اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی فیلیپ فلاپ T با استفاده از رله یا کنتاکتورها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی فیلیپ فلاپ T با استفاده از رله یا کنتاکتورها

سلام
    همونطور که از عنوان مشخصه چنین درخواست و راهنمایی ای ازتون دارم .
    یک پروژه آزمایشگاهی هست که گفته به کمک رله ها یا کنتاکتور ها مداری طراحی کنید که عملکرد فیلیپ فلاپ T رو داشته باشد .

لطفا سریعا پاسخ خودتون رو بدید .

پاسخ : طراحی فیلیپ فلاپ T با استفاده از رله یا کنتاکتورها

کسی نیست که پاسخ این مسئله رو بدونه؟

دیدگاه

دوست عزیز اگه منظورتون ساختن یک فلیپ فلاپ با رله است که یک پایه تریگر داشته باشه این کار ساده ایه . اگه همینه بفرمائید تا براتون مدارشو بذارم.
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

راستش خودم رشته ام برق -قدرت هست و خیلی از مدارمنطقی سر در نمیارم ؛
        چیزی که از حرفای استاد یادمه میگفت مثل فیلیپ فلاپ تی عمل کنه ، یعنی هر بار که شستی I رو میزنیم ... فقط همینش یادمه ! :d

لطفا کمکم کنید . خیلی به نمره اش نیاز دارم .

دیدگاه

عزیزان یعنی کسی نیست پاسخ این مسئله و بدونه؟!!!!
          باسه شنبه میخوامش! please

دیدگاه

آخه دوست عزیز شما یه اطلاعات ناقص دادین و جواب کامل میخواین ؟
            حتی صورت مسئله رو هم درست نمیدونید و برای جوابش عجله دارید.
            حد اقل یه زحمتی بخودتون بدین و دوباره از همکلاسیاتون مسئله رو بپرسید .
            وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

شما بفریمایید چی بپرسم؟
              گفتند یه مداری رو با کنتاکتورها طراحی کنید که کار فیلیپ فلاپ T رو بکنه .
              اگر این کافی نیست باز میپرسم .

دیدگاه

دوست عزیز منظور اینه که فقط رله داشته باشه و هیچ قطعه دیگری توش استفاده نشده باشه مثل ترانزیستور یا خازن و مقاومت ...

نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

خب اگر امکانش هست فقط از قطعات غیر الکترونیکی استفاده بشه ، قطعات قدرتی...! ممنون

دیدگاه

مجددا سلام

مجددا از استاد پرسیدم و گفت که فقط یا استفاده از کنتاکتور با رله و یک شستی مداری طراحی کنید که کار فیلیپ فلاپی تی رو انجام بده . یعنی یک بار شستی رو میزنی روشن بشه و یک بار که میزینی خاموش و همینجور ادامه داشته باشه ...!

امیدوارم توضیحات کامل باشه .

دیدگاه

سلام
                      شما باید ببینید NAND جطور با رله ساخته میشد بعد FF.Tجطور با NAND ساخته شده
                      بعد میتوانید مدارتونا ببندید
                      فکر کنم میتونید از کتاب موریس مانو مبانی دیجیتال استفاده کنید
                      تلاشتونا بکنید اکه نشد و وقت داشتم یه فکری روی مسئلتون میکنم
                      موفق باشید

دیدگاه

ببینید ما در مراکز تلفن الکترو مکانیک تماما با رله کار میکردیم و تمام مدارهامون از فلیپ فلاپ گرفته تا حافظه بوسیله رله طراحی شده بود ولی رله هامون دارای تنوع بسیار زیادی بود. مثلا رله با تاخیر در جذب داشتیم . رله در تاخیر در ریلیز داشتیم و همچنین انواع و اقسام کانتکتها رو داشتیم . کانتکت های میک بیفور بریک
                        کانتکت میک افتر بریک ،و....
                        با اون همه تنوع رله ساخت انواع مدارات ممکن بود ولی هر چی فکر کردم نتونستم با رله معمولی مدار مورد نظرتون رو بسازم.
                        شرمنده ام.
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
                          ببینید ما در مراکز تلفن الکترو مکانیک تماما با رله کار میکردیم و تمام مدارهامون از فلیپ فلاپ گرفته تا حافظه بوسیله رله طراحی شده بود ولی رله هامون دارای تنوع بسیار زیادی بود. مثلا رله با تاخیر در جذب داشتیم . رله در تاخیر در ریلیز داشتیم و همچنین انواع و اقسام کانتکتها رو داشتیم . کانتکت های میک بیفور بریک
                          کانتکت میک افتر بریک ،و....
                          با اون همه تنوع رله ساخت انواع مدارات ممکن بود ولی هر چی فکر کردم نتونستم با رله معمولی مدار مورد نظرتون رو بسازم.
                          شرمنده ام.
                          اقا میشه ساختش
                          حالا دوستمون که ساخت میبینید

دیدگاه

سوال

سلام دوستان
                            من این ترم یه پروژه مدار منطقی دارم . استاد ازم خواسته با 4مقایسه گر یک بیتی یک مقایسه گر 4 بیتی طراحی کنم.
                            کسی اینجا هست که بتونه راهنماییم کنه؟ : )

دیدگاه

پاسخ : طراحی فیلیپ فلاپ T با استفاده از رله یا

نوشته اصلی توسط نسیم88
                              سلام دوستان
                              من این ترم یه پروژه مدار منطقی دارم . استاد ازم خواسته با 4مقایسه گر یک بیتی یک مقایسه گر 4 بیتی طراحی کنم.
                              کسی اینجا هست که بتونه راهنماییم کنه؟ : )

یعنی یه مداری طرح کنیم که 4 تا ورودی داشته باشه و اون 4 تا بنابه فرمولی که میذاریم ، در حالتهایی خاص ، خروجی رو یک بکنن و در حالتهای دیگه هم خروجی رو صفر بکنن؟!!!

حالا یه مسئله مهم میمونه ؛ چهار تا ورودی با هم چه رابطه ای باید داشته باشن؟!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X