اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این سئوال بد جوری ذهنمو در گیر کرده!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این سئوال بد جوری ذهنمو در گیر کرده!!!!

سلام.
    چرا در این همه سایت که داریم، همشون دوست دارن تعداد کاربرانشون زیاد باشه. حتی در بعضی سایتا دوست دارن بازدید کننده هاشون هم زیاد باشه؟؟؟
    برای مثال این همه سایت دانلود فیلم و عکس و نرم افزار و ... وجود دارن که همگی رایگان هست و حتی در خیلی از این سایتها فروشگاه هم نداره که بگیم به خاطر تبلیغاتشون این کار رو میکنن؟؟؟
    مثلا نرم افزار matlab با اون حجم بالاش، توی یک سایت بود و آماده دانلود به صورت رایگان؟؟؟؟ از طرفی هم میدونیم که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره
    لپ کلام:
    چه سودی واسشون داره؟؟؟....

یه مطلب دیگه هم ذهنمو مشغول کرده:
    توی خیلی از سایتها زده فروش ویژه "هاست و دامنه"
    برداشت من اینه که مثلا با خرید هاست و دامنه (که اصلا نمیدونم چیه) میتونیم یک سایت واسه خودمون داشته باشیم....(مثل همین eca)....در صورت درست بودن برداشتم، سایت داشتن غیر از فروش اجناس فروشگاه، چه سودی میتونه داشته باشه؟؟؟

تازه... خیلی از سایتها هست که فرشگاه هم ندارن ....
    اگه یه نفر بتونه با مثال و توضیح شفاف ما رو از خماری در بیاره ممنونش میشم.

منتظرم.....
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

پاسخ : این سئوال بد جوری ذهنمو در گیر کرده!!!!

من تا جایی که میدونم یک سری سایت ها بنا بر میزان آمار بازدید کننده های روزانه شانس خودشون رو در ارائه تبلیغات بالا میبرن و این یعنی در آمد. مثلا سایت های خبری مثل تابناک یا حتی خود گوگل که محصولی ندارن ولی چون افراد زیادی با سلایق متفاوت روزانه بهشون سر میزنن پس جای خوبیه که تبلیغات اسپانسر های گذری (چون ثابت نیستن) رو در خودشون جا بدن.
    بعدش معلوم نیست اون سایت توی چه مرحله ای از "موش گرفتن" باشه. ممکنه هنوز داره دونه میپاشه چون تعداد مشتری های ثابت روزانه اش به حد نساب خاصی نرسیده. پس شانس پول درست کردن کمی داره. تبلیغات جای مطمئن با چشمهای منتظر میخواد؛ نه چشمهایی که ممکنه بعضی وقتها نباشن.

دیدگاه

سلام
      ببخشید که پابرهنه پریدم وسط صحبتتون
      من از چندتا از دوستام که وبلاگ داشتن سوال کردم که برای چی وبلاگ دارن یا چه نفعی بحالشون داره.
      اونا هم گفتن:همینطوری.حال میکنیم تو اینترنتیم و یه سری اطلاعات در اختیار مردم میزاریم.
      بنظرم اینترنت بخاطر جذابیتی که داره باعث ورود افراد به این محیط میشه.

دیدگاه

سلام
        هاست و دومین این چیزی که شما گفتید نیست. دومین اسم سایت است که باید ثبت کنید و نباید تکراری هم باشید. هاست یک فضا است که شما میتونید سایت رو روش بارگزاری کنید و خودش به تنهایی سایت نیست. برحسب حجم و دامنه و سرعت و امنیت قیمت گزاری میشن.
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
          سلام
          هاست و دومین این چیزی که شما گفتید نیست. دومین اسم سایت است که باید ثبت کنید و نباید تکراری هم باشید. هاست یک فضا است که شما میتونید سایت رو روش بارگزاری کنید و خودش به تنهایی سایت نیست. برحسب حجم و دامنه و سرعت و امنیت قیمت گزاری میشن.
          موفق باشید
          ممنونم.
          تا اینجا قبول.
          اما سود؟؟؟
          چه سود مادی واسشون داره.
          من یه نفر رو میشناسم که میاد مغازه دوستم و نرم افزارهای جدیدشو میخره و میره توی سایت ( شایدم وبلاگ) ش به صورت رایگان میذاره...
          و جالب اینجاست که کارش همینه و با این کار داره زندگی میکنه..
          با توجه به فرمایش دوستمون که فرمودن:
          نوشته اصلی توسط saeiddiod
          سلام
          ببخشید که پابرهنه پریدم وسط صحبتتون
          من از چندتا از دوستام که وبلاگ داشتن سوال کردم که برای چی وبلاگ دارن یا چه نفعی بحالشون داره.
          اونا هم گفتن:همینطوری.حال میکنیم تو اینترنتیم و یه سری اطلاعات در اختیار مردم میزاریم.
          بنظرم اینترنت بخاطر جذابیتی که داره باعث ورود افراد به این محیط میشه.
          نمیشه گفت که فقط به خاطر تفریح میان. درسته؟
          و با توجه به فرمایش دوست دیگمون:
          نوشته اصلی توسط reza_agha
          من تا جایی که میدونم یک سری سایت ها بنا بر میزان آمار بازدید کننده های روزانه شانس خودشون رو در ارائه تبلیغات بالا میبرن و این یعنی در آمد. مثلا سایت های خبری مثل تابناک یا حتی خود گوگل که محصولی ندارن ولی چون افراد زیادی با سلایق متفاوت روزانه بهشون سر میزنن پس جای خوبیه که تبلیغات اسپانسر های گذری (چون ثابت نیستن) رو در خودشون جا بدن.
          بعدش معلوم نیست اون سایت توی چه مرحله ای از "موش گرفتن" باشه. ممکنه هنوز داره دونه میپاشه چون تعداد مشتری های ثابت روزانه اش به حد نساب خاصی نرسیده. پس شانس پول درست کردن کمی داره. تبلیغات جای مطمئن با چشمهای منتظر میخواد؛ نه چشمهایی که ممکنه بعضی وقتها نباشن.
          به نظر شما اگه یه سایت درست کنی و داخلش اونهمه نرم افزارهای حجم بالا و گرون قیمت رو پلود کنی و فقط از طریق تبلیغات درآمد کسب کنی، کفاف یک زندگی رو میده؟ اصلا خرج با درآمد برابر میشه؟ حالا سودش پیش کش!!....البته اینی که شکا فرمودی شاید یکی از مواردش باشه.

نمیدونم والا گیج شدم.

حتما سود داره!!! اما از کجا و چطوری ، نمیدونم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی بهادر
            سلام.
            چرا در این همه سایت که داریم، همشون دوست دارن تعداد کاربرانشون زیاد باشه. حتی در بعضی سایتا دوست دارن بازدید کننده هاشون هم زیاد باشه؟؟؟
            برای مثال این همه سایت دانلود فیلم و عکس و نرم افزار و ... وجود دارن که همگی رایگان هست و حتی در خیلی از این سایتها فروشگاه هم نداره که بگیم به خاطر تبلیغاتشون این کار رو میکنن؟؟؟
            مثلا نرم افزار matlab با اون حجم بالاش، توی یک سایت بود و آماده دانلود به صورت رایگان؟؟؟؟ از طرفی هم میدونیم که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره
            لپ کلام:
            چه سودی واسشون داره؟؟؟....

یه مطلب دیگه هم ذهنمو مشغول کرده:
            توی خیلی از سایتها زده فروش ویژه "هاست و دامنه"
            برداشت من اینه که مثلا با خرید هاست و دامنه (که اصلا نمیدونم چیه) میتونیم یک سایت واسه خودمون داشته باشیم....(مثل همین eca)....در صورت درست بودن برداشتم، سایت داشتن غیر از فروش اجناس فروشگاه، چه سودی میتونه داشته باشه؟؟؟

تازه... خیلی از سایتها هست که فرشگاه هم ندارن ....
            اگه یه نفر بتونه با مثال و توضیح شفاف ما رو از خماری در بیاره ممنونش میشم.

منتظرم.....
            کسی نمیدونه؟؟؟

دیدگاه

کسی نمیدونه؟؟؟
              این همه جواب اون بالا برگ چغندر بود دیگه ؟

همه چیز حتما نباید سود داشته باشه !
              یهو یکی دلش بخواد متلب یا اتوکد یا مترجم یا هر چیزی را به صورت رایگان در اختیار بقیه قرار بده ، توی دنیای امروز خرجش فقط مدت زمانی که منتظر پلود میشه و هیچی دیگه.
              حتی بعضیا حال این کار راهم ندارند و لینکهای دیگران را فقط به اسم خودشون میزارند.

هاست ، فضایی از یک هارد دیسک هست روی اینترنت که متصل میشه به دامین یا همون اسم سایت شما مثلا www.eca.ir متصل هست به جائی که تمام اطلاعات شامل دیتابیس متنها صفحات عکسها فایلها و غیره روی اون هستند)
              شما مثلا فکرکن روی کامپیوتر خودت برای اینکه آدرس یک فایل را به صورت زیر داشته باشی
              d:\myfolder\ali.doc
              روی اینترنت میشه www.eca.ir/myfolder/ali.doc
              مثلا بود.

و یک نکته دیگه ، سایتها نوع های مختلف دارند ، علمی ، تجاری ، شخصی ، گروهی ، تبلیغاتی ، انجمنی ، و و و و ( ترکیبی هم میتونه باشه )
              هرکدوم از اینها یه هدفی دارند.

من سایت میشناسم بیشتر از 7-8 ساله هست ، بدون یک تبلیغ یا هزینه عضویت. هنوزم سرجاش هست فقط به خاطر علاقه مدیرش به داشتن یه همچین سایتی و گرد هم بودن دوستان .
              آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
              تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
              آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
              هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER

همه چیز حتما نباید سود داشته باشه !
                اگه اینطوری بود الان خوش بخت بودیم پیشرفتمون چند برابر بود ولی مطما باش هر کی هر کاری میکنه
                سود اوره
                چرا نماز میخونی چون قراره بری بهشت اگه وعده ی بهشت نبود نماز میخوندی ؟
                ها ؟
                :NO: :NO: :NO: :NO: :NO:
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

من ؟من نمیخونم ، بهشت شما هم نمیخوام برم
                  http://parvaze-homay.persiangig.com/document/Mastan-Miayand.htm
                  _

این مثال را شاید بعضیا بشناسن : http://shabgard.org یکی از قدیمی ترین انجمنهای امنیت اینترنت
                  نه تبلیغی نه هزینه عضویتی.

یا توی همین ضمینه الکترونیک https://iranled.com که خیلی ساله هست ، نه تبلیغی نه هزینه عضویتی نه فروشگاهی .
                  حتی خیلیها مدیرانش را هم نمیشناسند.

یا....
                  خیلی ها هم هستند که از کنار داشتن سایت پول در میارن ، ولی نه از همون روز اول
                  مثلا http://barnamenevis.org
                  ولی همیشه سود و پول دلیل بر سرپا نگه داشتن یک سایت نیست.
                  عشغشون میکشه و اینطوری حال میکنن ، وحتی بعضی وقتها هم ضد حال میخورند....
                  دومثال بالا فکر کنم به حد کافی باشن.
                  آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                  تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                  آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                  هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

والا من تا 3-4 سال پیش یه وبلاگی به اسم لبخند سرخ داشتم که پرشیدن بلاگ ( مذخرفترین و بی مسئولیت ترین بلاگ هاست دنیا) سر یه سری اتفاقات که براش افتاد زد و کل ووبلاگ ما رو هم پروند . تازه من جزو تیم مدیریتی بخش هنر- موسیقیش هم بودم . در هر حال من خودم بالای 100 آهنگ رو از سنگینترن آهنگ های گیتار کلاسیک و چندتا آهنگ معروف ایرانی رو از کتاب های مختلف تبدیل کردم به فرمت گیتارپرو که تبلچر هم داشته باشه و هم سریع تر هم صحیح نواخته بشه . چندتا آهنگ هم از پیانو روی گیتار تنظیم کردم . هیچ هدفی هم برای پول در اوردن نداشتم . اما بازدید روزانه بلاگم همیشه بالای 200-300 نفر بود و حتی به 700-800 بازدید هم می رسید . اون زمان ها تازه اینترنت نه سرعتی داشت نه کاربری با این تعداد و اون موقع این آمار خیلی خوبی واسه یه وبلاک تخصصی بود البته همون موقع یه همکاری هم با یکی کردیم و یه وبلاگ دیگه راه انداختیم که توش اخبار موسیقی(مخصوص گیتار) رو بنوسیم و در حال حاظر سایت معروفی شده که وقتی اون بلا سر وبلاگم اومد منم کلا ول کردم . ADDLISTE یاهوم به حداکثر تعداد خودش رسیده بود دیگه جا نداشت منم ادد کنم فقط اکسپت می کردم که توی ادد لیست دیگران باشم
                    البته بماند که به جای فرمت هایی مثل یتار پرو باید pDF می گذاشتم و اسمم گنده می نوشتم زیرش که الان همون آهنگا مثل نقل و نبات ور ندارند توی سایت و وبلاگشون بگذارن بدون ذکر منبع! بعضی ها هم پرو پرو اسمشون رو بزنند زیرش ! البته الان دیگه اصلا از این حوصله ها ندارم و صد البته مملکت با 3 تا آکورد سر و ته موسیقی رو جمع می کنند و میشند هنر بند!

البته این سایت ها دیگه امروزه همشون از طریق تبلیغاتی که قرار می دند پول در میارند . حتی این می تونه یه جور مطرح کردن خود فرد باشه . مثلا همون دوستم که گفتم اون زمان 2 سال بیشتر نبود گیتار دستش گرفته بود! 4 سال پیش توی همون وبلاگ تبلیغ داده بود به عنوان آموزگار گیتار ! الان شده استاد گیتار. اکثر این رابطه ها و آشنا ها رو از طریق همون وبلاگ و سایت کنونی به دست اورده . چون واقعا 4-5 سال پیش با هم می حرفیدیم می نالید که توی این موسسات باند بازیه و ...
                    حتی اون زمانا عده ای بودند اشعارشون رو توی وبلاگ هاشون می گذاشتند و معروف شدند . البته الان نمیدونم از این کارا می کنند یا نه چون زیاد نمی چرخم توی بلاگ ها .
                    عده ای هم بیکار و عشق هک بودن و با ساب سون و کونترا و ... تروجان می ساختم و به فایل های کم حجم و کاربرد ی که مملکت می خواستن دانلود کنند اتچ می کردن و توی سایت یا وبلاگشون می گذاشتند و از این طریق با اون سرعت فاجعه دایال پ هک می کردند . :mrgreen: البته اینا واسه دوران ویندوز NT به قبله!
                    خلاصه از این موشا زیاده واسه گرفتن !البته من موشای قدیمی رو میشناسم جدیدا نمیدونم چه جور موشایی رو می خوان بگیرند و واسه چی می گرند . :mrgreen:
                    Gracias A La Vida
                    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
                      این همه جواب اون بالا برگ چغندر بود دیگه ؟
                      اختیار دارید! بنده در پست بالای پست شما جواب دوستان رو دادم. .... بگذریم..
                      ولی مثل اینکه کن اشتباه میکردم...
                      پس از این به بعد هنوز گربه ای هم هست که محض رضای خدا موش بگیره!!!

یه چیزی میگم شاید خنده دار باشه...ولی نخندین هااااااا
                      احتمال نداره که یکی از منابع درآمدشون مخابرات باشه.؟؟
                      یعنی چون با ایجاد این سایتها، باعث میشن که مشترکها (اعم از دیال پ و ADSL) به نت وصل بشن و پول بیشتری به جیب مخابرات بره، یه پورسانتی از مخابرات بگیرن (البته ناچیز هااا)

جواب همه دوستان رو خوندم و قبول کردم اما یه مطلب رو دوباره بگم:
                      اصلا یه ذره بریم عقبتر........
                      میدونید از کجا فکر من به این مسئله مشغول شد؟؟؟
                      از جایی که دیدم یکی از مشتریای پر و پا قرص مغازه دوستم، میاد نرم افزارای جدید رو میخره و میره توی سایتش میذاره (رایگان). و این رو هم مطمئنم که فقط کارش همینه و حتی نرم افزارهارو فشرده میکنه و یه اتوران براشون میذاره و به اسم خودش میده بیرون. حالا این نرم افزارهای فشرده رو میشه گفت واسش درآمد داره. اما خودش که نباید نرم افزارهاشو رایگان بذاره توی سایت؟؟؟!!!!

نمیدونم والا...... شاید هنوزم اشتباه میکنم.
                      حتما درآمد ندارن دیگه!
                      شاید دیدگاه من بده!

دیدگاه

سلام مجدد
                        اگه یه نگاهی به همین انجمن بندازیم میبینیم بیشتر از چند هزار نفر عضو هستن.
                        به نظر شما این افراد (یا حتی خود شما دوست عزیز)برای چی عضو شدید و هر روز یا هر چند روز میایید به این انجمن.فکر نمیکنم استفاده مادی یا پولی داشته باشه.
                        بعضی از وبلاگها هستن که هفته ای یه بازدید هم ندارن ولی همیشه اپدیتن.
                        فکر میکنم ورود به دنیای جدید همیشه برای انسان جالب بوده.شاید صدها یا هزاران سال بعد که انسانها تونستن در عرض چند دقیقه به سیارات دیگه سفر کنن و خیلی راحت عبور و مرور کنن دیگه اینترنت برای کسی جذابیت نداشته باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X