اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر

سلام به همه...

من یه پروگرامر برای LPC2103 می خاستم پروگرامر ارزون قیمت می خام هستش؟ چه طوری پروگرم میشن

خیلی ممنون

پاسخ : پروگرامر

سلام دوست عزیز
    شما میتوانید از ISP خود میکرو استفاده کنید
    برای پروگرام کردن فقط به یک آی سی رابط RS232 و یک کابل RS232 برای ارتباط با کامپیوتر و یک نرم افزار مجانی مانند Flash Magic نیاز دارید
    چگونگی ارتباط رو میتوانید از همان سایت Flash Magic یا Kail بگیرید
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behi88
      سلام دوست عزیز
      برای پروگرام کردن فقط به یک آی سی رابط RS232 و یک کابل RS232 برای ارتباط با کامپیوتر و یک نرم افزار مجانی مانند Flash Magic نیاز دارید
      موفق باشید
      به نظر من هم ساده ترین راه همین میتونه باشه
      هرگز به خدا نگویید که مشکل بزرگی دارید
      همیشه به مشکل بگویید که خدای بزرگی دارید
      ---------------------------------------------------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behi88
        سلام دوست عزیز
        موفق باشید
        چون arm ها با 3.3v کار می کنن بهتره یا از max3232 استفاده کنید یا خروجی max232 رو با مقاومت تقسیم ولتاژ کنید
        به سراغ من اگر مي آييد

نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بر دارد

چيني نازك تنهايي من

دیدگاه

شماتیک بروگرامر همینه من از Help برنامه Flash Magic گرفتم

چون arm ها با 3.3v کار می کنن بهتره یا از max3232 استفاده کنید یا خروجی max232 رو با مقاومت تقسیم ولتاژ کنید
          فکر کنم اگه Max232 رو به ولتاژ 3.3 وصل مشکل حل بشه فقط باید ای سی تو این ولتاژ کار کنه یا اون بافری که گذاشته رو به 3.3 وصل کنیم احتمال داره مشکل حل بشه معمولا بافر ها با این ولتاژ کار میکنند

کسی هست که از این پروگرامر استفاده کنه؟مشکلاتش چیه

پس اگه میتونید به lpt دسترسی پیدا کنید در اولین فرصت بوتلودر usb شرکت فیلیپس رو که توی سایت nxp هست بریزید روی میکرو تا از اون به بعد میکرو وقتی به کامپیوتر وصل میشه بعنوان یه usb flash stick شناخته بشه (مثل یه رم ریدر) بعد از my computer وارد این درایو میشید و فایل .bin موجود روی میکرو رو میبینید... دیگه مثل atmel نیاز به samba نیست ... میتونید مثل فایل معمولی کپی پیست کنید
          این روش پروگرام کردن که تو تاپیک Philips vs Atmel گفته شد برای اون میکرو هایی هست که USB دارن؟

دیدگاه

ببخشید یک سوال؟->
            راستش می خواستم پروگرمر ویگلر رو درست کنم اما در قسمت خروجیش با مشکل مواجه شدم. سوالم اینه که مگه خروجی 244، 5 ولت نیست؟؟ پس چرا مستقیم به میکرو متصل میشه؟
            اون 51 اهم ها سر راهش برای چی هست؟
            تا به حال کسی عملی از این پروگرمر جواب گرفته ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
            بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
            موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
            نلسون ماندلا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا بابایی
              ببخشید یک سوال؟->
              راستش می خواستم پروگرمر ویگلر رو درست کنم اما در قسمت خروجیش با مشکل مواجه شدم. سوالم اینه که مگه خروجی 244، 5 ولت نیست؟؟ پس چرا مستقیم به میکرو متصل میشه؟
              اون 51 اهم ها سر راهش برای چی هست؟
              تا به حال کسی عملی از این پروگرمر جواب گرفته ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
              دوستان قصد ایجاد تاپیک جدید را ندارم. کارم خیلی گیر است. لطفا انهایی که درست کرده اند پاسخ بدهند. ممنون.
              بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
              موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
              نلسون ماندلا

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                اکثر پایه های میکروهای ARM مانند شرکت های NXP , ST قابلیت تحمل اتصال ولتاژ 5 ولت به صورت مستقیم را دارند
                موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X