اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن جریان با موازی کردن دو ترانزیستور ممکن است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا بردن جریان با موازی کردن دو ترانزیستور ممکن است؟

آقا فرض کنید که من دو تا ترانزیستور 8 آمپر دارم و می خوام 10 آمپر جریان بکشم و برای اینکه به ترانزسیتور فشار نیاد و داغ نکنه می خوام از دو تا ترانزیستور استفاده کنم که از هر کدوم 5 آمپر جریان بکشم مدار رو به صورت امیتر مشترک بستم و مقاومت پایه ی بیس رو طوری تنظیم کردم که هر ترانزیستور 5.1 آمپر توی خروجی کالکتورش ظاهر می کنه حالا می خواستم بدونم می شه مستقیم دو تا کالکتور رو به هم وصل کنم و بدم به خروجی (که جریان طبق قانون کیرشهف 10.2 آمپر بشه؟) یا باید به وسیله ی دو تا دیود این دو پایه رو به هم وصل کنم ؟

خوشحال می شم دلیل هر حرفتون هم با اثبات بگین

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : بالا بردن جریان با موازی کردن دو ترانزیستور ممکن است؟

آره، چرا که نشه. فقط به نظر من باید دقت کنی که مقاومت ورودی بارت رو مقاومت خروجی ترانزیستورها تاثیر نذاره. اگه بتونی تو خروجی از یه بافر استفاده کنی بهتره.
    من دلیلی نمی بینم که نشه. چرا فکر می کنی نشه؟
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

تحلیل مدار داخلی پ امپ رو حتما بخونید، خیلی کمکتون میکنه. در خروجی این تقویت کننده دو ترانزیستور وجود داره که به نوبت سیگنال رو به خروجی میفرستن.
      حتما مدار داحلی پ امپ رو تحلیلش کنید.
      چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی بهادر
        تحلیل مدار داخلی پ امپ رو حتما بخونید، خیلی کمکتون میکنه. در خروجی این تقویت کننده دو ترانزیستور وجود داره که به نوبت سیگنال رو به خروجی میفرستن.
        حتما مدار داحلی پ امپ رو تحلیلش کنید.
        منظورتون تقویت کننده پوش پوله؟
        این نوع تقویت کننده، تقویت کننده قدرته. که راندمانش از راندمان امیتر مشترک بیشتره. اما خوب، وقتی دوستمون تونسته این جریان رو توی امیتر درست کنه دیگه نیازی به پوش پول کردن نداره.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X