار متفاوت هست ! :eek:
            البته بازم میگم اونجا داخل اون نرم افزار این امکان وجود داشت اما برای آلتیوم گشتم جای مشابهی همچین پشنی پیدا نکردم .
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

والا در مورد نرم افزارهای گرافیکی هیچ اطلاعاتی ندارم ولی خب طبیعتا واسه این دسته از نرم افزارها باید همچین قابلیتی باشه
              البته این موضوع رو شاید بشه از انجمن خود آلتیوم پیگیری کرد.

دیدگاه

سوال 2010 پرسیده شده ! بعد 2 سال یعنی 2012 جواب پیدا شد
                بصورت تصویری میزارم ، خیلی راحت می تونین کنترل کنین
                اول تسک منیجر رو وا کنید
                بعد تو تب پروسس عبارت dxp.exe روپیدا کنید و روش کلیک راست کنید. ( اسم فایل اجرا شده آلتیوم دیزاینر هستش )

حالا روی گزینه set affinity کلیک کنید تا این پنجره باز بشه

اینجا هسته های cpu شما نمایش داده میشه ، بصورت پیش فرض همه تیک خوردند ولی یکیشون استفاده میشه ! یه بار تیک یه تعداد رو وردارید و یه بار هم تیک همه رو بزنید. الان با همه هسته ها کار می کنه !
                توی عکسای پایینی ، من اول یه هسته رو انتخاب کردم و بعدش 2 تا هسته . این کار برای همه نرم افزارها قابل اجرا هستش

دیدگاه

فرشاد جان روش جالبی هست ولی من تستش کردم رو زمان روت کردن تاثیری نداشت. شما تونستید جایی تاثیری پیدا کنید؟
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                    فرشاد جان روش جالبی هست ولی من تستش کردم رو زمان روت کردن تاثیری نداشت. شما تونستید جایی تاثیری پیدا کنید؟
                    به نظر من این کار کاملا بی تاثیره
                    تا برنامه برای 2 هسته نوشته نشده باشه نمیشه روی دو هسته اجراش کرد و فقط بین هسته ها عوض میشه
                    من یه مدت برنامه نویسی لو لول DSP انجام میدادم با پروسسور 2 هسته
                    کلا فرق میکنه و توی کامپایلر باید دو هسته مشخص شه و برای هر هسته جداگانه برنامه نوشته شه اگر غیر از این باشه همزمان 2هسته کار نمیکنه
                    باید از برنامه نویسای Altium خواهش کرد که ورژن 64 بیتی ( استفاده از 2 هسته 32 بیتی در کنار هم ) بنویسن
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات
                    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

من تو ویژال استادیو یه برنامه واسه تست نوشتم هروقت دو تا هسته باهم انتخاب میشن فقط یکی از اونها فعال هست برای همین هم سرعت پدازش ثابت میمونه :surprised:
                      :NO:
                      [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

با سلام

اگر بخش:
                        CPU USAGE
                        100% شد

اونوقته که داره از تمام هسته ها با تمام ظرفیتشون کار می کشه.

در غیر اینصورت ، ویندوز داره قطعات زمانی اجرا را بین هسته ها به صورت تکی و نوبتی پخش کنه.
                        یعنی در عمل به صورت میانگین ، فقط یک هسته کار می کنه.

با سپاس
                        گشتی در لاله زار
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X