اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار

سلام دوستان
    میخواستم کمکم کنید در طراحی مدارهای تمام جمع کننده (Full Adder)
    راستش من اصلا سر در نمیارم چون رشته تحصیلیم نرم افزاره
    اگه میشه واسم توضیح بدین خیلی وقت ندارم :sad:
    ممنون میشم

پاسخ : طراحی مدار

کار نداره عزیز. اینم یه جمع کنندس، مثل Half Adder. تفاوتش با اون فقط تو اینه که فول ادر 3 بیت رو با هم جمع میکنه، که یکیش بیت نقلی مربوط به جمع دو بیت قبله، و تو خروجیش هم 2 بیت میده، یکی حاصل جمع دو بیت و اون یکی بیت نقلی (اگه داشته باشه). تو همه کتابای مدار منطقی راجع بهش نوشته. از اینجا هم می تونی بخونی:
    http://isweb.redwoods.edu/INSTRUCT/CalderwoodD/diglogic/full.htm

این مدار فول ادر 1 بیتی:

اینم 4 بیتی که دقیقاً متوجه بشی چه گفتم:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

خیلی ممنونم :rolleyes:
      ولی من توضیحاتشم میخوام..آخه واقعا از مدار سر در نمیارم و این پروژه رو واسه درس معماری کامپیوتر میخوام..
      چه بلاهایی که این استادا سر ما نمیارن ! :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط l3inesh0on
        خیلی ممنونم :rolleyes:
        ولی من توضیحاتشم میخوام..آخه واقعا از مدار سر در نمیارم و این پروژه رو واسه درس معماری کامپیوتر میخوام..
        چه بلاهایی که این استادا سر ما نمیارن ! :sad:
        خوب بفرمائید دقیقاً چه توضیحاتی رو می خواید تا بگم بهتون. آخه این که واضحه واضحه. توی اون صفحه ای که براتون گذاشتم جدول درستیش رو هم کشیده. یه چندتا ورودی بهش بدید کامل متوجه میشید چیه.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

خب من اینو باید بصورت پاورپوینت تحویل بدم یعنی فقط همین مدارا رو تحویلش بدم ؟ یعنی توضیح اینکه از چی استفاده شده و اینا !

دیدگاه

آره. باید برای ارائه فایل پاورپوینت جدول درستی، مدارش و یه کم توضیحات رو بنویسی که تو همون سایته توضیحاتش کافیه. ایشالا که موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X