اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه سنسور حرکت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه سنسور حرکت

سلام
    من بایدبا استفاده از AVR پروژه ای بسازم که توسط مادون قرمز کار کنه و به این شکل که فاصله خودش رو از جسم مقابلش تشخیص بده!
    باید توسط فرستنده موج رو بفرسته و توسط گیرنده اونو آشکار سازی کنه! و اگه فاصله جسم تغییر کرد، تشخیص بده!
    این پروژه درس میکرو منه که باید حداکثر تا 1 ماه دیگه تحویل استاد بدم.
    لطفا در این مورد کمکم کنید! ( برنامه AVR و نقشه مدار و .........)

پاسخ : پروژه سنسور حرکت

دوست عزیز سلام
    اگه بخواهید فاصله رو با نور مادون قرمز پیدا کنید به خاطر سرعت نور باید سرعت پردازش خیلی بالایی داشته باشید . سرعت نور 300000 کیلومتر بر ثانیه هست و برای فواصل کم سرعت رفت و برگشت نور خیلی کمه . بخاطر همینه که از اولتراسونیک استفاده میشه سرعت تقریبی صوت 340 متر بر ثانیه هست .

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

پروژه من با مادون قرمزه و به هیچ وجه اجازه ندارم از اولتراسونیک استفاده بکنم!
      لطفا کمکم کنید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neda.t
        پروژه من با مادون قرمزه و به هیچ وجه اجازه ندارم از اولتراسونیک استفاده بکنم!
        لطفا کمکم کنید!
        دوست عزیز فرض کنید فاصله سنسور با جسم 1 متر هست . باید حساب کنید نور چه زمانی طول میکشه تا به جسم برخورد کنه و بازتاب اونم برگرده
        نور اون مسافت رو با سرعت 1/300000000 ثانیه طی میکنه e-9 ;3.3333333 ثانیه مقدار خیلی کمی هست و یک سیکل میکرو بیشتر از این هست
        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

به هر حال این پروژه ایه که استاد به من داده و من نمیتونم تغییر بدم!
          از اعضای انجمن خواهش میکنم کمک کنن!
          خودم به تنهایی نمی تونم بسازم!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            نمی خوام نا امیدتون کنم ولی این خیلی سخته.اصلا نمیشه روی متد سرعت رفت و برگشت کار کرد . شاید بشه روی زاویه بازتابش یک کارهایی کرد.
            امیدوارم به موقع بتونید تحویل بدید.
            If everything seems under control, you're just not going fast enough
            Mario Andretti

دیدگاه

مدار باید به این شکل کار کنه که مدت زمان 1 رفت و برگشت رو اندازه بگیره و اونو با مدت زمان رفت و برگشت بعدی مقایسه کنه و اگه تفاوت داشت اونو آشکار سازی کنه! :question:

دیدگاه

مشکل اینه که در فاصله های نزدیک نمیشه رفت و برگشت نور را با میکرو اندازه گرفت
                نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

:question: :question: :question: :sad: :question: :question: :question:

دیدگاه

سلام
                    این سنسور رو ببین:
                    Sharp GP2D02

http://www.acroname.com/robotics/info/articles/sharp/sharp.html

اگر توی گوگل اسم سنسور رو سرچ کنی چیزهایی بهتری هم پیدا می کنی
                    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

با سلام
                      با مادون قرمز میتونین فاصله ای در حد 30 یا 40سانتی رو محاسبه کنید اگه شیع مقابلتون دیورا باشه که رنگ روشنی داره کرتون خیلی راحت میشه البته سنور های مادون قرمز (( فرستنده گیرنده led )) به زاویه بادیوار و جنس و رنگ دیوار حساس هستش تو این روش یک موج با فرکانس 20 کیلو به یک ل ی د فرستنده مادون قرمز میدیم و توست گیرنده باز تابش این نور فرستاده شودرو دریافت میکنیم این سگنال در یافتی را به یک آشکار ساز پوش می دیم که خروجی یک ولتاژ dc هستش متناسب با فاصله یا شدت دریافت نور مادو قرمز البته این سنور پاسخ خطی نداره و رابطه فاصله با سطح ولتاژ خروجی یک تابع نمایی در میاد البته ریزه کاری زیاد داره اگه بدردتون خورد بقیشو میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X