اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

XMEGA با ساعت و تقویم داخلی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

XMEGA با ساعت و تقویم داخلی؟

عرض سلام و خسته نباشید
    - در بین تراشه های XMEGA قطعه ای هست که ساعت و تقویم داخلی داشته باشد؟ در صورت وجود لطفا معرفی کنید.
    - XMEGA در بسته بندی DIP هم در بازار موجود هست؟
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : XMEGA با ساعت و تقویم داخلی؟

با سلام
    با توجه به دیتاشیت این میکروها RTC معمولی و RTC 32 bit داخلی همراه با کریستال دارند اما تقویم رو فکرکنم نداشته باشه
    اصلا dip نداره من هرچی گشتم آخرش فهمیدم همه SMD اند مثل ARM اما لحیم کاری سری A3 و A4 راحت تر از A1 هست چون فاصله بین پایه ها بیشتره من اولین لحیم کاری SMD رو با A4 شروع کردم راحته اما A1 تعداد پایه هاش از بقیه بیشتره SRAM خارجی هم ساپرت میکنه

دیدگاه

ممنون جناب رجب زاده،آ‌ این RTC که شما میفرمایید فکر میکنم با چیزی که مد نظر من هست تفاوت داره، فرض کنید میخواید با استفاده از این RTC برای سیستم ساعت و تقویم طراحی کنید، RTC به شما وقفه میده و باید در روتین وقفه هر بار خودتان مقادیر ثانیه و دقیقه و ... رو افزایش بدید یا اینکه خودش رجیسترهایی داره و به طور خودکار ثانیه و دقیقه و روز و ... رو در اون افزایش میده؟
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

بله این چیزی که داخل xmega هست تایمر میباشد و با تقویم تفاوت دارد

دیدگاه

این مورد را به پاسخ آقای رجب زاده اضافه کنم که RTC موجود در XMEGA از نوع 16 بیتی است و در شماره خاص ATXMEGA256A3B است که RTC32 بطول 32 بیت وجود دارد و در این شماره یک پین مخصوص برای اتصال باتری خارجی هم وجود دارد و حتی با قطع تغذیه میکروکنترلر هم RTC32 با مصرف جریان بسیار پائین به کار خود ادامه می دهد. ساخت زمان های متناسب با تقویم هم باید بصورت نرم افزاری انجام شود.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

من توی سری 128a1 دیدم که rtc داره و حتی توی پاور دان و sleep هم کار میکنه
            ولی ارزش rtc اینه که با جریان کم در بلند مدت با دقت خوب کار کنه
            در حال که توی ایکس مگا از نوسان ساز 37کیلو هرتز rc استفاده شده که فکز نکنم دقت کاقی داشته باشه
            جملاتی چون وقفه rtc هم دیدم یه قابلیت pawer up میکرو رو داره :eek:
            خیلی جالبه :redface:
            ولی حیف که شروع کار باهاش خیلی سخته
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
              بله این چیزی که داخل xmega هست تایمر میباشد و با تقویم تفاوت دارد
              سلام مهندس شما قسمت باطری بکاپ xmega64a یا 128 رو راه اندازی کردین ؟ تو دیتاشیت که چیزی ننوشته فقط سری b اینو ساپورت می کنه !!!!!!!! :sad:
              http://ARTAROBOTIC.IR

دیدگاه

در بررسی که قبلا در فهرست شماره های مختلف XMEGA انجام دادم، تنها دو شماره ATXMEGA256A3B و ATXMEGA256A3BU دارای قابلیت اتصال باطری برای تغذیه RTC32 هستند.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X