اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل رسم نموردار در محیط orcad

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل رسم نموردار در محیط orcad

سلام دوستان
    من می خوام مدار زیر را در نرم افزار orcad شبیه ساز یکنم و ش این عکس کوچک شده است برای مشاهده ی سایز اصلی کلیک کنید
    کل موج های bc-ac-cd رو مشاهده کنم
    در شکلی که دارم یه سر ترانس به هیچی وصل نیست و زمین مشخص نیست کجاست!
    من شکل زیر را توی محیط orcadکشیدم ولی نمی دونم قطعات رو درست انتخاب کردم یا نه نسبت دور های ترانس هم 220به 6 هستش اگه می شه راهنمایی کنید.

پاسخ : مشکل رسم نموردار در محیط orcad

تا جاییکه یادمه 2تا زمین میخوای یکی سمت چپ ترانس پایین بزار و دیگری خوب بزار پایه پایینی ثانویه ترانس که شناور هست.بعد 3تا پراب بزار و شبیه سازی کن ببین جواب میده؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

چجوری باید پروب بذارم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahsa1469
        چجوری باید پروب بذارم؟
        توی نوار ابزار بالا مگه 3تا پراب نداره؟ یکی V یکی I و آخری W اگه اشتباه نکنم.آخه آخرین بار بیش از یکساله کار نکردم با pspice :icon_razz: مهسا جون شما از قسمت دانلود آموزش اورکد رو دانلود کن و خوب یاد بگیر :read:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
          توی نوار ابزار بالا مگه 3تا پراب نداره؟ یکی V یکی I و آخری W اگه اشتباه نکنم.آخه آخرین بار بیش از یکساله کار نکردم با pspice :icon_razz: مهسا جون شما از قسمت دانلود آموزش اورکد رو دانلود کن و خوب یاد بگیر :read:
          بله دانلدش کردم وتا اینجاش رو هم با استفاده از همون آموزش رفتم ولی در مورد ترانس جواب نمی گیرم :angry:

دیدگاه

مهسا خانم باید دقت کنی که در اورکد به اولیه و ثانویه باید اندوکتانس بدی نه ولتاژ بازم اگه اشتباه نکنم روی ترانس دابل کلیک کنی یک صفحه باز میشه که ......
            جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X