اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو تا سوال برنامه نویسی در labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو تا سوال برنامه نویسی در labview

سلام دوستان چه جوری می تونیم برای حلقه for یک شرطی بگذاریم که وسط کار حلقه forهم بتونیم از حلقه خارج شوم؟؟؟؟؟
    واما سوال دوم من برای مثال یک آرایه دارم
    a=[11 22 33 44 55 ]
    حالا من می خوام عدد بزرگتر یا مساوی 12 رو به من بده که جواب 22 است از چه تابعی برای این کار می تونم استفاده کنم؟؟؟؟؟

هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

پاسخ : دو تا سوال برنامه نویسی در labview

واسه سوال اولت راهی که به ذهن من میرسه اینه که واسه شمارنده حلقه که در حالت عادی یه عدد ثابت بهش وصل میکنی یه کنترل یا نشاندهنده hidden وصل کنی و برایش یه متغیر محلی تعریف کنیو میبری داخل حلقه.
    حال وسط حلقه اگه خواستی بری بیرون اون متغیر رو مقدارش رو زیاد تر از مقدار نهایی کنترل میکنی تا از حلقه بیاد بیرون.
    واسه سوال دوم هم تابع خاصی وجود نداره و شما باید براش برنامه بنویسی (بکشی) مثلا اینکه مقادیر داخل آرایه رو بصورت unsigned تعریف کن. اونوقت اگه همه اعداد داخل آرایه رو از 12 کم کنی کوچکترین عدد تو آرایه جدید همون چیزیه که دنبالش میگردی. البته یادت نره که دوباره 12 رو باهاش جمع کنی. یه راه دیگه هم اینه که داخل یه حلقه دنبال عددی که میخوای بگردی

دیدگاه

واسه سوال اول خب این امکان رو حلقه های for دارند که پیشفرض غیرفعال هستش. روی بدنه ی حلقه کلیک راست کنید و Conditional Terminal رو انتخاب کنید.
      واسه سوال دوم هم دوستمون گفت که باید برنامه بنویسی و تابع خاصی برای اینکار وجود ندارد

دیدگاه

سلام من یه سوال دارم.با labview میشه اطلاعات چند سنسور مثل دما و سطح رو به میکرو داد و برای مانیتورینگ خروجی میکرو رو بهش وصل کرد؟ببینید با ویژوال بیسیک میشه منوهای عین ویندوز ساخت و مانیتورینگ کرد آیا با این برنامه میشه بدون برنامه نویسی این کار رو کرد؟درباره قابلیتهای labview یکمی توضیح بدین :nice:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

آره همه اون کارهایی که با VB میشه انجام داد تو لب ویو البته بسیار راحتتر میشه انجام داد من جمله کاری که شما میخوای انجام بدی

دیدگاه

سلام خوبی؟mojalanمیگم مطمئنی؟ من بخوام اطلاعات چند سنسور مثل دما و سطح رو به میکرو بدم و با یک اینترفیس توسط پروتکل RS-232 به کامپیوتر بفرستم تا در یک منوی ویندوزی مانیتورینگ بشه میتونم بجای visual basic و برنامه نویسی در اون،بیام از labview استفاده کنم؟چجوری میکرو بفهمه؟ اینترفیس که میخواد؟
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
              سلام خوبی؟mojalanمیگم مطمئنی؟ من بخوام اطلاعات چند سنسور مثل دما و سطح رو به میکرو بدم و با یک اینترفیس توسط پروتکل RS-232 به کامپیوتر بفرستم تا در یک منوی ویندوزی مانیتورینگ بشه میتونم بجای visual basic و برنامه نویسی در اون،بیام از labview استفاده کنم؟چجوری میکرو بفهمه؟ اینترفیس که میخواد؟
              خب چه فرقی داره؟!
              مگه تو وی بی از چی استفاده میکردید؟خب از تایع دیگه.
              تو لب ویو هم باید از تابع استفاده کنید منتها چون شکل گرافیکی به خودش گرفته ازش یه جور دیگه برداشت میشه!
              بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
              موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
              نلسون ماندلا

دیدگاه

OK، نمردم باید Labview , wincc رو یاد بگیرم تا عید.آخه از آخر بهمن میرم کارشناسی.کنترلم میخوام برم لازمه برام :read:
                جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X