اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش اتصال بلوک های ماتریکسی برای تابلوروان به چه صورت میباشد ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش اتصال بلوک های ماتریکسی برای تابلوروان به چه صورت میباشد ؟؟؟

سلام

من دارم تابلو روان طراحی میکنم و تا جایی که شنیدم تابلو هایی که بصورت بلوک طراحی میشن نور خیلی بهتری

نسبت به ماتریکس یک دست دارند منظور از بلوک مثلا چند عدد ماتریکس 8 * 8 رو برای تابلوروان در ابعاد مختلف

به هم وصل میکنند و برای تامین ولتاژ از یک ولتاژ برای هر برد LED استفاده میشه البته اینو شنیدم

دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند لطف کنند کامل توضیح دهند چون مشکل من فقط الان برای ساخت

ماتریکس LED می باشد

پاسخ : روش اتصال بلوک های ماتریکسی برای تابلوروان به چه صورت میباشد ؟؟؟

کسی نیست یه راهنمایی به ما بکنه ؟؟؟؟

دیدگاه

چرا بروس جان من یه چیزایی سرم میشه! فقط توضیحش خیلی وقت گیره. بگو می خوای ابعاد چند در چند درست کنی و چی نمایش بدی تا یکم خلاصه تر بشه.

دیدگاه

سلام دادا.
        نیاز نیست بلوک هات 8*8 باشه. 16*16 خوبه. من خودم 16*32 میبندم. روند کارشم توی سایت بارها گفته شده. یه سرچ بزنی پیدا میکنی.
        موفق باشی.
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام دوستان

آره منم ماتریکس هام 16 * 32 می باشند و اندازه تابلو چیزی در حدود 50cm * 200cm

من زیاد سرچ کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم در این مورد

ماتریکس های من بصورت آند مشترک هستند و از لچ های ULN2803 و ترانزیستور های TIP127 برای درایور ها

استفاده شده

دوستان لطف کنند راهنمایی کنند

دیدگاه

خوب دادا. مشکل کجاست؟ طریقه دیتا دادن رو میخوای بدونی؟
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tamirkaran.ir
              سلام دوستان

آره منم ماتریکس هام 16 * 32 می باشند و اندازه تابلو چیزی در حدود 50cm * 200cm

من زیاد سرچ کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم در این مورد

ماتریکس های من بصورت آند مشترک هستند و از لچ های ULN2803 و ترانزیستور های TIP127 برای درایور ها

استفاده شده

دوستان لطف کنند راهنمایی کنند
              سلام دوست عزیز.
              فرض کنیم که شما میخواید یه تابلو روان 32 در 128 با لچ بسازید .
              بهترین روش و کم هزینه ترین و پرنور ترین روش به نظر من اینه که تابلو روانتو به بلوک های 32 در 32 تقسیم کنی .
              ابتدا همه آند های این بلوک را به هم وصل کن .یعنی در مجموع برای این بلوک 16 در 16 تایی ، یه ردیف هشتایی ایجاد شده که این ردیف همون آند این بلوک هست .
              این مجموعه آند ها رو بده به یه لچ . بعد دیتای 16 ماتریس این بلوک رو به یه لچ مجزا برای هر ماتریس بده .(در واقع تا اینجای کار از 17 عدد لچ استفاده کردیم .یکی برای رفرش آند ها و 16 تا برای دیتای هر ماتریس).
              برای بلوک 16 تایی بعدی دیکه نیاز نیست برا هر ماتریس یه لچ دیتا بزاری بلکه از همونلچهای بلوک قبلی استفاده کن ولی برای رفرش بلوک دومی بایستی یک لچ به عنوان لچ رفرش قرار بدی..
              برای لچهای دیگه هم همین طور و فقط یه لچ رفرش برای هر بلوک قرار بده و برای لچ دیتاشون از همون لچهی بلوک یک استفاده کن.
              امید وارم منظورم رو رسونده باشم .
              http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

سلام دادا.
                من یکی که هر چی بلد بودم یادم رفت! جسارتاً یه بار خودت بخون ببین فهمیدی چی گفتی؟!
                یه خورده واضح تر بگو یا اگه وقت داشتی یه شماتیک براش بذار.
                تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X