اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار 19 led هالوژنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار 19 led هالوژنی

سلام دوستان :nerd:
    راجب مدار زیری کار خازن در ورودی چی هست؟
    من میدونم ac رو عبور میده ولی دلیلش چیه گیجم کرده که چرا راههای دیگه ای بکار نبرده؟
    البته اینکار به نظرم درست نیست
    http://www.51dz.com/p/08/d/081230193224.gif :surprised:

پاسخ : مدار 19 led هالوژنی

بابا دس مریضا یعنی کسی نمیدونه؟ :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

برای محدود کردن جریانه مقدارشم 220000pf هستش

وقتی خازن رو انطوری سری روی ولتاژ AC میزارن مثل مقاومت عمل میکنه ولی با تلفات خیلی کمتر....

فرمول محاسبه مقدار مقاومت ( یا همون امپدانس) در مدارات سری اینه :
      1/(2*3.14*F*C) ( نمیدونم چرا نمیشه ولی 1 تقسیم بر باید باشه ولی 1 افتاده اونورش! :NO: )

که برای خازن مدار شما میشه

1/(50*0.00000022*3.14*2)=14475 اهم

که به مدار شما حدود 15ma جریان تزریق میکنه.

ok

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از جواب شما خیلی خوب توضیح دادید تشکر. :applause:
        من اگر بخوام اینطور اطلاعات رو راجعب تحلیل مدار بدونم باید دنبال چه منبعی باشم؟میخوام همین اطلاعات که نکته کلیدی داشت رو برم سراغش و یاد بگیرم البته از لحاظ کارهای عملی؟
        ok

دیدگاه

من کتاب اصول الکترونیک 1و 2 رو خوندم مال مجتمع فنی تهران. البته نمیدونم هنوز چاپ میشه یا نه مال 10 سال پیشه

الان از بچه ها بپرس ببین شاید چیزای بهتری پیدا کنی

دیدگاه

باتشکرفراوان از لطف نظر شما
            arvinfx جان من این مدار رو عینا بستم مثل شکل زیر
            http://www.51dz.com/p/08/d/081230150238.jpg
            http://www.51dz.com/p/08/d/081230165439.jpg
            http://www.51dz.com/p/08/d/081230164733.jpg
            ولی نورش پایین بود و دل دل میزد علتش وراه حلش واسه درست کردنش چیه؟البته من به جا خازن 224 از 105k استفاده کردم که اینطور شد :icon_razz:؟
            میدونم سوالهای مسخره میپرسم ولی کنجکاویه دیگه oo: !

دیدگاه

بابا ، ای ول. شما با مدرک لیسانس ، از این سوالها میکنی؟
              اگه دقت میکردی طبق همون فرمولهایی که دوستمون arvinfx گفتند ، راکتانس خازن ورودی طوری محاسبه شده که به LED هات 15ma جریان میده . حالا اگه شما بجای 2200n از خازن یک میکرو استفاده بکنی،چون دامنه ولتاژ ورودی و فرکانس ثابته ، پس راکتانس خازن میره بالا . واین یعنی LED هات بجای 15ma حتی از نصف کمتر این مقدار رو دریافت میکنند ، و بدین جهت نورشون کمتر میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
                بابا ، ای ول. شما با مدرک لیسانس ، از این سوالها میکنی؟
                اگه دقت میکردی طبق همون فرمولهایی که دوستمون arvinfx گفتند ، راکتانس خازن ورودی طوری محاسبه شده که به LED هات 15ma جریان میده . حالا اگه شما بجای 2200n از خازن یک میکرو استفاده بکنی،چون دامنه ولتاژ ورودی و فرکانس ثابته ، پس راکتانس خازن میره بالا . واین یعنی LED هات بجای 15ma حتی از نصف کمتر این مقدار رو دریافت میکنند ، و بدین جهت نورشون کمتر میشه.
                سلام دوست عزیز بعضی وقتها تئوریو باید گذاشت کنار کار عملی چیز دیگس وطراحی های عجیب آدمو گیج میکنه و یا به چیزی هم که بلده شک میکنه .
                من میدونم که چرا اینطور طراحی شده و گفتم شاید من اشتباه میکنم مدرک لیسانس و... که نداره؟!من این مدار رو بستم وحتی تو بازار هم دیدم که عینا همین مدارها بسته شدند و چون ایراد دارن تو بحث نوردهی چه راحت فروش میرن واسم عجیب بود.
                ریپلش بخاطر خازنه که بخاطر محدودیت جا وفروش ساختنش نه واسه مردم.اینم جنس چینیه دیگه!
                باز هم تشکر از پاسختون :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وهاب تنباکوسازان
                  باتشکرفراوان از لطف نظر شما
                  arvinfx جان من این مدار رو عینا بستم مثل شکل زیر
                  http://www.51dz.com/p/08/d/081230150238.jpg
                  http://www.51dz.com/p/08/d/081230165439.jpg
                  http://www.51dz.com/p/08/d/081230164733.jpg
                  ولی نورش پایین بود و دل دل میزد علتش وراه حلش واسه درست کردنش چیه؟البته من به جا خازن 224 از 105k استفاده کردم که اینطور شد :icon_razz:؟
                  میدونم سوالهای مسخره میپرسم ولی کنجکاویه دیگه oo: !
                  سلام دوست عزیز.PCB این مدار را نداری؟مدار LED با ۲۲۰ولت Ac دیگه ای نداری که مثلا تعداد خیلیآ‌ بیشتری LED روشن کنه با همین قطعت(بجز مدارتی که همینجا تو این سایت هست)?

دیدگاه

سلام
                    شما چطور مداری میخوای تا چند ال ای دی؟
                    بله مداری که مثلا 110 ال ای دی رو روشن کنه خوبه؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وهاب تنباکوسازان
                      سلام
                      شما چطور مداری میخوای تا چند ال ای دی؟
                      بله مداری که مثلا 110 ال ای دی رو روشن کنه خوبه؟ :eek:
                      سلام.بله خوبه دوست عزیز،اگه لطف کنید ممنون میشم.اگه ولتاژ و جریان و وات مدار هم مشخص باشه که خیلیآ‌ خوبه،که بدونم سر هر LED چقدر ولتاژ و جریان می افته که بخوایم چیزیش را کم یا زیاد کنیم یا رنگش را عوض کنیم

راستیآ‌ برا پاور ۱وات از این مدارآ‌ها استفاده نکردی جواب میده؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز شرمنده که دیر جواب میدم
                        آخه سر کار و پروژه و... وقتی که میمونه این اینترنت دیال پ ازم این وقت رو میگیره.چشم حتما این مدار رو تو سایت میزارم.
                        راستی اگه از پاور 1 وات میخوای استفاده کنی که اول ولتاژ و جریان خروجیش دقیق چقدره (واسه ولتاژ مورد نیاز ال ای دی ها) بعد باید ببینی با این ولتاژ میتونی ال ای دی رو سری ببندی یا اینطور که من حدس میزنم باید با این پاور به صورت موازی بسته بشه یا 3 تا سری باهم موازی بشه باز هم بستگی به پاورت داره.
                        ولی چرا حالا پاور؟

دیدگاه

با سلام و تشکر از پاسخ شما دوست گرامیآ‌.پس من منتظر اون مدار هستم که بذارین.LED پاور هم چون میآ‌تونم روش لنز بذارم مد نظرم هست،مثلا برا یجا میآ‌خوام تو تاق ۳یا۴ تا سفید ۱وات بذارم با لنز که نور خوبیآ‌ هم پیدا کنه یا یجا میآ‌خوام ۱ پاور ۱وات وصل کنم با لنز که جواب کارم را میده نخوام برا این تعداد از منبع تغذیه استفاده کنم به صرفه نیست.و فکر دیگیآ‌ که داشتم برا ساخت برجکتر بود که مثلا ۱۰،۱۵ تا ۱وات سفید بتونم باهم ببندم و از منبع تغذیه استفاده نکنم.ولتاژ پاور ۱ وات هم که مثل معمولیآ‌آ‌ها همون ۳ تا ۳،۲ هست و جریانم فکمیکنم ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیآ‌ آمپر بکشه،اگه در این زمینم بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

راستیآ‌ دوست عزیز من این نقشه را هم گرفتم که ۲۲۰ به ۱۲ هست به نظر شما چند آمپر جواب میده و اونقد جواب میده که باش لآ‌یآ‌د پاور ۳تا ۳تا سری بست.

دوستان دیگه هم که این عکسو میآ‌بینن و خوندن مطلب را اگه این مدار را بستن اطلاعات بدن لطفا یا میدونن چقدر جواب میده،اگه مدار مشابهی هم دارن که آمپر بیشتری جواب میده بگن(220V Ac t0 12V Dc)با همین المانهای کم

دیدگاه

دوستان دیگه هم که این عکسو میآ‌بینن و خوندن مطلب را اگه این مدار را بستن اطلاعات بدن لطفا یا میدونن چقدر جواب میده
                            با توجه به راکتانس خازن ورودی 1 میکرو این مدار بیشتر از 50ma جریان دهی ندارد.در نتیجه حتی یک power LED 1W هم نمیتونی با این مدار با نور کامل روشن کنی.تازه تو مدارت دو تا هم مقاومت 2 وات داری که با در نظر گرفتن حجم اینها و خازن و تلفات و . . . به نظر من بهترین گزینه برات سوئیچینگه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farnok
                              با سلام و تشکر از پاسخ شما دوست گرامیآ‌.پس من منتظر اون مدار هستم که بذارین.LED پاور هم چون میآ‌تونم روش لنز بذارم مد نظرم هست،مثلا برا یجا میآ‌خوام تو تاق 3یا4 تا سفید 1وات بذارم با لنز که نور خوبیآ‌ هم پیدا کنه یا یجا میآ‌خوام 1 پاور 1وات وصل کنم با لنز که جواب کارم را میده نخوام برا این تعداد از منبع تغذیه استفاده کنم به صرفه نیست.و فکر دیگیآ‌ که داشتم برا ساخت برجکتر بود که مثلا 10،15 تا 1وات سفید بتونم باهم ببندم و از منبع تغذیه استفاده نکنم.ولتاژ پاور 1 وات هم که مثل معمولیآ‌آ‌ها همون 3 تا 3،2 هست و جریانم فکمیکنم 200 تا 350 میلیآ‌ آمپر بکشه،اگه در این زمینم بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

راستیآ‌ دوست عزیز من این نقشه را هم گرفتم که 220 به 12 هست به نظر شما چند آمپر جواب میده و اونقد جواب میده که باش لآ‌یآ‌د پاور 3تا 3تا سری بست.

دوستان دیگه هم که این عکسو میآ‌بینن و خوندن مطلب را اگه این مدار را بستن اطلاعات بدن لطفا یا میدونن چقدر جواب میده،اگه مدار مشابهی هم دارن که آمپر بیشتری جواب میده بگن(220V Ac t0 12V Dc)با همین المانهای کم
                              سلام دوست عزیزم.باز هم شرمندم که دیر جواب میدم
                              دوست عزیز اگه میخوای 3 تا ال ای دی 1 وات رو روشن کنی میتونی این 3 تا ال ای دی رو سری ببندی که معمولا ولتاژ بیشتری میفته رو سرشون و چون سری هستند این ولتاژ تقسیم میشه بینشون مثل مدارهایی که عکسشون رو گزاشتم تو همین تایپیک که ال ای دی های 3.3 ِ 20 میلی آمپر رو جواب میده فقط یه عیب داره که ظرفیت خازنها باید بیشترشه که جلو ریپل گرفته بشه.
                              و همینطور بسته به ولتاژ که ممکنه تعداد ال ای دی ها ولتاژشون به صورت سری بیشتر از ولتاژیه که باید بیفته دو سرشون که مجبوریم مثلا 3 تا سری با چند تا 3 تا سری دیگه بسته به ولتاژ نیاز موازی بشن که یه جورایی این روش بهتره ِچون اگه یه الایدی سوخت بقیه از کار نمیفتن .
                              شما طبق فرمولی که بالاتر دوستمون (فرمول محاسبه مقدار مقاومت ( یا همون امپدانس) در مدارات سری اینه :
                              1/(2*3.14*F*C) ( نمیدونم چرا نمیشه ولی 1 تقسیم بر باید باشه ولی 1 افتاده اونورش! ) )
                              در مورد خازن ورودی گفت خازنی بزار که آمپر متناسب با مدارتون رو بده که شما باید خازن ورودی رو جوری انتخاب کنی که 300 میلی جریان عبور بدهو راجب ولتاژ هم اگه ولتاژخروجی پاورت 12 ولته باید بکنیش 14 ولت چون ال ای دی هات رو فرمودین 3.3ولته که ضربدر 3 میشه 13 و خورده ای.اون وقته مدارت جواب میده.
                              اگر هم میخای مدارت استاندارد باشه باید جوری باشه که اگه یه ال ایدی سوخت بقیه از کار یفتن.( تو ال ای دیهای زیاد به صورت چند تا سری همه با هم موازی)
                              ضمنا منتظرم ببینم چیکار کردیها؟

ضمنا دوستان مهندس!که لطف میکنن جواب میدن کامل تر جواب بدن که یه بنده خدایی این مطالب رو خوند یه چیزی دستگیرشون بشه متشکرم ...
                              داداش این عکس رو چطور گزاشتی هر کار میکنم نمیشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X