اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی فرآیند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی فرآیند

سلام به همه

میخواستم فرآیند انتقال آب رو از یه چاه آبی به استخری، و کنترل آب درون استخر رو شبیه سازی کنم، میخوام که این جابجایی آب رو بتونم نشون بدم.
    (مثلا اگر آب به یه سطح بالای مشخصی از استخر رسید انتقال آب متوقف بشه و به همین ترتیب به سطح پایین مشخصی رسید دوباره انتقال آب به استخر جریان پیدا کنه، اون چیزی که مد نظرم هست تا نشون بدم اینه که یه موتور آبی باشه، خط انتقال آب( لوله ) ، یه استخر، شیر کنترلی on - off ، و شاید هم سنسور های درون استخر )

آیا میشه با matlab این کار رو انجام داد؟

نحوه عملکرد این فرآیند رو باید به استادم نشون بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

( سوال کلی تر اینکه چه پیشنهادی برای شبیه سازی کردن این پروسه میدین، با چه نرم افزاری؟ و چه جوری؟ حتی اگر لازم هستش میتونید به این شبیه سازی شاخ و برگ بیشتری اضافه کنید )

پاسخ : شبیه سازی فرآیند

من بهتون automation studio رو پیشنهاد می کنم ولی به جای اسخر از جک هیدرولیکی استفاده کنید
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      من بهتون automation studio رو پیشنهاد می کنم ولی به جای اسخر از جک هیدرولیکی استفاده کنید
      دوست عزیز ممنونم از توجهتون به این تاپیک

متوجه نشدم یعنی چی بجای استخر از جک هیدرولیکی استفاده کنم!؟

دیدگاه

خوب جک هیدرولیکی هم شبیه اسخر است یک سنسور حد بابا داره یک سنسور حد پایین روغن توش پرمیشه و شفت رو جابجا میکنه بطور گرافیکی نشون داده میشه و می تونه دوباره خالی بشه و سرعت پرشدن و خالی شدم دست خودت و ...
        البته من نمی دونم چطور میشه تو automation studo قطعه جدید ایجاد کرد که شبیه استخر باشه
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          خوب جک هیدرولیکی هم شبیه اسخر است یک سنسور حد بابا داره یک سنسور حد پایین روغن توش پرمیشه و شفت رو جابجا میکنه بطور گرافیکی نشون داده میشه و می تونه دوباره خالی بشه و سرعت پرشدن و خالی شدم دست خودت و ...
          البته من نمی دونم چطور میشه تو automation studo قطعه جدید ایجاد کرد که شبیه استخر باشه
          ممنونم از پیشنهادتون، ولی من میخوام که ترکیدگی لوله رو هم مشخص کنم، یعنی اگر لوله انتقال لوله ترکید آلارمی یا چراغ سیگنالی اعلام وضعیت کنه. یکی بهم گفته که میتونم شبیه این پروژه رو که با اتوماسیون استادیو انجام میشه رو پیدا کنم که کنترل یه مخزن هستش. اما هر چی گشتم پیداش نکردم! بازم ممنونم ازتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X