اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت آمپلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت آمپلی

سلام به دوستان
    یه مدار آمپلی میخام تا بسازمش
    200w باشه
    و واقعا کار کنه واسه اسپیکر کامپیوتر میخام
    نویز نداشته باشه و کیفیتش توپه توپ
    تنظیم بیس و... داشته باشه بهتره
    هزینه هم زیاد نشه
    اکثر تاپیک ها دیدم
    اما نتونستم چیزی انتخاب کنم
    کمکم کنید
    لیست قطعات و ...
    منتظر یاری شما اساتید

پاسخ : کمک برای ساخت آمپلی

به همین سادگی؟؟؟
    :read: :read: :read:
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با اجازه از استاد عزیز... :nerd: ببین دوست من توی این انجمن بارها و بارها روی این موضوع بحث شده.... :read: در مرحله اول بادید توانایی خودتون و اطلاعاتتون رو بسجید.. دوم اینکه به قول برادر اشک...اگر به همین راحتی ها بود هر کسی اراده میکرد میتونست بسازه ... دوست من پیشنهاد من به شما اینه که اول کارت رو با آیسی شروع کنی که تا دلت بخواد تنوع داره... مثل آیسی tda1557Q که در نوع خودش خوب جواب داده برای ساخت اون دیتاشیتش هست که میتونی از این سایت بگیری http://www.datasheetcatalog.com/
      با اینها شروع کن به نتایج بهتری میرسی... در ضمن این 200 وات که نوشتی :eek: شاید توی نوشتن راحت باشه ولی در حقیقت پیچیده هست... هزارتا پارامتر رو باید چک کنی .. گذشته از اون 200 وات صدای خیلی زیادی هست.. یک همچین آمپ هایی رو برای مجالس استفاده میکنند. در کل دوست ندارم پشیمونت کنم 200 وات که سهله 2000 واتشم میتونی بسازی البته قدم قدم و پشتکار ....
      موفق باشی.... :applause:
      در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
      و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
      و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
        قبلا چند تا چیز ساده درست کردم و رشته برق خوندم
        دانشگام تموم شده الان هم دنبال خدمتم :nerd:
        سختم نمیگیرم و ایشاالا بتونم درست کنم فقط کمک کنید و مراحل کار بگین
        احتیاج به تجربه اساتید دارم داش اشکی کمک کن که به این راحتی بشه
        حالا 100w هم شد مهم نیست فقط میخام صدای اسپیکرم بیشتر و البته با کیفیت تر بشه
        من تا حالا با این دیتا شیت ها کار نکردم میشه یه فارسیش برام بزارین؟؟؟
        منتظر دستای گرم شما هستم که ...
        :rolleyes:
        :wow: من آمادم

دیدگاه

ببخشید خاج از تایپیکه : خدمت کجا افتادی ... کی قراره بری...کسری نداری.. به سلامت بری و برگردی..ما که رفتیم تموم شد... :wow: :wow: خیلی حال داد :applause:
          خوب پس چند قدم رفتی جلو.... برای ساختش میتونی از از لینک های زیر استفاده کنی:
          http://s1.picofile.com/sasanscience/...00wt8.pdf.html
          http://users.otenet.gr/~%20athsam/po...hexfet_eng.htm
          در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
          و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
          و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

ّرای کامپیوتر 2 تا 40w خیلی خیلی زیاد هم هست....

دیدگاه

مرسی از نظرات
              دنبال معاقی بودم که از بدشانسیم مرحله آخر به یه دکتر سمج خوردم و رد شئدم
              تا یه هفتا دیگه برگ سبز میاد

دان کردم
              کاش خودت زحمت تهیه لیست میکشیدی و من میرفتم میخریدم و ....
              کیت هم دارم با اسید و ماژیک ...

یه توضیح ساده هم بده
              اگه امکان داره شمارت بده بزنگم
              اساتید اینم شمارم:اینکار بر خلاف قوانین سایته در صورت لزوم از پیغام خصوصی استفاده کنید.

دیدگاه

دوستان سوال
                1 باند 8 اهم و 4 اهم با هم نمیشه استفادا کرد اگه میه باید سری بسته بشن یا موازی؟؟؟
                2 در اسپیکر تعداد باند ها بیشتر بشن در کیفیت تاثیر میزاره یا روی تن صدا؟؟؟
                3 از جه سیم هایی باید استفاده بشه؟؟؟
                4 برای طراحی روی برد از چه طریقی راحت تره بجز ماژیک و چاپی با پرینتر؟؟؟

دیدگاه

کسی نیست جواب من بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr-mehran
                    دوستان سوال
                    1 باند 8 اهم و 4 اهم با هم نمیشه استفادا کرد اگه میه باید سری بسته بشن یا موازی؟؟؟
                    2 در اسپیکر تعداد باند ها بیشتر بشن در کیفیت تاثیر میزاره یا روی تن صدا؟؟؟
                    3 از جه سیم هایی باید استفاده بشه؟؟؟
                    4 برای طراحی روی برد از چه طریقی راحت تره بجز ماژیک و چاپی با پرینتر؟؟؟
                    سلام
                    شما ابتدا مدار آمپلی - ترانس - مدار تن کنترل را تهیه کن تا نوبت به باند برسه
                    باندت را هم باید باتوجه به امپدانس خروجی آمپلی ات تهیه کنی
                    قدرت یک اسپیکر پارامتر های مختلفی داره نمیشه گفت اگه تعداد باند ها بیشتر بشه کیفیت بهتر میشه یکی از مواردی که در کیفیت تاثیر دارد مدارات واسط هست
                    برای باند می تونی از سیم های معمولی استفاه ببری - برای ورودی بهتره از سیم شیلد استفاده کنی
                    در مورد طراحی برد هم بستگی به نقشه مدار و خودت داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                      سلام
                      شما ابتدا مدار آمپلی - ترانس - مدار تن کنترل را تهیه کن تا نوبت به باند برسه
                      باندت را هم باید باتوجه به امپدانس خروجی آمپلی ات تهیه کنی
                      قدرت یک اسپیکر پارامتر های مختلفی داره نمیشه گفت اگه تعداد باند ها بیشتر بشه کیفیت بهتر میشه یکی از مواردی که در کیفیت تاثیر دارد مدارات واسط هست
                      برای باند می تونی از سیم های معمولی استفاه ببری - برای ورودی بهتره از سیم شیلد استفاده کنی
                      در مورد طراحی برد هم بستگی به نقشه مدار و خودت داره.

دوست عزیز شما یه مدار آمپلی - ترانس - مدار تن کنترل به من بده که عملی باشه
                      اگه لیست قطعات هم داشته باشه خوبه کمی هم راهنمایی دربارش لطفا
                      ممنون از زحماتت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr-mehran

دوست عزیز شما یه مدار آمپلی - ترانس - مدار تن کنترل به من بده که عملی باشه
                        اگه لیست قطعات هم داشته باشه خوبه کمی هم راهنمایی دربارش لطفا
                        ممنون از زحماتت
                        سلام
                        شما ترانس رو باید از بازار تهیه کنید. مدار آمپلی و مدار تن کنترل هم به صورت آماده در بازار هست این دیگه بستگی به خودت داره که بخوای آماده بخری یا خودت درست کنی . اگرم خواستی خودت درست کنی سعی کن دنبال مداراتی باشی که pcb آماده دارند چون کشیدنش وقت می بره می تونی تو اینترنت سرچ کنی:
                        power amplifier circuit
                        موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X