اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن و خاموش کردن led با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن و خاموش کردن led با میکرو

با سلام می خواستم با مداری بتوانم تعداد 800 led را بدلخواه روشن و خاموش کنم بهترین روش و مدار کدام است منظورم این است که در هر لحظه یک کد خارج شده و میکرو متناسب با آن یک led را روشن میکند و پس از 30 ثانیه خاموش میشود

پاسخ : روشن و خاموش کردن led با میکرو

دوست خوب من
    سلام
    این سوال شما خیلی عجیبه
    هشتصد تا ال ای دی پشت سرم هم روشن بشه ؟ :eek:
    میکور ها که این همه پاییه ندارند
    مثلا با یک میکرو که 32 پایه داره فکر کنم فقط میشه 32 تا ال ای دی رو پشت سرهم روشن کرد نه بیشتر
    :eek:
    ولی باز هم دربارش فکر می کنم
    خوب
    اگر تونستم باز کمکت می کنم
    :eek:

:wow: :wow:
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

بنام خدا
      با سلام
      نوشته اصلی توسط farhad378
      با سلام می خواستم با مداری بتوانم تعداد 800 led را بدلخواه روشن و خاموش کنم بهترین روش و مدار کدام است منظورم این است که در هر لحظه یک کد خارج شده و میکرو متناسب با آن یک led را روشن میکند و پس از 30 ثانیه خاموش میشود
      دوست گرامی

یک روش قابل اجرا ، جهت گاهی شما :

با استفاده از 100 عدد چیپ "74595"و حد اکثر 6 پایه از میکرو ، بصورت سریال میتوان ، هر یک از 800 ال ای دی را روشن و یا خاموش نمود . ( برای تغییر در وضعیت هر ال ای دی در زمانهای مورد نظر ، باید 100 بایت را به چیپهای "74595" فرستاده شود )

روشهای دیگر ، پس از بررسی و پاسخ شما ، ارائه خواهد شد .

با احترام
      89/8/20

دیدگاه

چرا ماتریسی کار نمیکنی؟ 5 عدد شیفت رجیستر 595 میخوای و 24 بیت خروجی. یک ماتریس 24 در 34. روال رفرش تقریبا 29 هرتزی. یا حتی 7 تا شیفت رجیستر و 16 بیت خروجی. ماتریس 16 در 50 و رفرش 20 هرتز.

دیدگاه

سلام
          درود بر دوست گرامی آقا رضا
          چه راه خوبی رو پیشنهاد دادید من رو هم از تعجب ( :eek: ) درآوردید
          شیفت رجیستر
          خیلی راه خوبی بود
          خدمت دوست دیگرم بگم که فکر کنم این بهترین راه باشه الان درگیر کارهامم و پرژه ی خودمم وگرنه یک نمونه ساده طراحی می کردم تا شما ببینید برای راهنمایی شما بهتره یک نمونه نقشه دات ماتریکس رو تماشا کنید و ببینید که ال ای دی ها چگونه به طور ماتریسی نصب شده اند با ان که میدونم خودتون میدونید
          :wow:

مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X