اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز بر روی آمپلی با تغذیه سویچینگ ( صدای برفکی مانند)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز بر روی آمپلی با تغذیه سویچینگ ( صدای برفکی مانند)

دوستان اینو چیکار میشه کرد؟ خیلی زیاد وقتی تو قسمت ورودی و زمین یه خازن 100n میزارم خیلی بهتر میشه ولی عملکرد ولم رو بهم میریزه فرکانسای بالا حذف میشه!

مدارم اینه:

پاسخ : نویز بر روی آمپلی با تغذیه سویچینگ ( صدای برفکی مانند)

سلام آروین جان
    این مدار رو ساختی از کیفیتش راضی هستی؟ در ضمن از ترانس چند ولت استفاده می کنی
    میشه از ترانس 24 ولت سه سر خروجی استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      سلام آروین جان
      این مدار رو ساختی از کیفیتش راضی هستی؟ در ضمن از ترانس چند ولت استفاده می کنی
      میشه از ترانس 24 ولت سه سر خروجی استفاده کرد؟
      آره کیفیتش خوبه راضی هستم با اسکپ هم تستش کردم روی بار 4 کاملا نجیبه و THD کمی داره

فکر کنم بالانس مدار بهم بریزه باید بیشتر از 35ولت باشه. ترانسشو ساختم +35 - 35 سویچینگ

دیدگاه

با زنر این قسمت رو یه ولتاژ 24V صاف ساختم و مدار رو راه اندازی کردم بهتر شد نویزش ولی میخاستم بدونم:

1- فقط روی +35 باید اینکارو بکنم؟ یا -35 ولت هم لازم داره؟
        2- تغذیه من + - 35 نه +-45
        3- روی گین کلی مدار تاثیر میزاره؟
        [

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          با زنر این قسمت رو یه ولتاژ 24V صاف ساختم و مدار رو راه اندازی کردم بهتر شد نویزش ولی میخاستم بدونم فقط روی +35 باید اینکارو بکنم؟ تغذیه من + - 35 نه +-45
          [
          سلام آروین جان
          یعنی تونستی کاری کنی که با 24 ولت دوبل هم کار کنه؟
          کیفیتش چه طوره؟
          اگر خوبه من هم با همین نقشه دوتا می سازم که استریوش رو داشته باشم

دیدگاه

نه تغذیه من +-35 ولته 24 ولت رو فقط برای تغذیه قسمت pre-amp گزاشتم...

بساز یه دونه خیلی هزیته نداره تجربه خوبیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              نه تغذیه من +-35 ولته 24 ولت رو فقط برای تغذیه قسمت pre-amp گزاشتم...

بساز یه دونه خیلی هزیته نداره تجربه خوبیه
              سلام
              راستش خودم دوست دارم یکی بسازم اما ترانسم 24 هست
              با این حساب با یک ترانس 35 یا 32 بخرم . قیمت داری ترانس چند در می آید
              با تشکر

دیدگاه

فکر میکنم بخاطر DC Offset امپلیفایرت باشه که با توجه به این مداری که من میبینم ، کاریش نمیشه کرد ! البته اگر ترانزیستورهای 556 از نظر مقدار HFE با هم برابر باشند ، شاید بهتر بشه. خروجی امپلیفایرت رو بدون ورودی توسط ولت متر DC(میلی ولت متر) تست کن و ببین چقدر نشون میده (در حالت خیلی خوب باید 0 ولت باشه).
                بازم میگم نمیشه انتظار زیادی از اینجور مدارها داشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
                  فکر میکنم بخاطر DC Offset امپلیفایرت باشه که با توجه به این مداری که من میبینم ، کاریش نمیشه کرد ! البته اگر ترانزیستورهای 556 از نظر مقدار HFE با هم برابر باشند ، شاید بهتر بشه. خروجی امپلیفایرت رو بدون ورودی توسط ولت متر DC(میلی ولت متر) تست کن و ببین چقدر نشون میده (در حالت خیلی خوب باید 0 ولت باشه).
                  بازم میگم نمیشه انتظار زیادی از اینجور مدارها داشت.
                  درسته جک کردم حدود 60mv بود و با مداری که من اضافه کردم خیلی بهتر شد حدود 5mv و نویز فعلا خیلی کمه ولی اگر نصف بشه قابل قبوله ....

[glow=red,2,300]تنها چیزی که من برام سواله اینه که کم کردن ولتاژ + که به قسمت pre-amp تذریق میشه میتونه توی گین مدار هم تاثیر بزاره وتوان تحویلی و به مراتب مقدار صدای تحویلی رو توی خروجی کم کنه؟[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    با زنر این قسمت رو یه ولتاژ 24V صاف ساختم و مدار رو راه اندازی کردم بهتر شد نویزش ولی میخاستم بدونم:

1- فقط روی +35 باید اینکارو بکنم؟ یا -35 ولت هم لازم داره؟
                    2- تغذیه من + - 35 نه +-45
                    3- روی گین کلی مدار تاثیر میزاره؟
                    [
                    فکر کنم بجای زنر از یه خازن الکترولیتی باظرفیت حدود 100 میکرو یا بیشتر استفاده کنی نتیجه بهتری بگیری اینجوری ولتاژ بایاس پری امپ زیاد تغییر نمیکنه

دیدگاه

سلام .
                      شما زنر رو دقیقاً کجا قرار دادی؟
                      با کم شدن اون 60MV قدرت هم کم میشه. باید باشه.
                      من فکر میکنم باید توی تغذیه دنبال ایراد باشی. مدارات ایجاد نویز میکنه.چون آمپلیفایرت با ترانس معمولی خوب کار میکنه.
                      اگر با ترانس هم این نویز رو داری مشکل از طراحی است. چون مداری که من ساختم بدون مشکل داره کار میکنه. هم با ترانس و هم با مبدل 12 به 35 دوبل سوئچینگ.
                      البته با سوئیچینگ یه صدای شبیه سوت ولی خیلی خیلی ضعیف اون هم زمانی که ورودی قطع بود و ولوم هم باز بود شنیده میشد. ولی من پری ها رو هم از سوئیچینگ گرفته بودم.
                      پایدار باشید.
                      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

داداش PCB رو زدم برای 4 چهار کانال ...

ولی یه مشکلی داره مدارم ( روی برد برد ار میکنه ها!)
                        ولتاژ + 35 ولت توی خروجی دارم! گفتم بگم شاید بدونید از چیه اشکال الکیهه! کفریم کرده حسابی

دیدگاه

مشکلشو برطرف کردم ولی روی PCB هنوز خیلی نویز داره ( همون نویز برفکیه) تازه یه خازن 4700uf 35v به صورت سری گزاشتم سر راه باند که dc رو حظف کنه ولی بازم نویز زیاده چیکار کنم کار من مشکلی داره؟ :cry:

دیدگاه

دوستان سلام.
                            من شروین هستم از تهران و تو زمینه مدارات صوتی اطلاعات خوبی دارم.
                            البته نه به اندازه شما ولی شاید بتونم کمکی کنم.
                            درباره آمپلی فایری که با تغذیه سوییچینگ کار میکنه اینو بگم که باید فرکانس کاری تغذیه سوییچینگ خارج از محدوده فرکانس شنوایی باشه.
                            یعنی بیشتر از 20 کیلوهرتز.
                            من به مدت تعمیرکار اصلی یه شرکت واردکننده برندهای صوتی بودم. معمولا تغذیه سوییچینگ رو برای آمپلی PWM یا کلاس D استفاده میکنند که به نوییز حساسیت کمتری داره وگرنه اصولا تغذیه هاشون همون ترانس های حاقوی بزرگ با پل و خازنهای بزرگه.
                            راستی به نمونه آمپلی فایر همراه جالب رو جدیدا دیدم که دلم میخواد ببینید.
                            http://www.elecpress.com/post/351
                            بازم سر میزنم

دیدگاه

سلام شروین جان
                              به فروم دستگاه های صوتی خوش آمدی خوشحال می شیم از اطلاعاتت استفاده کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X