اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص حضور انسان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص حضور انسان

سلام
    میخواستم ببینم همچین سنسوری وجود داره؟
    سنسور pir بدییه که داره اینه که حرکت و سنس میکنه و اگه یه جا ثابت بمونیم هیچی سنس نمیکنه من سنسوری میخوام که کلا حضور انسان و سنس کنه(چه ثابت چه متحرک) آیا همچین سنسوری وجود داره؟؟
    مرسی
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : سنسور تشخیص حضور انسان

فکر نکنم همچین سنسوری وجود داشته باشه
    البته از روش های پردازش تصویر میآ‌شه استفاده کرد ولی دیگه ربطی به سنسور نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
      سلام
      میخواستم ببینم همچین سنسوری وجود داره؟
      سنسور pir بدییه که داره اینه که حرکت و سنس میکنه و اگه یه جا ثابت بمونیم هیچی سنس نمیکنه من سنسوری میخوام که کلا حضور انسان و سنس کنه(چه ثابت چه متحرک) آیا همچین سنسوری وجود داره؟؟
      مرسی
      سلام
      تا جایی که من میدونم سنسور PIR برای تشخیص انسان بکار میرود که حساس به دمای بدن انسان می باشد.
      یک سرچی در مورد سنسور PIR در سایت بزنید. در ضمن لینک زیر هم می تونه مفید واقع شود:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8516.0http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8516.0
      موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز همونطور که استحضار دارید، هیچ سنسوری به طور قطع به عنوان سنسور تشخیص انسان وجود نداشته و ندارد.
        سنسور PIR از دریافت انعکاس امواج ارسالی خودش می تواند حضور یا عدم حضور جسم را تشخیص دهد و این مسئله می تواند با حرکت یک تکه چوب هم اتفاق بیفتد.

موفق و پیروز باشید
        MGE
        موفق و شاد و پیروز باشید
        MGE

دیدگاه

پس اگر اینطوری است باید از دوربین و پردازش تصویر استفاده کنید.این تنها راه و بهترین روش است.
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MGE--Inventor
            سنسور PIR از دریافت انعکاس امواج ارسالی خودش می تواند حضور یا عدم حضور جسم را تشخیص دهد و این مسئله می تواند با حرکت یک تکه چوب هم اتفاق بیفتد.

موفق و پیروز باشید
            MGE
            PIR مخفف Passive InfraRed هست و هیچ چیزی ارسال نمیآ‌کنه .بلکه تشعشعات مادون قرمز بدن موجودات خون گرم رو دریافت میآ‌کنه و در صورت تغییر در این تشعشات(ناشی از حرکت)، اونو حس میآ‌کنه

اینی که شما فرمودید UltraSonic هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
              پس اگر اینطوری است باید از دوربین و پردازش تصویر استفاده کنید.این تنها راه و بهترین روش است.
              موفق باشید
              پس با این حساب هنوز کلی کار دارم... :read:

دیدگاه

دوربینم یه مشکلی که داره اینه که تو شب(کلا جاهای تاریک) نمیشه ازش استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
                  دوربینم یه مشکلی که داره اینه که تو شب(کلا جاهای تاریک) نمیشه ازش استفاده کرد
                  ُسلام
                  اگر دقت کنی آیفون تصویرها دید در شب دارند چون از مادون قرمز برای دید در شب استفاده میکنند.
                  ماژول دید در شب در بازار موجود است فکر میکنم 20 تومان قیمت داشته باشه. می تونید تهیه کنید.
                  راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه دوست عزیز.
                  موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X