اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن یه آدرس پشت کلمه..

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشتن یه آدرس پشت کلمه..

سلام
    نمیدونم تونستم منظورمو خوب برسونم یا نه :biggrin:
    اگه دیده باشید یعضی جاها نوشته اینجا کلیک کنید و وقتی روی کلمه اینجا کلیک میکنید میره به یه صفحه جدید، خواستم بدونم چطوری میشه همچین کاری کرد
    مرسی
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : نوشتن یه آدرس پشت کلمه..

بهش میگن hyper-link.
    توی همه نرم افزارا این وجود داره. مثلاً تو ورد، یه متن رو انتخاب کن و روش کلیک راست کن، پیداش می کنی.
    توی اون، ازت URL مقصد رو می گیره و هر وقت روی اون متن کلیک کنی میره به اون URL.

توی بقیه نرم افزارها هم همین مساله وجود هست. اگه نرم افزار خاصی رو مد نظر داری بگو تا دقیق تر بگم.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
      والا مد نظر من بیشتر توی انجمنها و وبلاگ ها است واسه نظر دادن و اینا.مثلا توی همین انجمن اگه بخوام این کار و انجام بدم چطور باید عمل کنم؟
      توی ورد پیدا کردم ولی نمیشه کپی پیست کرد. :angry:

دیدگاه

سلام

دیدگاه

توی ویرایشگر این انجمن حداقل من چیزی ندیدم
          توی ورد یا وبلاگ یا ... اول اون کلمه یا جمله رو سلکت کن بعد روی یک دکمه ای که معمولا یه کره زمین هست و یه زنجیر دورش کلیک کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
            سلام
            نمیدونم تونستم منظورمو خوب برسونم یا نه :biggrin:
            اگه دیده باشید یعضی جاها نوشته اینجا کلیک کنید و وقتی روی کلمه اینجا کلیک میکنید میره به یه صفحه جدید، خواستم بدونم چطوری میشه همچین کاری کرد
            مرسی
            این پست ربط داره به موضوع ردخواستی شما http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=10924.msg47130#msg47130
            ولی در کل برای دریافت اطلاعات بیشتر تاپیک رو یک باری بخونین

دیدگاه

امیدوارم جواب سوالت رو گرفته باشی. همون اولین صحبت ایشون راجع به همینه:
              این کد رو کپی کن:
              کد:
              [url=لینک آدرس]متن[/url]
              دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

this [url]site [/url=www.google.com]is a test

دیدگاه

نشدددد
                  تو بقیه سایتها گرفتم چطوریه به غیر از اینجا :angry: :cry2:

دیدگاه

عزیز، دو مورد:

یکی اینکه اشتباه نوشتی، اگه دقت کنی جال اون تیکه که نوشته لینک آدرس، یه جای دیگه ایه، به جز اون جایی که تو نوشتی. تو کد رو انتخاب کن، کپیش
                    کن، و دقیقاً به جال لینک آدرس بنویس.

دوم اینکه این نوشته ها رو ارسال نکن. پیش نمایش بزن، همین بالاسرت نشون میده، خراب کاری هم نمیشه.

الان من همون مورد تو رو درست می کنم می ذارم همین جا:
                    نوشته اصلی توسط narek

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون بالاخره درست شد

دیدگاه

اساتید بی زحمت یه راهنمایی بفرمایید که دقیقا چطوری باید بنویسیم؟؟؟
                        وقتی که کلید URL رو میزنیم، در کدوم قسمتش باید لینک و کدوم قسمت متن رو بنویسیم؟
                        من تا الان تونستم یه لینک رو پشت کلمه مخفی کنم اما میرفتم توی لینک زیر و از عبارت"[url =h ttp://لینک آدرس]متن[ /url]"
                        رو کپی میکردم و بجای "متن" کلمه مورد نظر رو مینویسم و به جای "لینک آدرس" لینک رو کپی میکنم.
                        اما با این روش همیشه باید به آدرس زیر برم و عبارت بالا رو کپی کنم.
                        حالا اگه بخوام با کلید URL (همون کره زمین) این کار بکنم، دقیقا باید کدوم قسمتش لینک و کدوم قسمتش کلمه رو بنویسم؟
                        این کروشه ها رو هم اصلا نمیشه نوشت. چپه راسته میشه نمیدونم کدوم رو باید بنویسم.
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...47130#msg47130

ضمنا وقتی هم کلید پیش نمایش رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.....منظورم اینه که برای تست کردن باید یه پست الکی بدم؟
                        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

دوست عزیز همون طوری که نوشته میشه باید بنویسید دیگه. برای نوشتن کروشه [ : "Shift+o" و کروشه ] : "shift+i".

البته اینا مال کیبرد منه، که استاندارد خود XPه. شاید برای شما فرق داشته باشه، اما بالاخره یه ترکیب از shift و یه کلید دیگست.

دیدگاه

در وب این hyper link ها بصورت زیر می باشند:
                            کد:
                            <a href="URLAddress" >Click here</a>
                            این یه تگ HTML هست که یه هایپر لینک برای ما درست مسکه که جای URLAddress باید آدرس جایی که بعد از کلیک مرورگر وارد بشه رو وارد کنی.

Click here هم متنی هست که با کلیک کردن روی اون، مرورگر به صفحه مورد نظر دایرکت میشه.

اگر در انجمن از این تگ html بخواد استفاده بشه، کلا همه تگهای html احتمال حملات اسکریپتی و... میره بالا! به خاطر همین اومدن در انجمنها از bbcode استفاده کردن که به همان صورتی که دوستان فرمودند استفاده میشه.

جهت یادگیری تگ های html (در صورت علاقه) به اینجا مراجعه نمایید http://ceworld.ir/plugins/forum/forum_viewtopic.php?65
                            http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X