اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسوساز تمام موج سه فاز با قابلیت ولتاژ متغییر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکسوساز تمام موج سه فاز با قابلیت ولتاژ متغییر

سلام دوستان
    من یک یکسوساز تمام موج سه فاز می خام طراحی کنم که قادر باشم روی ولتاژش از صفر تا مثلا 400 ولت کنترل داشته باشم یعنی بتونم ولتاژ 0 تا 400 ولت dc رو ازش بگیرم به صورت متغییر جریان هم به صورت متغییر کشیده میشه یعنی شاید 10 امپر بکشم شاید 90 امپر . اگه ممکنه در طراحی این مدار کمک کنید .
    حالا ایده من اینه که بیام با تریستور این کار رو انجام بدم و برای اتش کردن تریستور ها از اشکار ساز عبور از صفر استفاده کنم . نظر شما چی هستش.
    با تشکر
    انجمن LABVIEW
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
    اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

پاسخ : یکسوساز تمام موج سه فاز با قابلیت ولتاژ متغییر

یکی از روش ها استفاده از تریستور هست ، اما نیاز به یک مدار کنترلر دارید که در مواقع درست به تریستور ها فرمان دهد ...
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : یکسوساز تمام موج سه فاز با قابلیت ولتاژ متغییر

نوشته اصلی توسط nex2004 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من یک یکسوساز تمام موج سه فاز می خام طراحی کنم که قادر باشم روی ولتاژش از صفر تا مثلا 400 ولت کنترل داشته باشم یعنی بتونم ولتاژ 0 تا 400 ولت dc رو ازش بگیرم به صورت متغییر جریان هم به صورت متغییر کشیده میشه یعنی شاید 10 امپر بکشم شاید 90 امپر . اگه ممکنه در طراحی این مدار کمک کنید .
      حالا ایده من اینه که بیام با تریستور این کار رو انجام بدم و برای اتش کردن تریستور ها از اشکار ساز عبور از صفر استفاده کنم . نظر شما چی هستش.
      با تشکر
      با سلام:
      برای یکسو سازی سه فاز می توانید، از پل 6 دیودی ( پل گرتز) استفاده کنید.
      برای تغیرات ولتاژ متغیر از صفر ولت تا ... می توانید از وریک 3 فاز استفاده کنید.

زی
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X