اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن و نوشتن در پورت اترنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن و نوشتن در پورت اترنت

سلام من میخوام یه نرم افزاری رو بهم معرفی کنید که باهاش داخل پورت اترنت بنویسم و از آن بخوانم
    خیلی ممنون

پاسخ : خواندن و نوشتن در پورت اترنت

ببخشید یعنی چی؟
    اگر فکر میکنید که این عمل "نوشتن در پورت اترنت" دقیقا مشابه "نوشتن در پورت پارالل" هست بایستی عرض کنم این مشکل از زبان فارسی و تحلیل محاوره ای از یک مفهوم کلی هست. یه چیزی تو مایه های اینکه بگین یه وسیله میخوان بهم معرفی کنین که بتونم مثل یک سنجاقک پرواز کنم. اگه منظور عین عمل سنجاقک در هوا باشه با هلیکوپتر یا هواپیما نمیشه "عین" سنجاقک پرواز کرد. اما اگر منظور فقط پرواز باشه "عین سنجاقک به عنوان یک موجود پرنده" چرا بالن هم همینکارو میکنه.

حالا همینجا.
    "نوشتن داخل پورت اترنت" چنین تداعی میکنه که میخوایین مثل اینکه روی پورت پارالل بنویسین. این نمیشه. چون برای "ارسال یک مقدار 0 یا 1 روی دو خط TX+ و TX- سیگنالهای خروجی اترنت امکانی نیست. ولی برای "ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اترنت" خوب خیلی نرم افزار ها هست. یکی شون ethereal یا wireshark.
    با برنامه نویسی با سوکت (WinSock یا Berkley socket API) هم میتونین این کارو براحتی انجام بدین.

دیدگاه

[quote author=reza_agha link=topic=45807.msg233422#msg233422 date=1289948435]
      ببخشید یعنی چی؟
      اگر فکر میکنید که این عمل "نوشتن در پورت اترنت" دقیقا مشابه "نوشتن در پورت پارالل" هست بایستی عرض کنم این مشکل از زبان فارسی و تحلیل محاوره ای از یک مفهوم کلی هست. یه چیزی تو مایه های اینکه بگین یه وسیله میخوان بهم معرفی کنین که بتونم مثل یک سنجاقک پرواز کنم. اگه منظور عین عمل سنجاقک در هوا باشه با هلیکوپتر یا هواپیما نمیشه "عین" سنجاقک پرواز کرد. اما اگر منظور فقط پرواز باشه "عین سنجاقک به عنوان یک موجود پرنده" چرا بالن هم همینکارو میکنه.

حالا همینجا.
      "نوشتن داخل پورت اترنت" چنین تداعی میکنه که میخوایین مثل اینکه روی پورت پارالل بنویسین. این نمیشه. چون برای "ارسال یک مقدار 0 یا 1 روی دو خط TX+ و TX- سیگنالهای خروجی اترنت امکانی نیست. ولی برای "ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اترنت" خوب خیلی نرم افزار ها هست. یکی شون ethereal یا wireshark.
      با برنامه نویسی با سوکت (WinSock یا Berkley socket API) هم میتونین این کارو براحتی انجام بدین.

منظور من دریافت اطلاعات بصورت 0 و 1 از پورت شبکه است نه دریافت بصورت فایل

دیدگاه

اگر منظورتون گرفتن فرم دیکود نشده یک فریم اترنت هست این عمل با احتساب کد های low level بدون استفاده از سخت افزار کمکی امکان پذیر نیست. اما اگر منظور بدون این کدها هست فقط به یک sniffer مثل wireshark یا ethereal احتیاج دارین. اما اگر منظورتون گرفتن یک بیت 0 یا 1 مثل یک سیم معمولی هست من تا بحال با همچین موردی برخورد نکردم ولی مطمئنم نمیشه. چون توی این حد دسترسی به پورت اترنت فقط از طریق قسمت سخت افزاری آی سی کنترلر شبکه امکانپذیره که این امکان در طراحی این آی سی دیده نمیشه.
        اگر هم منظور گرفتن یک فریم اطلاعاتی بطور معمول هست که خیلی راحته. با همون دو نرم افزار فوق میتونین بگیرین. ولی اگه نشد ارسال کنین (چون من قبلا با ایندو اینکارو نکردم) فکر میکنم telnet کمکتون کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X