اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ترانس با هسته ی فریت با توان بالای 20 KW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ترانس با هسته ی فریت با توان بالای 20 KW

دوستان من تا آنجایی که باید تجربه در ساخت ترانس با هسته ی فلزی را داشته با شم دارم.
    اما خیلی دوستارم در مورد هسته های فریت بدونم و در محاسبات ترانس های وات بالا هسته های فریت چه ابعادی دارند.
    اگه فرمول محاسبه اندازه ی هسته رو در رنج واتی بین 20Kوات به بالا رو بدید ممنون میشم
    اگه کمکم کنید اشاالله می خوام یه اینورتر جوشکاری درست کنم
    با هسته فلزی و فرکانس 30 کیلو هرتز درست کردم ولی ترانس داغ میکنه بعد الکترود هم میچسبه.
    اگه کمک کنید تو محاسبات ممنون میشم و اگه کتابی میشناسید یا سایتی میدونید بگید که دیگه سنگ تموم گذاشتید :nice:.

دودمانم بر باد رفت

پاسخ : ساخت ترانس با هسته ی فریت با توان بالای 20 KW

نوشته اصلی توسط gt700
    با هسته فلزی و فرکانس 30 کیلو هرتز درست کردم ولی ترانس داغ میکنه بعد الکترود هم میچسبه.
    اگه کمک کنید تو محاسبات ممنون میشم و اگه کتابی میشناسید یا سایتی میدونید بگید که دیگه
    سنگ تموم گذاشتید .
    چطوری با هسته آهن تونستی در این فرکانس کار کنی ؟؟؟

کتاب اصول و راهنمای طراحی منبع تغذیه سویچینگ تالیف مارتی براون و ترجمه نیکخواه
    رو بگیر . محاسبات با شماتیک و طرح های عملی داره . متاسفانه کسانی که اینجا قصد
    کمک دارند بیشتر خواسته یا ناخواسته افراد رو گمراه میکنند .
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

تنها فرقش در اون ضریب هسته هست که در محاسبه ترانس وارد میشه خوب ضریب فریت خیلی بیشتر از آهن است
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام داداش
        والا ما که هرچی تایپیک زدیم واسه ساخت اینورتر کسی به دادمون نرسید :angry: :angry:.به نظرم کم کار کردن راجب این موضوع.
        عزیزم من کتاابهای زیادی رو دیدم ولی کتاب دکتر ادیب ابریشمی فر ساده تر وبهتره اسم کتاب هم منبع تغذیه سوییجینگ هست.
        اگر به نتایجی رسیدی مارو هم بی نصیب نذار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وهاب تنباکوسازان
          سلام داداش
          والا ما که هرچی تایپیک زدیم واسه ساخت اینورتر کسی به دادمون نرسید :angry: :angry:.به نظرم کم کار کردن راجب این موضوع.
          دوست عزیز میخواستی چطور به دادت برسن وقتی اصلا شروع نکردی؟ وقت اساتیدی چون مهندس کوهستانی محدود و نمیشه انتظار زیادی ازشون داشت.
          مثلا خودم تا الان 200 تومن برای ساخت دستگاه جوش خرج کردم و همون نتیجه ای رو که دیدی گرفتم ولی بیخیالش نشدم و هنوز روش کار میکنم.
          در کل به نظرم شما خودت یه استارتی بزن بعد رو کمک علمیه بچه های سایت حساب کن.
          موفق باشید.

دیدگاه

دوستان ممنون از همکاری هاتون من دنبال همون ضریب می گردم که باعث میشه ترانس ما کوچیک و سبک دراد این کتاب آقای ابریشمی نسخه ای تو اینتر نت نداره که ما بخوایم دانلودش کنیم
            دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید
              بنده از جوشکاری و تحقیق راجع به اینورتر جوشکاری سر در میارم اما اطلاع کمی از مدارات الکترونیکی دارم اما خیلی دوست دارم یک اینورتر جوشکاری بسازم !
              من یک مدار داشتم که نتونستم با تاپیک بفرستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gt700
                دوستان ممنون از همکاری هاتون من دنبال همون ضریب می گردم که باعث میشه ترانس ما کوچیک و سبک دراد این کتاب آقای ابریشمی نسخه ای تو اینتر نت نداره که ما بخوایم دانلودش کنیم
                کار پیچیدهای نیست که احتیاج به کمک کسی باشه
                همون کتاب ماشین های الکتریکی dc آ‌ رشته الکتروتکنیک هنرستان همه محاسباتش رو نوشته
                ضریب آهن وقه ورقه تقریبا 6 هزار هست فریت 10 هزار هست و آلیاز نیکل آهن 300 هزار
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X