اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 24 ولت به ولتاژ LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 24 ولت به ولتاژ LED

با سلام

من می خواهم برق 24 ولت باتری اتومبیل را به ولتاژ موردن نیاز LED تبدیل کنم از چه نوع مقاومت و با چه رنجی باید استفاده کنم

با تشکر
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : تبدیل 24 ولت به ولتاژ LED

ولتاژ مورد نیاز LED؟ فکر کنم شما باید یه منبع جریان براش بسازین. درست یا غلط نمیدونم ولی من برای هر LED (اگه چند تا با هم سری بشن) 1.2 ولت افت ولتاژ در نظر میگیرم. ولتاژ نهایی رو بر میزان جریان نهایی تقسیم میکنم تا میزان مقاومت نهایی بدست بیاد. الته بایستی حواسم به جریان گذری از مقاومت مذکور برای گرید توان مقاومت هم باشه. مثلا برای 4 LED سفید سری روی ولتاژ 24 ولت داریم:

کل افت ولتاژ 4 در 1.2 ولت میشه 4.8 ولت.
    جریان گذری میخوام مثلا 10 میلی آمپر باشه. پس مقاومت بایستی 24 - 4.8 تقسیم بر 10 میلی آمپر باشه که میشه 1920 اهم که میشه مقاومت 2.2 کیلو اهمی انتخاب کرد که جریان حقیقی میشه تقریبا 9 میلی آمپر.

توان مصرفی هم اگه اشتباه نکنم میشه 0.2 وات پس یه متغیر 1/4 وات بسه. اما برای راحتی خیال نیم وات میذارم.

راستی باتری ماشین سنگین 24 ولتیه. ماشین معمولی باید 12 ولت باشه.

دیدگاه

با سلام

بله من برای ماشین های سنگین می خواهم ، اگر لطف کنید و یک فورمول بزارید تا من خودم مقدار مقاومت رو حساب کنم خیلی خیلی ممنون می شوم

با تشکر

دیدگاه

فورمول رو که قید کردم. به ازای n عدد led سری (اگر چند شاخه موازی دارین هرکدوم یه مقاومت بذارین) د در 1.2 ولت ولتاژ حساب کنین. از کل ولتاژ اصلی تون کم کنین. بعد باقی مونده رو بر جریان مورد نیاز که باید از led ها بگذره تقسیم کنین. تو مثال قبلی فرض کردم 4 led سری دارین. میشه 4 در 1.2 ولت یا 4.8 ولت. از 24 ولت که کم کنین میشه 19.2 ولت. اگر فرض کنیم بخواییم حدودا 15 میلی آمپر جریان از LED ها بگذره مقدار مقاومت میشه 19.2 ولت تفسیم بر 0.015 آمپر که میشه: 1280 اهم. که نزدیکترین مقاومت به این میزان 1200 اهم هست. ولی به خاطر تفاوت اسمی این دو مقاومت اگه از 1200 اهم استفاده کنیم جریان رد شده از LED ها میشه 19.2 تقسیم بر 1200 یا 16 میلی آمپر.
        معمولا LED ها با جریان حول و حوش 10 تا 20 میلی آمپر خوب روشن میشن. ضمنا 20 درصد نهایی میزان نور LED باشه یا نباشه برای چشم زیاد فرقی نمیکنه. چشم بین دو نور نسبتا شدید با یک اختلاف نسبی نمیتونه تشخیص بده.

دیدگاه

دوستان لطفا به محل ایجاد تاپیک دقت بفرمایید.
          آخه انجمن میکروکنترلرها و پروسسورها چه ربطی به روشن کردن LED با 24 ولت داره؟
          آقا رضا از شما بعیده.شما که همکار علمی هم هستید !

دیدگاه

اولا ببخشید من حواسم به انجمن و اینجور چیزا نبود. ولی خودمونیم اگه توی انجمنتون یکی آدرس پرسید بهش میگین برو انجمن جغرافیا؟
            ولی چشم از این به بعد بیشتر از اون که به حل مشکل فکر کنم به جایگذاری تاپیک فکر میکنم.
            باز هم شرمنده.

دیدگاه

با سلام

من هم از شما طلب بخشش می کنم بالاخره شما بزرگ انجمن هستید

دیدگاه

یه نگاهی به لینک زیر بنداز کمکت میکنه
                http://www.hlachini.com/led.wiz
                در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
                شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

سلام دادا.
                  ببخشید که وسط بحث وارد شدم.
                  شما میتونی از یه سوئیچینگ ساده استفاده کنی. مثلاً همین سری های tiny. برا طراحیش هم میتونی از نرم افزار pi expert استفاده کنی.
                  موفق باشی.
                  تشکر لازم نیست!

دیدگاه

این بحث جای این همه فکر کردن داره ؟
                    یه مقاومت 1 کیلو اهم میخواد
                    دیگه از این اسو ن تر که چیزی نیست
                    زیاد بحث نکنید
                    واسه ولتاژ 12 ولت من 680 اهم یا 470 اهم میزارم
                    واسه 24 ولت 1 کیلو خوبه

سعی کن 2 وات بزاری تا مقا ومت داغ نشه :applause:
                    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام
                      البته افت ولتاژ برای انواع led ها متفاوته
                      مثلا برای نوع لیزری سبز 3.4 - لیزری قرمز 2.6 و برای نوع معمولی خود رنگ حدود 2.2 ولت برای همه رنگهاس
                      البته جریان هم مهمه که برای نوع لیزری 22 میلی آمپر و برای معمولی 15 میلی آمپر
                      حال شما اگه بخواید 3 تا led سبز لیزری رو به 24 وصل کنید باید مقاومت 620 اهم بزارین که البته تو رنج e24 هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X