ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    33

همفكري براي يك پروژه تابلو LED

دوستان سلام.
    من براي يه پروژه اي نياز به يه طراحي يه تابلو LED دارم چند تا سوال دارم. شرايط اينه كه من بايد با يك ميكرو يه تابلو متوسط رو رفرش كنم از طرفي زمان هم براي اهميت داره يعني نياز به زمان دقيق دارم.

1- به نظرتون از چه ميكرويي استفاده كنم محيط نسبتا صنعتي هست.

2- از RTC استفاده كنم يا نه (ds1307) شنديم بعضي مواقع هنگ ميكنه.

3- هر سطرم حدود 64 تا 120 تا LED هست. با چه ترانزيستوري سطر رو فعال كنم كه از نظر جريان جواب گو باشه.

اگه نقطه نظر ديگه اي هم داريد خوشحال ميشم بشنوم.
    موفق باشيد.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2006/08/11
    215
    1

پاسخ : همفكري براي يك پروژه تابلو LED

سلام
    خوب میکرو رو بهتره که PIC انتخاب کنی چون اگه تابلو قراره 24 ساعت روشن باشه توان میکرو خیلی مهمه که توی این زمینه PIC حرف اول رو میزنه
    از لحاظ نویز پذیری هم به خاطر صنعتی بودن محیط هم خیالت راحت باشه چون امتحانش رو پس داده
    PIC ها RTC رو بصورت سخت افزاری ندارن و توی برنامه نویسه و بوسیله یه ماژول میشه از RTC استفاده کرد ولی شما میتونی از DS1307 هم استفاده کنی هنگم نمیکنه بچه خوبیه :mrgreen:
    در مورد ترانزیستور هم بستگی به نوع LED و میزان مصرف و نورشون داره

موفق باشی
    از ماست که بر ماست !
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Karim
    سلام
    خوب میکرو رو بهتره که PIC انتخاب کنی چون اگه تابلو قراره 24 ساعت روشن باشه توان میکرو خیلی مهمه که توی این زمینه PIC حرف اول رو میزنه
    از لحاظ نویز پذیری هم به خاطر صنعتی بودن محیط هم خیالت راحت باشه چون امتحانش رو پس داده
    PIC ها RTC رو بصورت سخت افزاری ندارن و توی برنامه نویسه و بوسیله یه ماژول میشه از RTC استفاده کرد ولی شما میتونی از DS1307 هم استفاده کنی هنگم نمیکنه بچه خوبیه :mrgreen:
    در مورد ترانزیستور هم بستگی به نوع LED و میزان مصرف و نورشون داره

موفق باشی
    سلام.
    كريم جان ممنون واقعا لطف كردي (++)
    به مطلب ديگه اينكه توي بدترين حالت اگه تمام LED هاي يك سطر روشن باشن حداكثر 2 آمپر جريان ميگذره. با اين شرايط چه چيزي رو معرفي ميكنيد؟ فكر كنم بايد از اين قابلمه اي ها بذاره درسته
    موفق باشيد.
    2006/08/11
    215
    1

[quote author=محمد نحوي]

به مطلب ديگه اينكه توي بدترين حالت اگه تمام LED هاي يك سطر روشن باشن حداكثر 2 آمپر جريان ميگذره. با اين شرايط چه چيزي رو معرفي ميكنيد؟ فكر كنم بايد از اين قابلمه اي ها بذاره درسته

[/quote]

خوب اگه واقعاً 2 آمپر جریان کشیده خواهد شد چه بصورت دائمی و چه لحظه ای ، ترازیستور باید بتونه تحمل کنه فکر کنم از سری BD ترازیستوری رو دیده بودم که 2 آمپر رو تحمل می کرد
    ولی خوب چون ولتاژ قابل تحملش کم بود به طبع اون توانش هم کمتر بود و در نتیجه قابلمه ای نشده بود مثل 2N3055
    از ماست که بر ماست !
    2006/04/05
    1,569
    48

سلام آقای نحوی

1. AVR اگر تغذیه اش مشکل نداشته باشه، (فیلتر در ورودی) و I/O هاش ایزوله بشن (در سوییچ های قدرت) مشکلی نداره. در ضمن تغذیه ی میکروتون با تغذیه ی LED ها نباید یکی باشه.

2. DS1307 تا کلاک اش درست باشه مشکلی نداره. زیر کریستال 32.768 پولیگون بزنید و کریستال رو بهش لحیم کنید.

3. در عمل مصرف جریان تون خیلی کمتر خواهد بود. (چون LED ها به صورت لحظه ای روشن اند.) ترانزیستور سوییچ مثل TIP41 و TIP42 مناسب اند.

موفق باشید.

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951
    2006/10/07
    تهران
    888
    16

سلام
    اولا به DS جان من بی احترامی نکنید که اصلا هنگ نمیکنه :redface: :redface: ( شوخی کردم ) من تالا ده دوازده مدل پروژه با DS1307 بستم ولی فقط تو یه مورد هنگ کرد اونم به این خاطر بود که سوکتی که براش انتخاب کرده بودم به درد نمیخورد . یه لحظه از جاش تکون بخوره ری ست میشه و دوباره باید ستش کنی بهترین کار اینه که از سوکت نظامی استفاده کنی یا اصلا روی برد لحیمش کن که مشکلی پیش نیاد باطری بک پشم از این باطری های مادر بورد کامپیوتر بزار بهتر جواب میده .

در ضمن من با AVR کار کردم خوب جواب گرفتم . سرعت نمونه برداریتم 200 میلی ثانیه عالیه ولی من با 22 میلی ثانیه هم ازش جواب گرفتم.

سعی کن برنامتو یه جوری بنویسی که ست کردن اولیه نخاد .یعنی وقتی روشن شد خودت با دکمه ستش کنی ، اصلا هم احتیاجی نیست برای این کار از اینتراپت استفاده کنی من هر سورسی رو از این آی سی دیدم با اینتراپت این کارو کرده بود . ولی به نظر من وقتی عمل شمارش رو داره یه آی سی دیگه انجام میده احتیاجی نیست از اینتراپت استفاده کنیم

در مورد ترانزیستور TIP2955 حدودن 15 آمپر میتونی ازش خروجی بگیری قیمتشم حدود 400 تومن هست سرعت سوییچشم 6 میکرو سانیه فکر کنم باشه فکر نمیکنم برای تابلو روان بد باشه

ببخشید زیاد فک زدم ، امید وارم تو ساختن پروژتون تاثیر گذار باشه هرچند بی ربط زیاد گفتم
    A-Hosseini
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط shockley

2. DS1307 تا کلاک اش درست باشه مشکلی نداره. زیر کریستال 32.768 پولیگون بزنید و کریستال رو بهش لحیم کنید.
    سلام. دوستان از همگي ممنون (++)

دوست عزيز اين پوليگون چي هست؟ ميشه بيشتر توضيح بديد. من تجربه كار با اون رو ندارم.
    موفق باشيد.
    2006/04/05
    1,569
    48

سلام،

شرمنده، این طور که من نوشتم هر کی ندونه فکر می کنه پولیگون یه آیسی فضاییه منظورم همون گراند یود که پروتل بهش میگه Polygon
    این استحکام 1307 برای من هم پیش اومده اگر خود IC یا باتریش تکان بخوره باید دوباره Set بشه. بنابراین تو انتخاب Holder باتری خیلی دقت کنید.
    Track هایی که باتری رو به IC وصل می کنند تا حد امکان پهن در نظر بگیرید و به هیچ وجه از دیود برای ایزوله کردن Vcc از باتری استفاده نکنید.
    موفق باشید. :job:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951
    2006/08/16
    867
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط electronet_ir
    من تالا ده دوازده مدل پروژه با DS1307 بستم ولی فقط تو یه مورد هنگ کرد اونم به این خاطر بود که سوکتی که براش انتخاب کرده بودم به درد نمیخورد .
    باطری بک پشم از این باطری های مادر بورد کامپیوتر بزار بهتر جواب میده .
    دوست عزیز میشه مداری که واسه شارژ باطری بکاپ (در موقعی که دستگاه داره با منبع برق خارجی کار میکنه) استفاده کردین اینجا بذارید.
    در ضمن این سوکت نظامی چیز خاصیه؟

ممنون

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/12/19
    كرج
    235
    0

سلام
    من خودم براي راه اندازي هر سطر از ترانزيستورBC328 استفاده كردم و براي سويچ هم از آي سي 4051
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26